IvetaH
22.09.13,07:30
Zdravím,
klientka mi dala projekt na posúdenie. Chce si zriadiť galantérku - predaj priadze, nitiek, gombíkov ...
V projekte má uvedené, že nosná činnosť bude predaj priadze na pletenie a počíta s predajom 100kg za mesiac. Prosím tých, ktorí trochu vidia do toho, myslíte, že je to reálne? Keď to rozmením na drobné bolo by to 100 ľudí po 1 kg. Len či je každý mesiac na Slovesnku 100 ľudí, ktorí potrebujú 1 kg priadze. Z môjho pohľadu ten nápad nie je dobrý, ale nemám žiadny iný argument a možno predsa len to bude dobrý projekt, nechcem jej to pokaziť, len neviem povedať áno choď do toho, keď som presvedčená o opaku.
Ďakujem za názor
AB-IMPEX
22.09.13,05:51
Ja na to - bez toho aby som chcel kohokoľvek uraziť, odpoviem takto:
- práve ste zverejnili podnikateľský úmyseľ Vašej klientky
- podujali ste sa posúdiť projekt z oblasti ktorá je Vám neznáma
- nehodláte povedať Vašej klientke svoj názor
- pravdepodobne si budete aj účtovať za "svoje služby"

Spamätajme sa už, lebo inak "o 5 rokov tu bude malé Švajčiarsko ..."
Dáša_
22.09.13,06:09
no, poznám galantérky, ktoré idú krásne. A poznám také, ktoré sú už zatvorené. Vždy je to tak trochu o ľuďoch. A nielen o mieste, kde tú galantérku chce otvoriť, ale aj o nej, ako majiteľovi. Lebo mať len obyčajnú galantérku a čakať, že príde kopec ľudí a bude nakupovať, to je ťažko.
Mmch, na webe je dosť veľa internetových obchodov, sú celkom dobre dostupné aj obchody z čiech. Takže ťažko povedať, či uspeje.

Ona sama štrikuje, háčkuje, vyšíva? Vyzná sa v tom? Alebo to chce robiť iba preto, lebo ju to napadlo. V každom prípade by som to spájala aj s internetom.
arizona
22.09.13,07:16
Doba, kedy bol u nas strikovaci,hackovaci, ci sici boom, je uz davno za nami. Dnes zeny nemaju na to cas.
A taktiez moda sa meni,dnes sa babicky vnucatam nezavdacia strikovanym svetrikom. Male deti vyzaduju tricko s motivom postaviciek z rozpravok,ktore momentalne "letia" v telke a starsie vnucatka potesi skor znackove tricko,ako pleteny pulovrik od babicky...

Ale doplnit zasoby "galanterkoveho" tovaru potrebuje obcas doplnit kazda rodinka, aj ked nie vo velkom mnozstve.
Mozno by bolo dobre okrem tychto veci predavat aj nejaky doplnkovy sotriment.

U nas v okr. meste su dve galenterie. funguju od nepamati, /asi 20 rokov/ s rovnakym poctom predavaciek, v centre mesta,kde najom tiez nie je najlacnejsi, takze az take zle to asi nebude...
Jedna Galanteria ako doplnovy sotriment predava vyrobky od slovenskych vyrobcov /bavlnene pradlo,pyzama,postelne navlecky a pod./ , druha zas kvalitne doplnky /sale,satky,kabelky,penazenky,vanusiky,obrusy atd./
Takze,ak ma pani chut sa do toho pustit,nech skusi,netreba to zatracovat.
IvetaH
22.09.13,10:37
Ďalší, čo objavil Ameriku. O čom točíš? Ak sa niečo pýtam, tak viem čo sa pýtam a prečo sa pýtam a očakávam k tomu odpoveď. Ak nevieš, tak sa mi prosím nepleť do mojich príspevkov. Len pre tvoje info:
Tá klientka žiada peniaze odo mňa na ten projekt.
Zverejniť podnikateľský úmysel - to je aké zverejnenie? Čo som napísala IČO, DIČO, meno, mesto, prepočty alebo čo som zverejnila.
Posúdim projekt v oblasti ktorá mi je neznáma, lebo ide o moje peniaze. Kde si sa dočítal, že nehodlám povedať názor klientke? A prosím nestaraj sa do toho a nekomentuj to, čo si budem účtovať a čo nie. Ja tvoje služby tiež nehodnotím.
Akl sa chceš zviditeľniť, tak inde.
AB-IMPEX
22.09.13,12:17
:-)
proMM
28.09.13,17:59
Zdravím, nie som odborník na galantérie a predaj priadzí, ale moja priateľka si práve otvorila obchod- internetový na predaj pletacej priadze a podľa toho, čo som vyrozumela, s množstvom 100 kg za mesiac neráta...ale: závisí to od mnohých vecí, napr. jej cieľová skupina môže byť iná (kvalitné priadze), tiež ako sa v odpovediach dole píše, ak to bude len ďalšia priemerná galantérka, tak to asi stačiť nabude - na druhej strane nesúhlasím s tým, že doba pletenia už pominula, práveže sa znova vrátila - ľudia si zase pýtajú kvalitné, domáce, ručne robené veci... Závisí aj od samotnej pani majiteľky (klientky), či sa tomu bude venovať naplno a bude niečo viac, ako len predavačka...