cievo
21.09.13,18:44
Dobry den

V nasom baraku som predsedom SVB. Mame odsuhlasene uznesenie kde sam ako predseda mozem robit prace/objednavky do €500 sam a do €1000 s vedomim a suhlasom aj rady SVB. Mimuly rok sme mali reviziu bleskozvodov a vyslo nam ze ich mame zle. Dali sme si spravit ponuku na vykopanie bleskozvodov. Rozhodli sme sa, ze si to radsej spravime svojpomocne za uhradu. Tak sme sa dali predseda a rada dokopy. Vykopali sme to a rozdelili si cenu za vykopy medzi seba. Samozrejme bolo to lacnejsie ako od firmy. A bolo to menej ako €1000. Taktiez sme si spravili zmluvy na dohodu. Kazdu zmluvu vzdy sme vzdy podpisali vsetci styria. Jediny rozdiel v zmluvach bolo v tom kto bol zhotovitel.

Teraz jedna pani to napadla, ze je to protizakonne. Uvadza ako argument nasledovny paragraf zo zakona 182/1993:

(7) Predseda a člen rady nesmie
a) vo vlastnom mene ani na vlastný účet uzavierať obchody, ktoré súvisia s činnosťou spoločenstva,*
b) sprostredkúvať pre iné osoby obchody, ktoré sú predmetom činnosti spoločenstva alebo s ním súvisia.


Pani z firmy ktora nam robi veci pre nase SVB tvrdi, ze je vsetko v poriadku. Tento paragraf by sa aplikoval keby si predseda dal nieco spravit pre seba a dal si to preplatit SVBcku.

Co si o tom myslite?

Dakujem.
buchač
21.09.13,16:57
Teraz jedna pani to napadla, ze je to protizakonne. Uvadza ako argument nasledovny paragraf zo zakona 182/1993:

(7) Predseda a člen rady nesmie
a) vo vlastnom mene ani na vlastný účet uzavierať obchody, ktoré súvisia s činnosťou spoločenstva,*
b) sprostredkúvať pre iné osoby obchody, ktoré sú predmetom činnosti spoločenstva alebo s ním súvisia.


Pani z firmy ktora nam robi veci pre nase SVB tvrdi, ze je vsetko v poriadku. Tento paragraf by sa aplikoval keby si predseda dal nieco spravit pre seba a dal si to preplatit SVBcku.

Co si o tom myslite?

Dakujem.

Jedna pani je múdra ...
Druhá pani je " múdra " ....

Teraz ide len o to , ktorá má pravdu ......
Povedz ale Ty , čo si myslíš .
Ktorá z nich má pravdu a je tým pádom múdra ..???
sito
21.09.13,18:42
Dobry den

Hádam už večer, no nech, dobrý.

V nasom baraku som predsedom SVB.

Teda hromozvod si sa rozhodol robiť domu, im?

Mame odsuhlasene uznesenie kde sam ako predseda mozem robit prace/objednavky do €500 sam a do €1000 s vedomim a suhlasom aj rady SVB.

Rozumne, ani kura nehrabe zadarmo, ale na kohúta si treba dať pozor, aby neosral dvor, zbytočne.

Mimuly rok sme mali reviziu bleskozvodov a vyslo nam ze ich mame zle.

Každých päť rokov sa musí spraviť.

Dali sme si spravit ponuku na vykopanie bleskozvodov.

Už som napísal, nehrabe. Ale, zasa nie sú také hrable, že hrabú od seba.

Rozhodli sme sa, ze si to radsej spravime svojpomocne za uhradu.

Šak dobre, aj štát treba podporiť, aby nemal holú riť.

Tak sme sa dali predseda a rada dokopy.

Neviem, zákon to síce nezakazuje, vymedzuje predsedovi aj rade, čo kto ma pre v SVB robiť v prvom rade.

Vykopali sme to a rozdelili si cenu za vykopy medzi seba.

To to, čo ste vykopali, ako ste si rozdelili? Vsio rovno, ostatným ani .....?

Samozrejme bolo to lacnejsie ako od firmy.

Šak pre seba a svojich, ste to, že?

A bolo to menej ako €1000.

Ak to bolo 999 €, tak len pre seba, nie pre svojich.

Taktiez sme si spravili zmluvy na dohodu.

Ruka ruku myje, ale niekedy to ani inak nejde, aby to bolo pre dom lacnejšie.

Kazdu zmluvu vzdy sme vzdy podpisali vsetci styria.

Ako mušketieri, jeden a všetci za ostatných, a za vaše, svoje. A ostatní na nich ...

Jediny rozdiel v zmluvach bolo v tom kto bol zhotovitel.

No predsa vlastníci bytov v bytovom dome, ktorý je ich majetkom, v ich mene orgány predseda a rada. To je paráda.

Teraz jedna pani to napadla, ze je to protizakonne.

Tu pani by bolo treba nakopať, že to nešla vykopať! Však aj jej je to, či nie?

Uvadza ako argument nasledovny paragraf zo zakona 182/1993:

Keď tí naši zákonodarcovia sú takí ......! Vôbec pri schvaľovaní toho zákona nemysleli, že vlastníci domu si môžu spraviť pre seba niečo v dome aj svojpomocne za svoje a bez dane a odvodov pre štát. Asi ako tá pani p... rozmýšľali.

Ale zasa nie v každom dome sú také činne, či účinné, orgány.

