DominikŠ.
21.09.13,10:53
Dobrý deň,
v predajni mobilného operátora som v auguste reklamoval vadu telefónu, ktorý som kúpil v máji tohto roku v tejto predajni. Moja reklamácia sa týkala vady telefónu ( pravdepodobne mikrofónu), ktorý od zakúpenia telefónu vykazoval vadu : volajúci ma počas hovoru prestali počuť i a ja ich ano, po chvľlke sa spojenie obnovilo. Túto vadu som reklamoval u pracovníčky predajne, ktorá mi doporučila reštartovať zariadenie a sledovať, či vada nepominie. Toto som vyskúšal, ale vada stále pretrvávala. Žiaľ potom sa mi stalo, že telefón spadol a praskol displej. Telefón funguval naďalej ale vykazoval stále mnou vyššie popísanú vadu. Telefón som teda zaniesol do predajne na reklamáciu mikrofónu a zároveň som požiadal o vyčíslenie ceny za výmenu displeja. Následne mi z predajne oznámili, že výmena displeja vyjde na 120 € a mikrofónu na cca. 20. Som samozrejme ochotný si výmenu displeja zaplatiť, avšak nie za mikrofón, keďže ten nefungoval už predtým.
Môžte mi teda prosím poradiť ako mám postupovať, nakoľko servis sa vyjadril, že MT nespĺňa podmienky pre záručnú opravu, lebo sú na ňom viditeľné známky mechanického poškodenia. Podotýkam, že v zákazkovom liste, ktorý som dostal pri reklamácií je uvedené, že na vadu s mikrofónom som sa bol informovať skôr, ako mi praskol displej.

Ďakujem!