didushik
25.09.13,07:20
Koľkí z vás si pred kúpou pozreli zloženie na obale žuvačiek? Máme totiž tendenciu neskúmať bližšie, aké látky môže obsahovať, väčšinou si ju vyberáme podľa chuti. Málokto vie, čo sa v nej skrýva a čo si v skutočnosti dáva do tela. Zlou správou je, že žuvačky patria medzi najtoxickejšie látky a k dobrému zdraviu rozhodne neprispevajú. Pozrite sa podrobne na to, aké prísady obsahuje.

Zoznam najčastejších prísad v žuvačkách
Sorbitol, xylitol, manitol, maltitol.
Gumový základ.
Glycerol.
Prírodná a umelá aróma.
Hydrogenizovaný kokosový olej a škrob.
Aspartám-acesulfám.
Sójový lecitín.
Farbivá.
BHT (butylhydroxytoluén).
Kyselina jablčná, kyselina citrónová.
Prísada 1: Gumový základ.
Predstavte si, že by niekto prišiel k vám a spýtal by sa vás: “Zažuval by si si gumu a plasty z pneumatiky?” Zrejme by ste ho zdvorilo odmietli a poslali k lekárovi na psychologické vyšetrenia.

Gumový základ je zmes z elastomérov, zmäkčovadiel, tmelov a živice. Ďalšími zložkami sú polyvinyl acetát, ktorý sa často označuje ako "tesárske lepidlo" alebo "biele lepidlo". Ďalej v žuvačke nájdete tuhý parafín, ktorý je vedľajším produktom rafinovanej ropy. Skúste si teraz odpovedať, je podľa vás žuvanie plastu, ropy a gumy bezpečné? Tieto látky sa vám totiž pri žuvaní uvoľňujú do úst a do tela.

Prísada 2: Aspartám.
Táto látka je jedna z najviac toxických látok, ktoré môžeme konzumovať. Spája sa so všetkými hlavnými mozgovými chorobami, vrátane Alzheimerovej choroby a Amyotrofickej laterálnej sklerózy (ALS). Považuje sa za hlavného prispievateľa k ďalším chorobám ako je cukrovka, roztrúsená skleróza, astma, obezita a mnoho ďalších. K obezite prispieva kvôli jej extrémnej kyslosti. Aspartám je excitotoxín, ktorý vzrušuje neuróny v mozgu tak, až vyhoria a umierajú.

Prísada 3: Hydrogénový kokosový olej a škrob.
Hydrogenácia je chemický proces, ktorý pridáva vodík cez dvojité lepené uhlíka. Tento proces sa vykonáva z dôvodu zvýšenia trvanlivosti výrobku, premieňa olej do látky podobnej plastu. Tento proces vytvára aj trans-mastné tuky, ktoré sú známe tým, že sú veľmi škodlivé pre zdravie.

Prísada 4: Farbivá.
Oxid titaničitý je nanočastica, ktorá sa bežne používa v opaľovacích krémoch a mnohých ďalších zdravotníckych výrobkoch, vrátane syntetických doplnkov stravy. Nové dôkazy však ukazujú, že je táto látka karcinogénna.

Bohužiaľ, priťahujú nás veci, ktoré sú pestré a farebné. Umelé potravinové farbivá, ako je červená 40, sú vyrobené z ropy a sú nebezpečné pre naše zdravie. Mnoho ľudí má na tieto látky extrémnu alergiu a aby toho nebolo málo, prispievajú k ADD (porucha pozornosti) a ďalším ochoreniam.

Prísada 5: Sorbitol, xylitol, manitol, maltitol.
Tieto cukrové alkoholy sú pôvodne z cukru. No tak sa zmenili, že sú považované za prísady, neobsahujúce cukor. Často sa stáva, že keď je príroda upravená a zmenená, aby sa vytvoril „lepší“ produkt, výsledkom je niečo, čo nie je práve najzdravšie. Niektoré takéto produkty sa dokonca považujú za oveľa horšie ako je cukor, ktoré prispievajú k rastu hmotnosti. Ich vedľajšími účinkami môžu byť aj bolesti brucha a hnačka. Zbytočné je preto porovnanie, či je cukrový alkohol lepší ako cukor, keďže obe látky nie sú dobré.

