bosos
23.09.13,10:13
Dobry den.Predal som cez vikend svoje auto a teraz ho chcem ist cez tyzden odhlasit.Bude mi na to stacit velky technicky preukaz?Maly technicky(osvedcenie o evidencii) som totiz nechal uz novemu majitelovi aby ho mal pre pripad kontroly.Dakujem za odpoved.
bubkoch
23.09.13,08:17
jb0863
23.09.13,12:00
Novému majiteľovi vozidla treba odovzdať veľký TP,malý TP, kartičku od STK,kartičku od emisnej kontroly, kúpnu zmluvu a ZP.
Odhlásiť na políciu a na poisťovňu, kde si uzavrel zákonnú poistku.
Na poisťovni sa musíš preukázať veľkým prefoteným TP a kúpno-predajnou zmluvou, kde Ti potom vrátia alikvotnú časť zo zaplatenej ZP.
Katy a R
23.09.13,12:07
a načo by už len bola poisťovni kupnopredajná zmluva? ;) - a zmluva nie je potrebná ani na prepis u policajtov. !
jb0863
23.09.13,13:36
Áno,máš pravdu ,dôležitý je dátum predaja , ktorý je na kúpno-predajnej zmluve a vlastne dátum odhlásenia na polícii..
Centrum
23.09.13,14:55
Na DI odovzdáš OSVEDČENIE o vozidle spolu s vyplnenou žiadosťou na zmenu držiteľa . Vo vyplnenej žiadosti /formát A5 uvedieš presné údaje o novom držiteľovi / fyzickej, alebo právnickej osobe ( u PO aj IČO ). Celá záležitosž pri okienku trvá 10 min, je to bezplatné, vrátia Ti OSVEDČENIE už aj so zápísom kupujúceho, ktoré mu potom odovzdáš.

ostatné - zrušenie poistných zmlúv na základe Tvojej žiadosti, písomne k termínu zmeny, priložiť pre istotu kópiu OSVEDCENIA, už upraveného o zmenu na DI.So zrušením zmlúv ( HP a PZP uveď ich čísla, žiadaj alikvotnú časť vrátiť zaslaním na BÚ, resp. poštovou poukážkovu.
bosos
24.09.13,07:11
Lenze novemu majitelovi som uz odovzdal osvedcenie(maly TP) a mam uz len velky.Tvrdil ze na odhlasenie mi staci velky TP tak teraz neviem,ak nie to bude problem lebo novy majitel je 200 km daleko.
Žabinka
24.09.13,07:21
Čo robíš paniku? ;) Veď už máš správnu odpoveď od bubkoch-a.. Na odhlásenie do iného okresu potrebuješ malú žiadosť o vykonanie zmeny A5, veľké osvedčenie o evidencii, tvoje PZP, a seba, alebo inú osobu s notársky overeným splnomocnením.. Nič iné. Dopravný inšpektorát zapíše do veľkého osvedčenia zmenu: teba zruší ako vlastníka/držiteľa, a zapíše nového vlastníka/držiteľa, ofotíš si osvedčenie, na poisťovni zrušíš PZP, orginál osvedčenia pošleš novému majiteľovi, najlepšie doporučene, aby sa to nestratilo.. Bodka :D.
bosos
24.09.13,10:05
Dakujem,takze uz nemusim stresovat ze som odovzdal male osvedcenie...