levandulka78
24.09.13,13:13
Dobry den,
moja otazka sa bude tykat naroku na rodicovsky prispevok v pripade, ze dieta nastupi do materskej skoly.

Popis situacie:
- mam synceka, ktory vo februari 2014 dosiahne 3 roky.
- cakam druhe dieta, ktore sa ma narodit koncom januara 2014, tj. neplanujem nastupit do prace.
- preto chcem prihlasit starsie dieta do sukromnej materskej skoly (do statnej mi ho toho roku nevzali), ktora zatial nepobera prispevky na dieta, zacne ich poberat az v januari 2014 ako nejaky doplatok na stravu.

Otazky:
1) pridem o RP, ak bude dieta navstevovat MS? Alebo mam narok na RP do 3 rokov veku dietata bez ohladu na to, ci chodi do MS /sukromnej ci statnej/?
2) ak moze navstevovat MS, musi splnit nejake podmienky, napr. chodit do nej len max. 4 hodiny denne? Alebo moze chodit na cely den?
3) Ak moze navstevovat MS (tak aby som o RP neprisla), odkedy tam moze zacat chodit, hoci by bol uz teraz prijaty, aby sme mali zarezervovane miesto. Moze tam zacat chodit az:
a) po dovrseni 3 rokov
b) po mojom nastupe na matersku dovolenku s druhym dietatom, tj. od
polovice decembra
c) uz teraz od septembra ako 2,5 rocny.
Kedze by som platila mesacny poplatok za skolku uz teraz od septembra, napriek mojmu povodnemu zameru dat ho do MS az od 3 rokov dietata, dala by som ho tympadom do MS aj skor, len neviem ci mozem. Chodil byy tam sice nepravidelne, ale neviem, ci moze len na 4 hod. alebo akokolvek.

Dakujem, za vsetky odpovede.
Andyke
24.09.13,16:14
Dieťa môže nastúpiť do škôlky (môže kľudne tam byť aj 8 hodín denne - o rodičovský príspevok neprídeš). Nárok na RP máš naďalej.
Termín nástupu – nič Ťa neobmedzuje (t.j. aj zajtra môže nastúpiť).