stewe60
23.09.13,13:57
pozri si môj album -našepne ti...
Martin1310
23.09.13,18:36
Výrobcovia sa nahánajú jak blázni za čo najmenšou spotrebou a čo najnižšími emisiamy pri čo najlepšom možnom využiťí paliva, keby toto fungovalo tak to si piš že by to bolo v každom aute.
No leda že by si bol výhradním vlastníkom patentu a ani za boha ho nechceš nikomu predať. Boli a sú aj iné spôsoby na zniženie spotreby ale vždy sa to prejavý znížením výkonu a to si môžeš rovno kupiť auto z menšim výkonom a nižšou spotrebou.
Do ankety sa nemôžem zapojiť pretože tam chýba možnosť - ano počul a je to hovadina.
misoft
23.09.13,18:40
.. a ešte možnosť: áno počul, ale je to hov*dina
buchač
23.09.13,18:44
...." pozri si môj album -našepne ti..."....

Pozrel som ...
Aj ostatné príspevky ...

Ibaže som teraz na pochybách , či doporučiť nejaké ďaľšie štúdium v daných oboroch alebo radšej toho adekvátneho fachmana v odbore psychiatrie ...
misoft
23.09.13,18:48
Aj by som pozrel - keby bolo čo!
http://www.porada.sk/album.php?albumid=1876
lujza.j
23.09.13,18:55
.....mám momentálne spotrebu 4,2:D...už by som sa asi blbo cítila keby som mala menej:D
Indeed
24.09.13,13:46
lujza, na aku vzdialenost ? na 50 km?
Indeed
24.09.13,13:48
niekedy dávali také turbínky pod KARBURÁTOR ,opakujem pod karburátor ,

na zníženie spotreby

ale fungovalo to iba u tých najprimitívnejších karburátorov,kde sa benzín doslova

VALIL do sania potokom

na karburátore OZON to veľku usporu neurobilo....
Martin1310
24.09.13,19:19
niekedy dávali také turbínky pod KARBURÁTOR ,opakujem pod karburátor ,

na zníženie spotreby

ale fungovalo to iba u tých najprimitívnejších karburátorov,kde sa benzín doslova

VALIL do sania potokom

na karburátore OZON to veľku usporu neurobilo....

Ano ale aj pri tomto platilo to čo som písal hore, znížilo to sice nepatrne spotrebu ale ubralo výkon vo vysokích otáčkach a to docela dosť.Je to predsa len prekážka v sacom potrubí a spomaluje prietok zmesi.Fakt je že komu ide naozaj hlavne o spotrebu ten ubytok výkonu akceptuje.No ja som sa vždy snažil o pravý opak, takže turbínka putovala po vyskúšaní rovno do koša.
lujza.j
25.09.13,07:57
lujza, na aku vzdialenost ? na 50 km?
Laci štandard mam stale 4,5-4,6......ako jazdim po Ba.....jak som isla do HR 5,5-5,9....