stealth
22.09.13,16:35
Dobry den, mam terasu ktora je zatravnena...pod terasou je miestnost do ktorej pri silnych dazdoch zateka v rohoch a po celom obvode stropu...Cim a ako by som mal zaizolovat terasu proti zatekaniu? momentalne je pod travou asi folia ktora je pravdepodobne poskodena...Nechcem znicit travnik alebo ho vybrat iba na poskodenych miestach....Tak som sa dnes rozhodol odobrat travnik..pod nim je 40cm polystyrenovch dosiek..Izolacia vyzera byt riesena na celej ploche materialom podobnym terovemu papieru...ale nie je pritavena na mury ale len skrutkami a listou prichytena hore..Drenaznu foliu na odvod vody som dole nevidel...Nejake nove napady ako to opravit? po obvode terasy su nasadene okrasne rastliny..nerad by som rozkopat celu terasu kvoli jednej hrane :-)Dakujem za odpovede...Jozef
buchač
22.09.13,14:56
Nie som odborník na stavarinu , ALE určite by som ten trávnik dal preč a následne urobil komplet novú izoláciu ...
Spomínaš poškodené miesta , ich opravu - vybratie trávnika ...
Ako budeš mať istotu , že sa tá voda nedostane aj na iné miesta ?

Trávnik sa dá odobrať aj šetrne v tých pásoch alebo kockách ....
Opravíš izoláciu a následne dáš na miesto ...
lapejko
22.09.13,18:29
na zatrávnené terasy treba veľmi kvalitne spravenú izoláciu, ak pretiekla pred uplynutím piatich rokov, je to dôvod na reklamáciu zhotoviteľovi...po oprave by bolo vhodné pridať drenážnu fóliu od Delta Dorken alebo Schlueter-systems.