(7) Predseda a člen rady nesmie
a) vo vlastnom mene ani na vlastný účet uzavierať obchody, ktoré súvisia s činnosťou spoločenstva,*
b) sprostredkúvať pre iné osoby obchody, ktoré sú predmetom činnosti spoločenstva alebo s ním súvisia.


Pani z firmy ktora nam robi veci pre nase SVB tvrdi, ze je vsetko v poriadku.

To už je iné kafe, iná pani. Ale, ak to bolo za takých, tých 999 €, tak nie je to v poriadku. Tak dvesto ???? No nech dvestoštyridsať ...

Tento paragraf by sa aplikoval keby si predseda dal nieco spravit pre seba a dal si to preplatit SVBcku.

To by ti ešte chýbalo?! Aby si visel ako Wolsvagen, alebo národný hrdina. Na háku ...

Co si o tom myslite?

Nič! Nemyslím, len názor mám, svoj.

Myslieť musí váš orgán naj dôležitejší, naj kompetentnejší, zhromaždenie SVB. Raz za tri roky musí, mal by preukázať svoj záujem o veci svoje, verejné v dome.

Dakujem.

To je dobré. Na porade to máš grátis.

Tú pani treba nakopať, riadne a dole, aby jej to zaplo, hore.
pepsikova
22.09.13,06:22
..nabudúce, ak bude treba niečo urobiť na dome, tak cenové ponuky rozpočítaj a ukáž tej múdrej trupke, že kolko ju to vyjde, ak sa to dá robiť firme..som zvedavá, či sa jej bude páčiť pálka od firmy,alebo svojpomocná činnosť za podstatne menej peňazí..
...ak účtovníčka povie, že je to v poriadku, tak panej doporuč, nech sa stará tam, kde spáva..(len kludne)..
...a ak budeš ešte niekedy aktívny, tak zvolaj schôdzu, navrhni "či dať firme,(za viac peňazí) či sami-sebe (za dosť menej)", nech to nájomníci odsúhlasia a ty máš po probléme..
cievo
22.09.13,09:08
..nabudúce, ak bude treba niečo urobiť na dome, tak cenové ponuky rozpočítaj a ukáž tej múdrej trupke, že kolko ju to vyjde, ak sa to dá robiť firme..som zvedavá, či sa jej bude páčiť pálka od firmy,alebo svojpomocná činnosť za podstatne menej peňazí..
...ak účtovníčka povie, že je to v poriadku, tak panej doporuč, nech sa stará tam, kde spáva..(len kludne)..
...a ak budeš ešte niekedy aktívny, tak zvolaj schôdzu, navrhni "či dať firme,(za viac peňazí) či sami-sebe (za dosť menej)", nech to nájomníci odsúhlasia a ty máš po probléme..

Dakujem za odpoved. Aby som nemusel zvolavat schvodzu koli kazdej hluposti, tak sme si ten bod o robeni veci do 500€ a do 1000€ odhlasovali. To ze to bolo lacnejsie ako od firmy tete dokazem, mam vtedajsie ponuky. Tetu to ani moc nezaujima. Skor ju trapi, ze to slo na ucty nas spolubyvajucich. Ja to skor vidim na zavist. Ale ja stale nie som vnutorne presvedceny o zakonnosti naseho pocinania, potom ako som videl ten paragraf...a dufal som ze sa s tym niekto stretol a poradi.

Inak aj ostatnym dakujem za ich reakcie.
pepsikova
22.09.13,14:29
..nabudúce, ak bude treba niečo urobiť na dome, tak cenové ponuky rozpočítaj a ukáž tej múdrej trupke, že kolko ju to vyjde, ak sa to dá robiť firme..som zvedavá, či sa jej bude páčiť pálka od firmy,alebo svojpomocná činnosť za podstatne menej peňazí..
...ak účtovníčka povie, že je to v poriadku, tak panej doporuč, nech sa stará tam, kde spáva..(len kludne)..
...a ak budeš ešte niekedy aktívny, tak zvolaj schôdzu, navrhni "či dať firme,(za viac peňazí) či sami-sebe (za dosť menej)", nech to nájomníci odsúhlasia a ty máš po probléme..

Dakujem za odpoved. Aby som nemusel zvolavat schvodzu koli kazdej hluposti, tak sme si ten bod o robeni veci do 500€ a do 1000€ odhlasovali. To ze to bolo lacnejsie ako od firmy tete dokazem, mam vtedajsie ponuky. Tetu to ani moc nezaujima. Skor ju trapi, ze to slo na ucty nas spolubyvajucich. Ja to skor vidim na zavist. Ale ja stale nie som vnutorne presvedceny o zakonnosti naseho pocinania, potom ako som videl ten paragraf...a dufal som ze sa s tym niekto stretol a poradi.

Inak aj ostatnym dakujem za ich reakcie...

..ak účtovníčka povedala, že je to dobre, tak jej ver!..už len preto, že tiež sa nedá súdiť pre niečiu nedbalosť!..a pokiaľ to máte odsúhlasené, tak je to tiež v poriadku...kto robil, ten dostal zaplatené..
...ťažko sa stretneš s niekým, kto by uvažoval v rámci "ušetriť aj pre spolubývajúcich"..náš činžákový pánbožko vždy vyberie tú najdrahšiu ponuku,aj ked si to neodsúhlasíme, pravda je vždy na jeho strane a je ako monalíza-nepostihnuteľný...nerieš..