Ako je to s trávením, keď žujete žuvačku?
Pri žuvaní žuvačky si váš mozog myslí, že jete jedlo. Z toho dôvodu vysiela signály do žalúdka, pankreasu a ďalších orgánov zapojených do trávenia, aby sa pripravili na toto „jedlo“. Vaše slinné žľazy a pankreas začnú vysielať enzýmy, ktoré sú nevyhnutné pre trávenie potravy a vstrebávanie živín z potravy. Konštantná emisia enzýmov ich vyčerpá a potom môže byť tento proces spomalený. Ak nerozkladáte a nevstrebávate jedlo správne, môžete ochorieť, lebo telo potrebuje živiny k obnove a rozvíjaniu.

Čo je zdravšou alternatívou?
Skvelou alternatívou k žuvačkám je nosiť malú fľaštičku organického mätového potravinárskeho oleja. Ak by ste chceli svieži dych, stačí si len dať do úst jednu kvapku a dosiahnete rovnaký účinok, teda osvieženie, ako v prípade žuvačky. Okrem mätového oleja nájdete aj množstvo iných potravinárskych olejov, ktorými si osviežite dych.

Faktom je, že v žuvačkách nie je nič prirodzené. Ide len o chemickú zmes. Ak chcete mať v ústach gumu a plast, nech sa páči. Naozaj chcete podstúpiť riziko vzniku chorôb len kvôli osvieženiu dychu?

ZDROJ: collective-evolution.com
kopretinka
25.09.13,05:39
ježíš,takéto hoaxy.........tak žuvaj niečo iné.
didushik
25.09.13,05:43
a ty to žuvaj naďalej pre mňa za mňa :) každopádne je to vedecky podložený fakt a nie žaiden hoax.. treba sa trošku tomu venovať... nie všetkému čomu nerozumieš je HOAX ;)
buchač
25.09.13,05:44
ježíš,takéto hoaxy.........tak žuvaj niečo iné.
...ani nie hoaxy ...
Nazval by som aj inakším expresívom ...
Dáša_
25.09.13,05:44
ja som svojho času hľadala žuvačku bez umelého sladidla. neúspešne...
didushik
25.09.13,05:50
Tieto sú bez umelých sladidiel... nájdeš ich v zdavej výžive
didushik
25.09.13,05:52
ježíš,takéto hoaxy.........tak žuvaj niečo iné.
...ani nie hoaxy ...
Nazval by som aj inakším expresívom ...
no daj to íné expresívum, ak sú to pre teba bludy a k....tiny tak sa tomu nevenuj
avalik
25.09.13,06:04
Etiketa porady: Ak citujem niekoho článok (najmä z iného média ako Porada.sk), uvediem zdroj a autora článku.
avalik
25.09.13,06:05
a ty to žuvaj naďalej pre mňa za mňa :) každopádne je to vedecky podložený fakt a nie žaiden hoax.. treba sa trošku tomu venovať... nie všetkému čomu nerozumieš je HOAX ;)

mozes pridat linky na konkretne vedecke clanky?
buchač
25.09.13,06:06
didushik ......
Na nete je blbostí dosť , nemienim sa nimi zaoberať ešte aj na Porade ...

Žuvačky nie sú podstatné pre ( môj zvlášť ) život ...
Každý má svoj rozum a nech činí podľa svojho ...

Ale poviem aj inak .
Žuvačky osobne nemusím , zvykla ma bolieť od nich sánka .
...aj som ale používal , v čase môjho športovania .

Skôr ma iné irituje ...zabíjam , ak v mojej prítomnosti žuje - prežúva nejaký jedinec sťa nejaký dobytok ...
kopretinka
25.09.13,06:07
a ty to žuvaj naďalej pre mňa za mňa :) každopádne je to vedecky podložený fakt a nie žaiden hoax.. treba sa trošku tomu venovať... nie všetkému čomu nerozumieš je HOAX ;)
nemám čas sa venovať každej somarine
kopretinka
25.09.13,06:07
Tieto sú čisto prírodné... nájdeš ich v zdavej výžive
reklamu si zadávaj inde
buchač
25.09.13,06:09
Etiketa porady: Ak citujem niekoho článok (najmä z iného média ako Porada.sk), uvediem zdroj a autora článku.

