Rado_K
22.09.13,10:27
Zdravim,

Chcem sa opytat ci mi neviete poradit preco sa mi extremne zadymuje sklo na krbovej vlozke. Mam liatinovu vlozku Laudel s dvoma plastami. Mam suche bukove/hrabove drevo, 2-3 roky stalo ma suchom mieste. Ked rozkladam ohen a necham pootvorene dvierka tak je vsetko ok, akonahle ich zavriem tak ako keby sa zahmlili okamzite a o 10-15 min su kompletne cierne. Komin mam Schiedel, ma tri roky a problem je od zaciatku. Tah komuna pri otvorenej vetracej zasuvke je dokonaly. Komin nie je ukonceny ani kohutom ani tou vrtulou.

Dakujem za pomoc!
Rado
lujza.j
22.09.13,08:46
Martin1310
23.09.13,17:53
Už síce nemám krb ale ked som mal zakuroval som presne tak ako si popísal a aj v návode od výrobcu bolo písané že na zabránenie zadymeniu skla pri zakurovaní je vhodné ponechať krátku dobu pootvorené dvierka.
Inak aj ked výrobcovia slubujú že čisté sklo na dvierkach je samozrejmosťou, ja som ešte taký krb ktorý by mal stále čisté dvierka nevidel a videl som ich dosť. Ked ho riadne vysmažíš tak sa sklo vyčistí ale pri dlhom doháraní a po prikladaní sa začmudí podla mna každé sklo.
arizona
23.09.13,18:43
Nemas nahodou zatiahnutu klapku?
Skus nechat spodne dvierka dlhsie otvorene,pokym vsetok "dym" neodide a nezostane cisty ohen
strongsk
05.01.14,19:07
Mal som problem s ociernenim skla na krbovych dvierkach..skusil som viac sposobou aby som tento problem odstranil a podarilo sa .. sklo na dvierkach v rohoch som podlozil asi 2 mm hrubou podlozkou ..potreboval som docielit aby sko uplne neprilihalo na dvierka ,tesnenie okolo dvierok som vyhodil , cez tuto 2 mm medzeru mi prudi vzduch pred sklo a tym zabranuje ocierneniu skla !!! mam to odskusane odporucam vyskusat ...
Martin1310
07.01.14,22:59
Tento spôsob používajú aj viacerý výrobcovia,sklo je o dvierka utesnené ale horná časť skla po celej dlžke je bez tesnenia a cez tú štrbinu prúdi vzduch popred sklo zvrchu dolu a zabranuje jeho zadymeniu ale tiež to nieje všeliek.
felix1
08.01.14,00:56
Nenapisal si kolko m2 dreva ti sposobi zadymenie. Klasicky krb bez skla je klaska... Na prenajatej chate po 15 rokoch romantiky uz 5 rokov trpime to strasne ,,AQARIUM,, na ktore prehovoril miestnych na Liptove obratny pradajca. Ak chces ekonomicky vykurovat su ine moznosti inak zostava asi len pravidelne cistenie skla :)
R_R
09.01.14,07:41
Máš slabý ťah,dôvodov môže byť viac prečo to nehorí peknea čisto: zavretá klapka, nízky komín, malý vnútorný priemer v komíne, nedostačný prívod externého vzduchu, a aj deflektor má viacero podôb- čo KV to iný.
Mne pomohol až odťahový ventilátor na vyústení na komíne a žiadne škrtenie KV.
Potom mám čisté sklá. Ked KV priškrtím tak už sa zadymujú sklá.
bjuty smis
09.01.14,19:51
ale zas odpadáva -alebo sa výrazne zmenšuje pravidelné čistenie okolia krbu...
plus napr. vykurovanie celého domu..
profitechnik1
28.01.14,12:59
ešte by som na doplnenie otázku, keď ti sklo veľmi zadými, čím ho čistíš. Používam všelijaké spraye, ale niekedy je to na skle normálne zapečené a je problém to odstrániť
set
29.01.14,10:33
v krbe LAUDEL 700 Compakt (mal som tento krb) , je slaby oplach skla. Môžeš to vyriešiť tak že po celej hornej dlžke dvierok vyrežeš tesnenie. u mňa bol problem odstránený. A k téme čistenia skla: žiadne spreje, žiadna chémia. Čistá voda a ocelová drôtenka, čo žena používa v kuchyni. Strach mať nemusíte, sklo sa nedoškriabe.
usko 1
29.01.14,12:37
Ja čistím sklo škrabkou na sklokeramiku. Samozrejme, predtým riadne handrou, saponátom atď.
erikson03
30.01.14,05:38
Na cistenie netreba ziadne saponaty ani skrabky. Ja pouzivam iba popol a makky navlhceny papier napr. kuchynske utierky. Sklo je neskrabnute za cele roky takehoto cistenia.
buchač
30.01.14,05:54
K zadymeniu skla sa nevyjadrujem , ja mám kachle ( krb je len v pláne ).

