stevo19862
23.09.13,20:38
ahojte potreboval by som poradit? manzelka si chce zriadit kadernictvo v rodinnom dome.mozme uzivat elektrinu a teplo z domu alebo musi mat salon vlastne kurenie a elektricku hodinu?vodu mame zo studne aj tu musim upravovat?pripadne kde sa mam ist informovat?dakujem
účtovník 007
24.09.13,09:56
Odpoviem Ti veľmi jednoducho, ak nemáš vodu z vodovodu a zmluvu s vodárňami, ani to neskúšaj. Možno iba vtedy, ak v obci nie je vodovod. Toľko potvrdení, čo budeš musieť mať, si nevieš ani predstaviť. . A to nehovorím o samotnej prevádzke, dobre si prečítaj, čo musí byť v takomto zariadení. Miestnosť na odkladanie použitej bielizne, WC s umyvadlom osobitne pre manželku a osobitne pre klientov, sklady, samostatné odkladacie priestory na metly a čistiace potreby, zmluvu, kde budeš dávať odpad.... Treba vyňať podnikateľské priestory z bytového fondu (žiadosť sa dáva na obecný úrad). Následne revízie všetkého možného od elektriny, plynu.... Najlepšie spravíš, ak si zájdeš na najbližšie pracovisko hygieny, budeš mať so sebou náčrt priestorov s rozmermi a rozvodmi. Tam Ti rovno povedia, čo a ako. To sa Ti ešte len pretočia penenky. Poviem Ti, budeš mať čo robiť, a ak ten urputný boj s úradníkmi nevzdáš v priebehu vybavovania a úspešne ho dobojuješ, želám v podnikaní veľa úspechov. A do vybavovania pevné nervy.

http://www.uvzsr.sk/docs/leg/554_2007_zariadenie_starostlivosti_o_ludske_telo.p df
stevo19862
25.09.13,19:33
ahoj ja viem ze to nebude lahke ale ja potrebujem cloveka ktory mi poradi zo vsetkym ako mam postupovat krok za krokom od A po Z viem ze to z uradnikmi nieje vobec lahke. v SR je kopa kadernictiev zvladnu iny zvladnem aj ja.dakujem ti za radu na buduci tyzden zajdem na hygienu a dam vediet ako som dopadol! :-)
účtovník 007
09.10.13,05:54
Števo, ako pokračuješ?
stevo19862
16.10.13,16:16
ahoj teraz akurat odisiel projektant ktory mi dqal ponuku na technicke spracovanie priestorov ktore musim vynat na stavebnom urade,musim urobit zmenu uzivania casti stavby z obytnich priestoov na podnikatelske priestory zatial to vyzera ok na ruvz som bol a oni problem pri vode zo studne nevidia a v obci je voda aj obecna ale staci im priniest rozbor vody takze voda bude taka ako z vodovodu :-) a este potrebujem vyjadrenie od hasicov ale toho sa nemam bat to ze mi naprojektuju a len odnesiem ziadost aj s projektom a energie mozem met tiez svoje (zo svojho domu) tak si dam asi len elektrinu. potom dam vediet akom pokracujem :-)
stevo19862
31.01.15,23:56
kadernictvo uz mame otvorene od oktobra 2014 roka trocha sa nam to natiahlo ale podarilo sa na hygiene im staci rozbor vody zo studne elektrinu a teplo mam z domu netreba mat zvlast hodinu zvladli sme to ale teraz mi v hlave vrta solarium tak uvidime jedno pekne rano sa zubudim a pojdem za tym :-)