...vyber si .........jak nakydaného .................................................. .

https://www.google.sk/search?client=opera&rls=cs&q=Tajomstvo+ukryt%C3%A9+v+%C5%BEuva%C4%8Dke:+Ide+o +najtoxickej%C5%A1iu+l%C3%A1tku&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest
didushik
25.09.13,06:15
didushik
25.09.13,06:17
Pustite sa teraz do mňa všetci. Ak Vás to nezaujíma tak to nečítajte. Každopádne žiadnu reklamu nerobím a ďakujem aj za poučenie ohľadom etikety porady.
didushik
25.09.13,06:19
ZDROJ: collective-evolution.com
didushik
25.09.13,06:22
didushik ......
Na nete je blbostí dosť , nemienim sa nimi zaoberať ešte aj na Porade ...

Žuvačky nie sú podstatné pre ( môj zvlášť ) život ...
Každý má svoj rozum a nech činí podľa svojho ...

Ale poviem aj inak .
Žuvačky osobne nemusím , zvykla ma bolieť od nich sánka .
...aj som ale používal , v čase môjho športovania .

Skôr ma iné irituje ...zabíjam , ak v mojej prítomnosti žuje - prežúva nejaký jedinec sťa nejaký dobytok ...

Hovoríš že sa nimi nemieniš zaoberať a zaoberáš sa nimi. Nedala som to ani do diskusie ani do otázky, je to tip. Nech si to prečíta ten čo chce a koho to zaujíma.
didushik
25.09.13,06:23
Etiketa porady: Ak citujem niekoho článok (najmä z iného média ako Porada.sk), uvediem zdroj a autora článku.
Prepáčte pane že nedodržiavam etiketu. Do budúcna mi je to jasné a pravidlá neporuším.
avalik
25.09.13,06:26
ZDROJ: collective-evolution.com
didushik, zdroj pridaj ku konkretnej citacii ... zdroj sa oznacuje priamym linkom na clanok na nete, ak je to kniha, tak jej autor, nazov, cislo strany, vydavatelstvo, rok vydania
avalik
25.09.13,06:27
Etiketa porady: Ak citujem niekoho článok (najmä z iného média ako Porada.sk), uvediem zdroj a autora článku.
Prepáčte pane že nedodržiavam etiketu. Do budúcna mi je to jasné a pravidlá neporuším.

na pana som sa este nezmenila :) ... ospravedlnovat sa nemusis, staci ak svoje prispevky upravis do suladu s etiketou ;)
buchač
25.09.13,06:31
Hovoríš že sa nimi nemieniš zaoberať a zaoberáš sa nimi. Nedala som to ani do diskusie ani do otázky, je to tip. Nech si to prečíta ten čo chce a koho to zaujíma.
Trochu si ma nepochopila , ale nevadí........

Dám Ti iný TIP ...a myslím si , že oveľa dôležitejší ako tie žuvačky .
Síce nie tak obsiahly článok , no určite vážnejší .
Tie nadväzujúce informácie nie je problém si nájsť ...

Čiže :

Fakty, ktoré vám znechutia fast food

Darmo sa svetom šíri osveta zdravej životosprávy. To, čo sa šíri v našom bezprostrednom okolí je totiž neodolateľná vôňa zlatistých hranolčekov, hotdogov a hamburgerov. Tak a teraz skúste odolať!

Väčšina fast foodových lákadiel má biedne málo živín, takmer žiadnu vlákninu a nebezpečne veľa kalórií. Dôvod, prečo tento štýl stravovania ešte stále letí aj napriek varovaniam odborníkov, nájdeme okrem čoraz rýchlejšieho životného tempa aj v správaní zákazníka.

