Schmidtova
24.09.13,20:55
Dobrý večer, chcela by som sa opýtať či nemal niekto skúsenosti a hlavne vedomosti k takejto problematike. Podnikateľ PO platiteľ DPH uvažuje o kúpe MV na finančný leasing kedy budú splátky rozdelené do troch rokov. Neviem si to akosi dať do hlavy čo bude s odpismy, keďže MV sa odpisuje 4 roky a tento leasing sa splatí za 3 roky. Neviem či tento /pre mňa/ nový druh fin.leas./3 roky/ splácania sa nechová nejak inak ako normálny 36 mesiacov splácaný leas.
Ďakujem vopred veľmi pekne.
promont maja
25.09.13,03:56
... určite ide o leasing? .. nie je to spotrebný úver? ... tie zvyčajne idú na tretinky ... či?
Schmidtova
25.09.13,06:55
Sama neviem len mi majiteľ doniesol predbežnú kalkuláciu od leasingovky a je tam napísané ako predmet leasingu osobný automobil - nový
Tweety
25.09.13,06:58
AK ide o finančný lízing, pri odpisoch postupuješ podľa §26 Zákona o DzP.

(8) Hmotný majetok prenajatý formou finančného prenájmu okrem pozemkov odpíše nájomca počas doby trvania prenájmu do výšky 100 % hodnoty istiny podľa osobitného predpisu1) zvýšenej o náklady súvisiace s obstaraním predmetu finančného prenájmu vynaložené nájomcom do doby zaradenia tohto majetku do užívania. Pri postúpení nájomnej zmluvy sa odstupné zaplatené nad rámec celkovej sumy dohodnutých platieb odpisuje ako súčasť vstupnej ceny rovnomerne počas zostávajúcej doby trvania nájomnej zmluvy. V prípade predĺženia alebo skrátenia dohodnutej doby finančného prenájmu sa už uplatnené odpisy spätne neupravujú a zvyšná časť odpisovanej hodnoty sa rozpočítava rovnomerne až do novej dohodnutej doby ukončenia finančného prenájmu. Pri určení spôsobu odpisovania sa nepoužijú ustanovenia § 27 a 28, ale výška odpisu sa určí rovnomerne pomernou časťou pripadajúcou na každý kalendárny mesiac doby prenájmu.
Schmidtova
25.09.13,16:47
Tweety Dakujem pekne zatiaľ som mala od konateľa len takéto strohé podklady. Je možné že sa z toho vykľuje aj spotrebný úver. Nemám tohto času konateľa na SR tak sa nemám koho ani opýtať.
Tweety
25.09.13,16:48
tak počkaj na potrebné doklady a potom budeš vedieť viac
Schmidtova
25.09.13,17:12
Nechcem byť doterná ale nemáš skúsenosti so spotrebným úverom. Ďakujem