tonkat
17.03.06,18:58
Ako riešite v Omege prechod do ďalšieho roku, ak na jednom účte - napríklad 335 - nákup PHM konkr. vozidla - sa účtuje vo viacerých menách, tak ako tankoval po celej európe. Na konci roka mi program prevedie všetky meny ako PS do druhého roka. Ako sa tomu vyhnúť, aby mi prevádzal PS len v slov. korunách. Ten zostatok aj je v slovenských korunách, lebo napr. v EUR tankoval v novembri, ale v dec. tankoval len v SK, takže logicky zostatok je len v SK. PS v cudzej mene sa mi potom nabaľuje a keďže spotreba je vždy v SK, tak mi tie cudzie meny každým rokom narastajú. Celkový PS je správny v prepočte na SK, len ho mám zapísaný napr. aj na 4 riadkoch - koľko je mien. Ale som sa rozpísala, že? Tak ako toto riešite? Ďakujem za odpoveď.
babenko1
18.03.06,18:32
s tým nič nenarobíš.. omega tak proste pracuje so zahraničnou menou. Jediná ešte možná rada.. skús si zakliknúť neprenášať do dalšieho roka.. teda jedine v tom prípade, že to je už zúčtované
tonkat
18.03.06,19:58
s tým nič nenarobíš.. omega tak proste pracuje so zahraničnou menou. Jediná ešte možná rada.. skús si zakliknúť neprenášať do dalšieho roka.. teda jedine v tom prípade, že to je už zúčtované
Myslíš na konkrétnom doklade? Ale ja ich mám strašne veľa - 40 vozidiel celý rok jazdí hlava-nehlava. Teda 40 analyt. účtov - každý má tankovaní na 5 strán. Nejaký iný spôsob nieje?