MIRIAMA1
23.09.13,23:31
Dobrý deň. Potrebujem poradiť. Je to síce rubrika stavba, ale moja otázka sa týka skorej rekonštrukcie. A teraz k otázke.
Kúpili sme starý dom. Chceme vymeniť kuchynskú linku, lenže tu je problém. Stará linka bola komplet, postavená u steny, nie v stene. Za linkou trčia vodovodné rúry. Lenže ak namontujeme novú modernú linku, tak vodovodná rúra vyúsťuje presne medzi dolnými a hornými skrinkami. Batériu chcem stojankovú z dresu, nie zo steny. A plánovala som ako na priestor medzi hornou a dolnou časťou dáme sklo na stenu, prípadne vinylovú tapetu. Ako sa dá tento problém vyriešiť? Ako zakryť vývod vod. trubky? Snáď je to zrozumiteľné.
command
24.09.13,04:23
No nejak rozumne to asi neschovate jedine prerobit vyustenie tak aby bolo pod drezom.
Peggynka
24.09.13,04:48
To,čo sa tebe zdá nevyriešiteľné,hravo vyrieši vodár.Vybúra staré a prevedie ti ich ako potrebuješ.To nie je žiadny problém.Len musíš vedieť,kde bude batéria,drez a odpad.Nič nemusíš zakrývať.A trubky môžu byť vedené aj popri stene za linkou,tam je priestor cca 10cm,to stačí.Dolné skrinky sa robia 46cm a vrchná doska je 60cm a 4cm ti presahuje vpredu.Jedine na bočnú stenu skrinky,ktorú vidieť, sa dáva 56cm stena.
julysak
24.09.13,06:02
Možno by sa dala trubka zatĺcť do steny 5kg kladivom
sito
24.09.13,06:12
Čítaš dobre? Linka bola 10 cm od steny, teraz chcú aby bola na stene. Medzi spodnou časťou a skrinkami nechcú obkladačky, ale sklo, alebo tapetu. Tak ako píšeš " hravo vyrieši vodár " tiež command, len treba kúsok steny rozsekať a stenou doviesť vodu na požadované miesto mimo miesto medzi skrinkami za spodnou časťou. Potom to budú mať podľa svojej predstavy, aj rada z porady.
sito
24.09.13,06:18
A vodu v kýbloch ... že? A čo tak ti to tým kladivom vytĺcť z hlavy ...
Peggynka
24.09.13,06:22
Asi sa nerozumieme.Spodné skrinky mám 10cm od steny,pracovná doska je prirazená k stene ,na stene medzi dolnými a hornými skrinkami mám obkladačky (je to jedno,čo tam dáš) a voda aj odpad je za dolnými skrinkami,nie sú zasekané v stene.Na krajnej dolnej skrinke je bočné stena 56cm,čiže je až k stene a zakrýva medzeru medzi stenou a dolnými skrinkami.
sito
24.09.13,07:19
Ale rozumieme. Lenže oni kúpili starý dom. A starom dome bola stará linka aj také bývali. " Stará linka bola KOMPLET, postavená u steny, nie v stene ". Teda spodná časť, stredná časť a vrchná časť. Cez tú strednú časť bol otvor, prívod vody a batéria. Teraz sa to robí ako píšeš. Ale tiež môže byť ako bolo zo steny, len chcú byť moderní, trendoví, kol, či cool?