sta
23.09.13,15:45
dobrý deň, mám rovnaký problém.

Prihlasovala som dohodára do zdravotnej poisťovne, ktorú mi nahlásil a v zdravotnej ho pod jeho rodným číslom neevidujú. Keď som pozerala cez portál úradu pre dohľad nad zdravot.starostlivosťou tak bol poistený v dôvere, ale kvôli pobytu v zahraničí sa odhlásil.

Teraz neviem čo spraviť, prihlášku mi zdravotná poisťovňa nezoberie, keďže ho v evidencii nemajú. Robil pre nás iba dva dni a nemám ako ho ja donútiť ísť sa nahlásiť do zdravotnej poisťovne. Lenže keď odošlem mesačný výkaz, bude chybný práve kvôli tomuto jednému dohodárovi.

Neviete ako sa to dá vyriešiť?
Katy a R
23.09.13,14:23
Nuž - je to jeho povinnosťou prihlásiť sa, ak už nie je v zahraničí.

ale ak aj má trvalý pobyt v zahraničí ... http://www.dovera.sk/poistenec/tema-o-plateni-poisteni-a-preukazoch/a150/kto-vsetko-musi-byt-poisteny
sta
23.09.13,16:01
nemá trvalý pobyt v zahraničí, iba tam nejaký čas pracoval. Je to jeho povinnosť prihlásiť sa, ale ako si mám splniť povinnosť ja, keď ho mám ako zamestnávateľ prihlásiť a odviesť zaňho poistné, ale poisťovňa mi prihlášku neakceptuje.
Katy a R
23.09.13,16:11
nuž .... odo mňa vždy zamestnávateľ ako prvé pýtal kartičku poistenca (aj teraz na brigáde).
možno osobne v ZP poriešiš ??