Ale na čistenie všeliakého bordelu sa mi osvedčil henten prípravok .
Fakt je dobrý .
Well Done 750ml - odmasťovač za studena
http://www.cs-shop.eu/csiffary/eshop/9-1-CISTIACE-PROSTRIEDKY/14-2-Jar-Pur-Cif-na-riad/5/1170-Well-Done-750ml-odmastovac-za-studena
TomasHC
30.01.14,05:55
Ohľadne čistenia - stačí čokoľvek čo obsahuje chlór - ja používam SAVO proti plesniam, stačí streknúť na zadymené sklo a pretrieť papierovou utierkou a sklo je absolútne čisté bez námahy. Jedine treba dať pozor na kovové časti, tie začnú po kontakte korodovať.
emma01
30.01.14,06:14
Na čistenie skla na krbe používam Mefisto a som s ním absolútne spokojná.
profitechnik1
06.03.14,14:21
koho by to ešte zaujímalo, kúpil som spray DIX professional, dva a pol eura a výsledok super. už som použil asi 10 prostriedkov, ale tento je aj lacný aj super. nastriekam, počkám 2-3 minutky a handrou utrem dočista dočista
R_R
06.03.14,16:22
Ked ste to tu už prekrutili na čističe, tak viete niekto aky vplyv majú tieto super spraye na sklo KV?
Zaujíma ma či ho nejak nepoškodia prípadne nezakalia.
Nejde mi o to či hned ale skôr
dlhodobým používaním?
buchač
06.03.14,17:08
R_R ...najprv si preštuduj , čo je to kalenie skla ...;)
R_R
12.03.14,10:42
Ide totiž o to že tieto čističe na sklá KV obsahujú hydroxid sodný a ten citujem wikiéédiu: Protože sklo obsahuje značný podíl oxidu křemičitého, dlouhým působením koncentrovaného roztoku hydroxidu sodného jeho povrch matní.
Mne bolo doporučené po čistení skla KV ho ešte prečistiť klasickým čistiacim prostriedkom na obyčajné sklo.
dagjanik
08.11.15,09:30
vyskúšané , sklo ako nové , a za chviľku
Bohuško
09.11.15,18:29
Nazdar,Ja mam tiež krb a tiež ten problem.krb je nový a má aj dobrý ťah.Chcem len povedať že mám nasávanie z vonku a to s tým tesnením nevidím ako dobré riešenie..zase to potom nasáva z miestnosti.aj ked pomocť to može,ale lepsie je ked nasava externe koli spotrebe kyslíka v miestnosti.skôr by som uvítal nejakú lepšiu radu..a vložka je samozrejme v záruke..:rolleyes:
arizona
09.11.15,19:39
Ak hladas konkretnu radu,treba si vytvorit samostatnu otazku,nie otvarat stare temy z archivu. Priestor pod otazkami sluzi na odpovede,nie na otazky.
misoft
10.11.15,09:24
@Bohuško: najskôr toto čítaj! http://www.porada.sk/t216110-etiketa-porady.html
Bohuško
10.11.15,20:36
ok pardon.ale ja som si ani nevsimol ze je to uz po zaruke,ale ja som len komentoval.nedavalk som otazky..vysvetloval som ze co to podla mna moze sposobit ked da dole tesnenie..ale aj tak diky ze to tu niekto cíta. :-)
ivangoralka
05.11.17,13:29
akým mechanizmom spotrebováva interné nasávanie kyslík v miestnosti? Moja predstava bola, že vyhoretý vzduch vyletí hore komínom a do domu sa natiahne čerstvý vzduch cez netesnosti pri zavretých oknách. Ja zvyknem zakúriť v krbe, aby som si vyvetral v dome bez nutnosti otvárať okná. Ako to teda je?
Bohuško
05.11.17,15:11
no ved logicky ked hori oheň.tak potrebuje kyslik.a kedze ty mas nasavanie z izby tak ho berie v izbe.lenze sptrebuje viac kyslika ak nemas priškrtený komín, ako sa ti vrati cez tie špáry v oknách..vetrať treba!! inak niekoho potom z toho boli hlava alebo štipu oči...preto ked som daval nový krb tak s nasavanim z vonku..a studený vzduch horí lepšie :-)