Silkov
17.03.06,18:26
Aké výdavky môžem použiť pri leasingu prosim podrobne::::

Napr. Dialničná známka, oprava auta, geometria kolies .... ak viete napíšte.
Ako je to z PHL, môžem si učtovať?????
RenataK
17.03.06,17:30
Prečo zadávaš vždy nové témy? Skús si tu aj niečo vyhľadať, je tu kopec dobrých rád. Keby robil každý takto, tak zachvíľu by tu bolo kopec tém na rovnaké problémy a sťažuje to aj hľadanie ostatným. Skús si prečítať Etiketu porady. Takto sa tu bude o chvíľu ťažko orientovať
Silkov
17.03.06,17:34
Reni radšej mi poraď. Nemôžem si dovoliť hľadať 2 hodiny a aj tak nenajdem odpoveď. Lebo je to mierene na PO alebo platcov DPH a podobne. Veď už je tu 31.3. a budete mať pokoj.
Silkov
17.03.06,17:54
Potrebujem ešte vedieť ak si podnikateľ uplatňuje leasing musí si účtovať aj diéty v zahraničí (180 dní) ak tam pracoval ČR?
Nechce sa dostať do straty.................
Ďakujem
Zita5
17.03.06,18:01
Potrebujem ešte vedieť ak si podnikateľ uplatňuje leasing musí si účtovať aj diéty v zahraničí (180 dní) ak tam pracoval ČR?
Nechce sa dostať do straty.................
Ďakujem


Okrem iného , že súhlasím s Renátkou k tej Tvojej zadanej prvej otázke bez konkretizovania jedno vetou : všetky výdavky spojené s užívaním tohto MV na podnikateľské účely .

K druhej otázke trošku nesprávne formulovanej :nemusí
renča1
17.03.06,18:02
nemusí si uplatňovať diety, ak nechce. Záleží aj na tom, či os.autom. na lízing je zaradený v majektu SZČO.
renča1
17.03.06,18:05
Okrem iného , že súhlasím s Renátkou k tej Tvojej zadanej prvej otázke bez konkretizovania jedno vetou : všetky výdavky spojené s užívaním tohto MV na podnikateľské účely .

K druhej otázke trošku nesprávne formulovanej :nemusí

Zasa si ma predbehla...:D Naše cesty sa stále križujú.:D :)
Tweety
17.03.06,18:06
Zasa si ma predbehla...:D Naše cesty sa stále križujú.:D :) Čím to je, čím to je?,...
Zita5
17.03.06,18:08
Čím to je, čím to je?,...

Twetty no čím ? Neviem , v rovnakej chvíli v danom probléme uvažujeme rovnako správne .:p
Tweety
17.03.06,18:11
Twetty no čím ? Neviem , v rovnakej chvíli v danom probléme uvažujeme rovnako správne .:p A potom, že nie sú vecí medzi nebom a zemou!
Silkov
17.03.06,18:15
Do ceny auta leasingu započítať aj Zmluvny poplatok?????
RenataK
18.03.06,14:22
Reni radšej mi poraď. Nemôžem si dovoliť hľadať 2 hodiny a aj tak nenajdem odpoveď. Lebo je to mierene na PO alebo platcov DPH a podobne. Veď už je tu 31.3. a budete mať pokoj.
Silva, vieš dobre, že nesúhlasim s Tebou. Tvoje zmýšľanie typu "Nemôžem si dovoliť hľadať 2 hodiny a aj tak nenajdem odpoveď. Lebo je to mierene na PO alebo platcov DPH a podobne. Veď už je tu 31.3. a budete mať pokoj." ma vyvádza z miery. Vieš dobre, že nesúhlasim s týmto Tvojím postojom. My tu nie sme iba do 31.3. Ja sa tu cítim ako doma, ako súčasť jednej veľkej rodiny (trávim tu veľa času a rada), a chodím tu načerpať mnoho informácií a keď viem, tak aj poradím. Ako by táto porada vyzerala, keby každý pristupoval k nej takto. Mrzí ma, že takto musím reagovať na Tvoj názor, ale vieš dobre, že vždy poviem čo si myslím.
Silkov
19.03.06,14:46
Dík Reni, že si mi to tak verejne oznamila veď prečo nie? Ak si musela takto reagovať mala si použiť môj súkromný email alebo zatelefónovať veď číslo máš. Aj iný sa dotazujú a všetkým takto odpovedáš?
Ešte raz Dík za radu, ktorú dávaš.....
Silkov
19.03.06,15:01
Vrátim sa k otázke.
Do ceny auta leasingu sa započíta aj Zmluvny poplatok?????

Spotreba PHL sa do výdavkov zahrňa len v preukazatelnej výške - dokladov o zaplatení PHL? Podľa knihy jazd klientovi vychádza spotreba PHL vyššia ako v skutočnosti môže preukázať (nemôže nájsť doklad o zaplatení PHL).
Prosím ozaj mi poraďte.
DušanČ
19.03.06,15:13
Zmluvný poplatok patrí do obstarávacej ceny predmetu leasingu.
O vykazovaní PHL do nákladov tu bolo toho popísané strašne veľa.
Silkov
19.03.06,16:25
Ďakujem skúsim si to pohľadať
Silkov
19.03.06,22:33
Prosím Vás klient má auto na leasing (auto zaradené vo firme) v Alfe som mu pridala kartu DHM kde som urobila odpis za rok 2005 t.j. mesačný odpis.
Vo vykaze mi súčasne uvádza DHM zníženu o ročný odpis
a Záväzok voči leasingovej spoločnosti znížený o položky, ktoré boli v skutočnosti zaplatené.

Kde sa mi má vlastne odraziť Leasing na riadku 02 alebo 17 Výkazu o M a Z
Prosím ........