solaris8
24.09.13,17:41
Dobrý deň,
neviete mi z osobných skúseností poradiť nejakého majstra v BA ktorý robí kvalitne stierky Rimano alebo podobne a nie je predražený? Po niekoľkých ponukách som nadobudol pocit že si mám urobiť radšej všetko sám(oškrabať starú maľovku,odstrániť zbytky tapiet,penetrovať,stierkovať a omaľovať atď)a majster si príde zinkasovať predraženú sumu.(všetko je komplikované,zle sa to bude robiť a iné fňukanie stále dookola počúvam-zobral som kladivo a o krivej omietke(bubon) ktorá bola pre majstra problém som za 10 minút kladivom obúchal a stena je rovná,lepené kazety na strope-pre niekoho veľký problém dať dole-zobral som stoličku,špachtlu a za 10 min boli dole aj s hmotou ktorou boli prilepené.
Dohodol som si chlapíka a ten stierkoval 4 cm od podlahy -(argument -však staré zvyšky tapiet zakryje podlahová lišta).Tak sme ukončili spoluprácu. Ďaľší pri obhliadke ani nevedel povedať názov materiálu ktorým bude robiť,daľší chcel majland-4200 € za 220m2 spomínaných prác.,další nedošiel v dohodnutý termín,další chcel sám 3i byt urobiť za 3 dni (schnutie a prac postupy asi neplatia pre každého-navlhčenie,škrabanie,penetrácia, 2x stierka, 2x vymaľovanie) .Neviem či som nepadol z višne a chcem za nefalšované a poctivé euráče poctivú robotu.Po týchto skúsenostiach sa mi zdá, že remeslo na SK riadne upadlo,alebo som prehnane náročný?
Už ma napadla aj taká myšlienka,keďže byt je prázdny že by to mohol robiť aj niekto mimobratislavský, kto nemá robotu. len má problém s bývaním v BA-ak by mu nevadilo ten týždeň -dva bývať v provizórnych podmienkach funkčného bytu, lenže nič ma nenapadá ako takého osvedčeného človeka nájsť.
Budem vám povďačný ak mi poradíte,
.
gerlach
25.09.13,06:42
ahoj skus napisat čo všetko tam treba urobit možno tam toho maš vela a tebe sa zda že je to drahe musiš ratat aj pripravu ako si napisal niečo si obil niečo zoškrabal tažko posudit ked nevidim
solaris8
25.09.13,07:33
veď som to už písal vyššie,
škrabanie,penetrovanie,stierkovanie(najlepšie Rimanom),maľovanie(na bielo)osadenie hliníkových rohových líšt cca 10m,po obvode oknového panelu sklotextilná páska proti prasklinám, v kuchyni príprava na obklad za kuchynskú linku a sadrokartón cca 60x250 cm priskrutkovať o drevenú stenu
(obývačka,chodba,spálňa kuchyňa)z toho je spálňa už oškrabaná.Detská izba je už ostierkovaná a 1 x maľovaná.
c.s.i.
25.09.13,08:27
môj manžel robí takéto veci- maliar, živnostník, keď potrebujete dajte mi vedieť, môžem mu to sprostredkovať... Prišiel by sa pozrieť, povedali by ste mu vaše predstavy....on Vám tiež určite poradí...Bývame kúsok od Bratislavy, takže problém by to nebol...
chandler
26.09.13,05:29
ked chces niekoho kvaltineho tak vela z tych 4200e asi neusetris
gerlach
26.09.13,18:41
tiež si myslim maximalne 500eur možno viac ahlavne či to chceš na FA alebo nie