adusza
24.09.13,20:24
Podpisala som zmluvu o dielo so svadobnym fotografom, v ktorej som za dohodnutu sumu mala dostat DVD s fotografiami + 25 tlacenych fotografii. Mailovou komunikaciou sme sa dohodli, ze namiesto 25 ks malych tlacenych fotografii dostaneme 1 velku vo formate 70x100. DVD som dostala v poriadku. 4 mesiace po svadbe mi prisla postou fotografia, ale v uplne inom formate 40x60. Poinformovala som fotografa, ze takato fotografia mi je uplne zbytocna, a ze by som chcela, takej velkosti na akej sme sa dohodli. Fotograf odpisal, ze tlac takejto fotografie bola draha, ze to musel pokryt z vlastnych nakladov, ze partnera do tlace ma niekde inde, takze on to vlastne ani skontrolovat nemohol a ani nebude. A ze sme vlastne dostali nadstandard, takze nam uz nic posielat nebude. Za fotografa som zaplatila nemalu sumu, a teraz nemam ani male tlacene fotografie, ani 1 velku na ktorej sme sa dohodli. Co mozem urobit?
rodrigojesusreyes
24.09.13,18:34
Otázka je, čo je napísané v ZoD (Zmluva o dielo). Väčšinou tam býva, že zmeny je možné vykonať len formou písomných dodatkov k ZoD, ktoré sú podpísané oboma stranami, inak sú neplatné. Ak tam takéto niečo je, mohla by si žiadať plnenie ukotvené v ZoD, ktoré nebolo poskytnuté protistranou. Všetko záleží od formulácie ZoD.
adusza
24.09.13,18:44
Nic taketo tam nie je. Do zmluvy mam len prilohu - cennik balicku (v ktorom je to DVD + tlacene fotografie). Celu nasu komunikaciu a dohodnute zmeny mam emailovo. Neviem ako si uplatnit plnenie zmluvnych podmienok, kedze ako som pisala, nemam ani fotografie uvedene v prilohe do zmluvy, ani fotografiu na ktorej sme sa dohodli emailovo.