Kulich
23.09.13,20:25
Dobry den, chcem sa opytat.. pracovna doba ucitela pri 100% uvazku je 37,5 hod. tyzdenne a 23 VH tyzdenne. K tomu este patri priprava na VH v rozsahu 20 min. na jednu VH. Chcem sa teda opytat akym sposobom sa vypocitava zvyskovy cas a teda prichody, resp.odchody z prace. Myslim si spravne pokial by som to pocitala nasledovne?
37,5 - 23 = 14,5 hod. - 7hod. 45 min ( 20 min.pripravy na kazdu VH ) = 6 hod. 45 - ktore mi ostavaju aby som ich rozdelil do 5 pracovnych dni? ....alebo sa tych 23 VH pocita len ako 45 min. a tym padom zvysuje vacsi pocet hodin?
Vopred dakujem za odpoved
mimaBe
24.09.13,14:03
odchody a príchody z/do práce určuje zamestnávateľ po dohode so zástupcami zamestnancov podľa, citujem z Usmernenia k práci nadčas (MŠ SR):
Podľa § 90 ods. 4 Zákonníka práce začiatok a koniec pracovného času a rozvrh pracovných zmien určí zamestnávateľ po dohode so zástupcami zamestnancov a oznámi to písomne na mieste u zamestnávateľa, ktoré je zamestnancovi prístupné, tzn., že povinnosť určiť začiatok a koniec pracovného času je v kompetencii zamestnávateľa.
Rozsah vyučovacej činnosti a výchovnej činnosti, t. j. základný úväzok pedagogických zamestnancov je ustanovený nariadením vlády SR č. 422/2009 Z. z., ktorým sa ustanovuje rozsah priamej vyučovacej činnosti a priamej výchovnej činnosti pedagogických zamestnancov.

viac na
http://www.minedu.sk/data/att/2931.pdf