vasulka
24.09.13,17:50
Lekárka s diabetológie ma posiela k gastroenterológovi z dôvodu cholesterolu 6,5, ktorý mi neklesol ani po ročnej liečbe Lipanthylom a diete. Užívam denne 11rôznych tabletiek a lekár na gastroent. má posúdiť, či to môže byť z liekov. Chcem sa opýtať, aké vyšetrenie ma tam asi čakajú. Z lekárov mam strach.
Stefan2005
24.09.13,16:47
... ak užívaš 11 tabliek denne, určite to nebude cholesterol (pri hodnote 6,5), čo ťa čoskoro dostane do špitálu ...
Kvaka
24.09.13,17:11
Na zníženie cholesterolu účinkuje liečba statínmi, ale to závisí aj od toho, aký máš v celkovom cholesterole pomer HDL (dobrý cholesterol) a LDL (zlý cholesterol). Ak máš okrem toho zvýšené aj triglyceridy, tak sa dáva aj Lipantyl, ale to musí posúdiť len odborník. Fibráty, kde patrí Lypanthyl, znižujú napríklad zlý LDL cholesterol, pozri si tu http://www.prerodicov.sk/liecime/ine-ochorenia/item/487-tipy-ako-znizit-cholesterol. Lekár ti povie viac. Posúdi nielen tvoje lieky a aj tvoje stravovanie.
Peggynka
24.09.13,17:24
Pýtaš sa na vyšetrenie u gastroenterológa:
http://www.gastroenterolog.com/index.php?option=com_content&view=article&id=49&Itemid=94
Nechápem,prečo ťa posielajú tam,keď od nich nemáš lieky,ktoré berieš.Ja mám taký istý výsledok (6,5) a gastroenterologička mi povedala,že toto oni neriešia,len ma s výsledkami poslala za obv. lekárom.Predpokladám,keďže nemáš gastro problémy,nebudú ťa vyšetrovať,len pozrú výsledky,tak neboj.
buchač
24.09.13,17:33
Diabetes sa cholesterol idú ruka v ruke ....
Diabetologička chce zistiť príčinu stavu a vplyvu , preto asi aj posiela na gastro .

Ľudia s diabetom majú tendenciu mať aj nízku hladinu HDL („dobrého“) cholesterolu a vysokú hladinu triglyceridov (krvného tuku). Ľudia s diabetom mávajú aj vyššiu hladinu LDL („zlého“) cholesterolu ako je normálna........

http://www.tvojesrdce.sk/index.php?option=com_content&task=view&id=101&Itemid=136
martuli
25.09.13,04:07
U niektorých liekov je nežiaducim účinkom zvýšenie cholesterolu a keďže ich užívaš až 11 tak si to gastroenterológ skontroluje, prípadne bude hľadať inú príčinu.
vasulka
25.09.13,08:32
lieky užívam 40 rokov
Stefan2005
25.09.13,08:44
... 11 liekov denne berieš už 40 rokov ???? potom klobúk dole pred tvojim žalúdkom, resp. organiznom, že to zvláda.
avalik
25.09.13,09:06
nepredpokladam, ze by koli cholesterolu mali robit ine vysetrenia ako odber krvi, pripadne mocu ... pripadne sa na zaklade prilozenej dokumentacie vyjadri k liecbe

moj hepatolog praveze nechal cholesterol na starosti mojej diabetologicke - beriem liek s ucinnou latkou ezetimib, neberiem statiny ... podla vysledkov mam liecbu nastavenu dobre, diabetologicka aj hepatolog su spokojni
wagner
27.09.13,19:39
Ja beriem 23 liekov každý deň už osem rokov. A to by som mala brať viac, ale prestala som užívať to, čo nepovažujem za potrebné. Niekedy sa inak nedá.
vasulka
06.10.13,12:34
Vyšetrenie u gastroenterologa som absolvovala. Ultrazvuk brucha a predpísané vitamíny na pečeň. Mam zvýšené pečeňové testy z liekovej liečby. Hlavne že som nemusela absolvovať hadičku hore aj dole :-)