Hamburgerov sa nevzdáme!
Podľa záverov ankety jednej americkej firmy sa ľudia chcú stravovať zdravo, no zároveň sa odmietajú vzdať možnosti zakúpiť si „nezdravé“ pochúťky z rýchleho občerstvenia, kedykoľvek sa im zapáči. Mnohí si ich nakoniec ani nekúpia, no potrebujú aspoň vedieť, že môžu, keď dostanú chuť. Tak sa zdá, že trendom rýchleho občerstvenia len tak niečo neotrasie.

Priveľa cukru
Výskumy uvádzajú, že v súčasnosti konzumujeme až 25-krát viac cukru, než naši predkovia pred dvesto rokmi. A cukor v súvislosti s fast foodom nespomíname náhodou. Po pšeničnej múke ide o druhú najpoužívanejšiu prísadu jedál rýchleho občerstvenia. Ak ešte nemáte cukrovku, takýmto štýlom stravovania si o ňu vážne koledujete.

Čo je v pohári?
Kalorickou bombou sú aj mliečne koktejly, ktoré obsahujú viac cukru a tuku, než sľúbeného ovocia. V stredne veľkom pohári je rafinovane ukrytých 16 čajových lyžičiek cukru.

Do niektorých je pridané aj zahusťovadlo E 407, ktoré môže vyvolať alergické reakcie. Ak máte chuť na ovocný koktail, nemenej sladký a chutný pripravíte z mlieka, banánových koliesok a lyžičky medu. Výsledok je sladký, zdravý a hotový raz-dva.

Jeden hamburger na pol dňa
Dvojitý hamburger hravo pokryje polovicu vášho denného energetického príjmu. Ak by ste si ho chceli vychutnať bez obáv o líniu, znamenalo by to po zvyšok dňa hladovať. Ak si ho neviete odpustiť, pripravte si nutrične vyvážený domáci hamburger.

S plátkom syra, morčacou šunkou, paradajkou a šalátom v celozrnnej žemli ušetríte kalórie. Namiesto ťažkého dressingu zamiešate jogurt so sušenými bylinkami. Takáto pochúťka vás zasýti zdravšie a na dlhší čas.

http://zena.atlas.sk/fakty-ktore-vam-znechutia-fast-food/zdravie/vyziva/539337.html


Takže ???
pavol54
25.09.13,06:35
absolútne bezpečné sú
- cigarety
- alkohol včetne metylalkoholu
- nápoje s umelými sladidlami a konzervantami
- žuvačky
dôvod môjho presvedčenia? nepožívam nekonzumujem
Ale chodiť ako detektív Monk v známom seriáli alebo ľahnúť si každý večer do truhly tiež by ma nebavilo
lujza.j
25.09.13,06:36
Tieto sú čisto prírodné... nájdeš ich v zdavej výžive
Čisto prirodne si bola pri tom:D....vies co je prirodne si pozut?Toto...
Kvaka
25.09.13,06:37
Ja za informáciu Didushik ďakujem, čo ste sa do nej pustili. Stačilo upozorniť na povinnosť citácie zdroja. Ja žuvačky občas žujem, upravuje aj PH v ústach, masíruje ďasná. Mojej dcére to dokonca zubár nariadil, má narušenú sklovinu.
Akurát už budem vedieť, že existujú žuvačky aj na prírodnej báze.
Inak. moje deti žuli Pedro a nemali problém.
AdrianaA
25.09.13,06:40
žuvaním žuvačky si svoje zdravie nepodporím. No, ale ruku na srdce : čo jesť ?
Pokiaľ ti to nebehá po dvore a nekrmíš to, nevypestuješ, nepripravíš doma, tak si nemôžeš byť ničím istá. Na trhu tiež nie sú len "bio" výrobky. A v obchodoch so zdravou výživov by som tiež ruku do ohňa nedala. Napr. som asi pred mesiacom sledovala na Exp.dokument o tom, ako sa vyrába bio kozmetika. No a záver bol taký, že mnohé bio resp. natur výrobky obsahovali len jednu resp. viac zložiek prírodných a zvyšok bola chémia. No a zrovna tam ostali látky, ktoré boli najviac škodlivé.
Koľko žien si dnes farbí vlasy ? Asi každá alebo každá druhá. Ukazovali fabriku na výrobu týchto farieb a hovorili o látkach, ktoré sú karcinogénne, ale vraj v malom množstve nie, tak ich v EU aj USA povolili. Ukazovali fabriku na výrobu prírodnej farby Hena. Nazreli do skladov a tam plno barelov rôznych chemických látok. Na otázku : Načo je vo výrobe prírodných farieb na vlasy toľko chémie odpovedal dotyčný : ak chceme splniť požiadavky trhu musíme sa prispôsobiť. čo na tom, že si to kupujeme ako bio farbu. Máme aspoň dobrý pocit.
Môžem pokračovať ďalej : skúste kúpiť pre dieťa ponožky zo 100% bavlny, pančuchy zo 100% bavlny. V SR je len jeden výrobca a to má len jeden druh tuším v piatich farbách. Nikomu z Vás sa nestalo, že nové oblečenie smrdelo po chémii aj po dvoch-troch vypraniach - pritom ste si to kúpili ako kvalitný kúsok a nebol lacný.
Ja osobne som bola vrátiť už asi trikrát do predajne( nie jednej ) kvalitné detské oblečenie, ktoré aj po vypraní smrdelo chémiou. V jednom obchode mi to nechceli vziať, ale keď som im povedala, že som ochotná zaplatiť rozbor látok, ktoré to obsahuje , tak mi to s úsmevom zobrali späť.
Umyte si dvakrát denne zuby a potom si pred spaním prečítajte zloženie pasty.
Je toho strašne veľa, čo dostávame do tela sami dobrovoľne a čo nedobrovoľne dýchaním ovzdušia, pitím "čistej" vody a pod.
Takže nejaké žuvačky ma už naozaj nemôžu rozhádzať. Idem pracovať a na večeru si dáme rajčinovú polievku s vlasnoručne uvareného pretlaku s rajčín z maminej záhradky. Domáce rezance s tvarohom a pôjdeme spať. :)
avalik
25.09.13,06:47
Tieto sú čisto prírodné... nájdeš ich v zdavej výžive

