Gabriel10i2
24.09.13,13:56
Dobrý deň chcem sa vás spýtať ak nám bolo vydané dodatočné stavebné a kolaudačné rozhodnutie k nehnuteľnosti a už nadobudlo právoplatnosť, kde mal sused nijaké námietky ktoré sa týkali zateplenia domu a boli mu o úradu zamietnuté:
- Napadol náš doklad o vymeraní pozemku ale on nový doklad nedoložil
- Chce finančné vyrovnanie za zateplenú stenu z jeho strany ,že vraj presahuje 2cm na jeho pozemok pričom nám úrad uznal že nepresahujeme susedov pozemok
- Trvá na tom že pokiaľ sa finančne nevyrovnáme nedovolí nám dokončiť tú stenu a vyhráža sa že nás zažaluje na súd.


Môže stým uspieť na súde ?
arizona
24.09.13,14:06
Ak mate v rukach nejake vyjadrenie SU, ze nezasahujete do susedneho pozemku, tak sa nemas coho obavat. Sused nech skusa dalej...

§ 127 ods. 3 zákona č. 40/1964 Zb. Občiansky zákonník v znení neskorších predpisov: "Vlastníci susediacich pozemkov sú povinní umožniť na nevyhnutnú dobu a v nevyhnutnej miere vstup na svoje pozemky, prípadne na stavby na nich stojace, pokiaľ to nevyhnutne vyžaduje údržba a obhospodarovanie susediacich pozemkov a stavieb. Ak tým vznikne škoda na pozemku alebo na stavbe, je ten, kto škodu spôsobil, povinný ju nahradiť; tejto zodpovednosti sa nemôže zbaviť."V zmysle vyššie uvedeného, je Váš sused povinný umožniť Vám vstup na svoj pozemok. V prípade, ak sa nedohodnete, máte právo obrátiť sa na súd.

mimotemy Zadavaj nazov temy, z ktoreho je jasne, coho sa problem tyka.
Viac ludi / z daneho oboru / bude ochotnych si otvorit temu a odpovedat...
Gabriel10i2
24.09.13,14:39
diki moc nenapadol mi nazov temy ani do coho to zaradit ospravedlnujem sa
arizona
24.09.13,15:10
upravila som ti to
misoft
24.09.13,15:11
A doplním ťa - pokiaľ by to sused dal na súd - horko-ťažko zaplače, keď bude súdne trovy i právnikov sebe i tebe platiť :D.
pivko
24.09.13,15:16
Mňa by zaujímalo ako ti to mohli skolaudovať ak je dom postavený na hranici pozemku a nie 2m od nej.
misoft
24.09.13,15:19
Možno starší dom - v tej dobe sa často stavalo na hraniciach pozemkov. A píše "dodatočné" - asi vykonával úpravy, opravy, zateplenie, nie samotnú stavbu.
bjuty smis
24.09.13,15:47
ten sused je ešte lepší...vadia mu 2 cm, nie m....
som zvedavý, ako to odmerall...
command
24.09.13,16:02
Nejde o to ze mu vadia 2 cm ale pan ma asi nejake specializovane nastroje na meranie, nakolko mne ked merali pozemok tak povedali ze to sa da tak max na -/+5 cm odmerat ze uplne na centimeter presne to neodmera nikto
Gabriel10i2
24.09.13,16:56
naozaj? hmm tak to je super ja viem že sme v práve len som potreboval vediet že si môžem byť na istom
LukyKs
24.09.13,17:02
veď aj tak sa vraj najmenej dáva 5 cm toho poly
Gabriel10i2
24.09.13,17:29
Práveže nám to meral geodet na základne meraní je v papieroch uvedené že nepresahujeme susedovi hranicu .My sme sa len pre rokom nasťahovali a chceli sme si dať trocha ten dom do poriadku tak naši začali zatepľovať no ešte pred samotným zateplením sme susedovi dali avízo cca týždeň predtým aby nepovedal že sme mu nedali vedieť potom keď sme chceli ísť na to tak nedovolil vstúpiť na jeho pozemok aby murári mohli zatepľovať aj z jeho strany no potom horko ťažko privolil pri tom je to jeho povinnosť no a potom sa to začalo stupňovať až to došlo do tohto extrému atd atd. A potom už dal tieto námietky že vraj sme mu zobrali tých 2cm či ako to povedal no v papieroch je uvedené že nič sme mu nebrali a čo som googlil a čo mi poradili ľudia na nete a neviem či aj nie tu tak podľa zákona keď že my máme šikmú strechu tak rína ktorá že vraj presahuje jeho pozemok tak by pozemok mal byť ešte náš neviem doplietol som to asi viem že toto mi niekto z vás radil v predchádzajúcej téme sa mi zdá že Arizona myslím za čo veľmi pekne ďakujem
Lebo sa to potvrdilo že je to tak aj podľa ostatných ľudí no neviem nájsť paragraf ktorý by mi to potvrdil ak by bol niekto z vás taký dobrý a vedel by mi pohľadať taký paragraf tak bol by som vďačný inak sa chcem opýtať na toto že na SU nám povedali že na vstup na susedov pozemok potrebujem žiadosť o vstup na susedov pozemok za účelom dokončenia úprav ktoré sú z jeho strany teda ešte zafarbiť jeho stenu a sokel či také niečo lebo toto mu povolili na SU na tom rozhodnutí a ešte snehové zábrany toto mu tiež povolili SU nám nariadil do 4 mesiacov to splniť teda my máme záujem dodržať podmienky len ten náš ....... to zdržuje a nepustí murárov k nemu aby sa to dokončilo takže ak by mi vedel niekto poradiť ako napísať takúto žiadosť bol by som rád za všetky rady vám ďakujem
expeeert
24.09.13,20:17
Hlavne ak budeš na jeho pozemok vstupovať, nafoť, prípadne inak zdokumentuj pôvodný stav. Inak na Teba vyblafne všetky poruchy, poškodenia, ktoré tam mal dávno predtým a bude ich od Teba žiadať opraviť...
Gabriel10i2
25.09.13,06:48
Ahoj tak boli sme na SU a je to tak ako ste vraveli pani nam to potvrdila no zaroven povedala ze podla paragrafu §135 zákon
č50/1976
ze treba napisať žiadoť že žiadame o povolenie na vstup susedov pozemok mz dovodov ukoncenia poríadkovej upravy ktoru nariadil urad a ze treba zaplatit poplatok za tu ziadost ktora sa podava na podatelne SU poplatok je 30euro neviem takto to treba? lebo nieako mi to nesedi za odpoved diki moc
arizona
25.09.13,07:25
To akoze ak chces vstupi na susedov pozemok, mal by si zaplatit uradu za povolenie 30 eur? To som este nepocula...
Gabriel10i2
25.09.13,17:15
No ani ja som o tom nepočul tak preto som prekvapený lebo prakticky zaplatíme za zdrap papiera a oni potom pošlú povolenie že môžeme v stúpiť na susedov pozemok takže podľa mňa je to hovadina ale tak čo už no nenašiel som to kde sa píše o tej žiadosti v tom paragrafe čo napísala pani.Teda neviem či som niečo neprehliadol ako osobne sa mi to nezdá ale je to na našich keď sa rozhodli tak čo už Tak teda stým to povolením keď neumožni sused tieto úpravy tak že už by sme mohli zavolať políciu atd i keď ja osobne by som zavolal políciu už dávno za to že sused porušuje zákon a to ten §127 že nechce dovoliť to a to .atd len naši to chceli riešiť po dobrom a do konca jeseňe a zimy 2012 začiatkom roka 2013 sme nevedeli že sused bude taký Voldemort:D