margaretiak
21.09.13,10:49
Dobry den, bratovi vcera bez varovania zablokovali ucet na prikaz exekutora. Bez riadneho oznamenia, upomienky, vyzvy na zablokovanie uctu..nic.
Nejde o ziadnu velku sumu - 250eur. Zatial ani netusi, z coho to je, exekutor ma len 2 strankove dni v tyzdni.

Chcem sa spytat, ci sa daju vymahat trovy za roky omeskania, ak to posielali na staru adresu a on je nahlaseny na novej(cca 3 roky). Alebo sa zmierit s ich vypocitavostou.

Dakujem
avalik
21.09.13,09:01
ked netusi za co to je, tak ako vies ze ide o "roky" omeskania a "ich" vypocitavost?

ak sud priznal uroky z omeskania, pripadne su uz priamo ustanovene v nejakom zakone, tak je mozne ich vymahat ... zaroven do celkovej vymahanej sumy vstupujú aj súdne poplatky a trovy exekútora a odmena exekútorovi, taktiez sud moze priznat nahradu za pravne zastupovanie opravneneho

takze do buducnosti - pokuty zaplatit v lehote ... "zabudlivost" v tomto pripade je draha zalezitost
margaretiak
21.09.13,09:06
Lebo je to 250 eur, co je na nejaky poplatok docela dost, cize sa to muselo kumulovat a jedine, co nas napadlo, ze by to mohlo byt je, nejaky zabudnuty mhd revizor.
buchač
21.09.13,09:07
Ako mal exekútor vedieť , že brat už nebýva na starej adrese ( cca 3 roky ) ...???
Predsa posielal na kontaktnú adresu v čase toho súdneho rozhodnutia ...
Bankové konto je niečo iné , to si nájde raz dva podľa určitých informácií ...

Vymáhať sa dá až 10 rokov ...a to kľudne aj spätne ...a aj sa to robí .
Niekedy dvojciferná suma narastie do neskutočných výšok ....aj do 10 násobku pôvodnej sumy...

...ozaj , poznámka formou otázky.......
Kto je vypočítavý ???
Lebo exe ani nie ...skôr tí , čo sa vyhýbajú plateniu a prevádzajú ten svoj majetok na najbližších ....
margaretiak
21.09.13,09:19
Tak podla mna sa trvaly pobyt da zistit na matrike, resp hocikde inde, len neviem, ci maju pristup k datam z poistovni/banky.

Tak, ked ma 3 roky trvaly pobyt nahlaseny na novej adrese a tie tri roky nebyva na tej starej (uz je tam zburanisko), tak by to asi aj mal vediet.

P.S. Alebo exekutori, ktori si pockaju na splatenie 10-nasobku pohladavky.
avalik
21.09.13,09:24
doplnila som odpoved
buchač
21.09.13,09:30
Nebláááázni a porozmýšľaj ....

Chceš povedať , že exe z jedného mesta sa bude terigať niekde na druhý koniec republiky ...???

Exe ako prvé , čo urobí , tak osloví všetky banky a iné finančné inštitúcie ......
Na toto má zo zákona aj právo !
misoft
21.09.13,09:31
Tak trvalý pobyt na matrike istotne nezistíš - zistíš ho jedine na obecnom/mestskom úrade v evidencii občanov, ohlasovni pobytu.
A k exe.. tomu je to šum-a-fuk - on adresu nezisťuje - on ju dostane na lajstri ako na striebornom podnose a podľa toho ide.
margaretiak
21.09.13,09:38
A tie mu nedaju adresu?

To je akoze v prdeli kazdy jeden dlznik, ktory zmeni trvale bydlisko? Lebo exekutorovi je u prdele, ze tam nebyvam 10 rokov, hlavne, ze ma 20 rokov staru adresu..bananistan.

Matrika bol priklad. Do uradnych a pravnych vztahov sa velmi nevyznam, preto aj vyuzivam poradu.sk .

Dakujem, asi ste mi poskytli dost informacii. Cize moze zmrazit bankovy ucet bez oznamenia, tj, nema ziadnu oznamovaciu povinnost. Kedze v povinnostiach to je napisane inak, ale tak..
Moze navysovat trovy bez toho, aby som sa mal o tom ako dozvediet - toto je nepodstatne, nakolko clovek je sam zodpovedny za dlh.
avalik
21.09.13,10:16
exekutor ma taku adresu aku mu da opravneny ... ak si opravnenemu neoznamil zmenu adresy, nema dovod predpokladat, ze si ju zmenil ... a tak do navrhu da jemu znamu adresu ... ako prebieha exekucne konanie je uvedene v exekucnom poriadku
draik
21.09.13,13:53
Exekútor najprv blokuje účty, až potom posiela povinnému upovedomenie o začatí exekúcie. K strhnutiu peňazí z účtu nedôjde, kým nie je upovedomenie skutočne doručené občanovi a kým neuplynie lehota na podanie námietok voči exekúcii resp. kým súd o námietkach nerozhodne. Ak sa exekútorovi vráti obálka s oznámením pošty, že na danej adrese povinný nebýva, exekútor získava info o jeho pobyte z evidencie obyvateľstva.
margaretiak
23.09.13,04:12
dakujem
meha
23.09.13,05:13
Brat musí vedieť začo to je ,nech skúsi zaloviť v pamäti,kedy čo nezaplatil a dochádzali mu upomienky a nereagoval na ne.Zmenu adresy môžeš nahlásiť aj niekoľkokrát,no z vlastnej skúsenosti viem,že určité spoločnosti ako keby nechceli o tom ,že si zmenu nahlásil ani vedieť.Ak má brat doklad o zasielaní zmeny trvalého bydliska spoločnosti ,ktorá teraz vymáha cestou exekútora dlžobu,možno by sa dalo s tým niečo robiť.Ináč ma smolu a platiť musí.
margaretiak
16.10.13,12:25
Uz vie. Nedoplatok zo ZP. Asi to jeho byvaly zamestnavatel zle odvadzal, kedze on sam je v milionovej exekucii ;)
draik
16.10.13,14:28
To nebude exekúcia za chybu zamestnávateľa, ale za možnú chybu samotného poistenca.
willma
16.10.13,14:38
V prípade, že je to ZP taká malá otázočka - hlásil tam zmenu adresy? Lebo ak hej a ZP to neposunula exekútorovi tak je to podľa mňa dosť nefér.