a citala si zlozenie????????? ci len ti staci niekde napisat "prirodne" a si spokojna?

takze k tvojmu obrazku "cisto prirodnych zuvaciek" zo "zdravej vyzivy"

Zloženie: xylitol (67%), gumový základ, prírodná aróma, glycerín, sojový lecitín, včelí vosk, arabská guma. Neobsahuje aspartám.

zdroj: http://www.xilovit.sk/xilovit-zuvacky
didushik
25.09.13,07:08
Ja čítam zlaženia všade a na všetkom. Snažím sa vyhýbať všetkému škodlivému a neverím nápisom BIO a 100% prírodné... aj keď viem že do zloženia nie vždy všetko napíšu
avalik
25.09.13,07:10
Ja čítam zlaženia všade a na všetkom. Snažím sa vyhýbať všetkému škodlivému a neverím nápisom BIO a 100% prírodné... aj keď viem že do zloženia nie vždy všetko napíšu

hmm, tak potom nechapem z akeho dovodu si prilozila obrazok tych akoze prirodnych zuvaciek
srska
25.09.13,07:11
Ja čítam zlaženia všade a na všetkom. Snažím sa vyhýbať všetkému škodlivému a neverím nápisom BIO a 100% prírodné... aj keď viem že do zloženia nie vždy všetko napíšu
a aký máš napr. krvný obraz?
srska
25.09.13,07:14
to didushik: včera si si mala kuknúť na stv2 dokument o topánkach. predpokladám, že odo dnes by si chodila bosá
didushik
25.09.13,07:46
to didushik: včera si si mala kuknúť na stv2 dokument o topánkach. predpokladám, že odo dnes by si chodila bosá

Pozerala som... bosá nechodím ale topánky z čínskeho obchodu už nekúpim aj keď som sa niekedy zlakomila na cenu. Bolo tam aj povedané že je potrebná do topánok ponožka. takže bosá nemusím ostať
pavol54
25.09.13,07:57
Ja čítam zlaženia všade a na všetkom. Snažím sa vyhýbať všetkému škodlivému a neverím nápisom BIO a 100% prírodné... aj keď viem že do zloženia nie vždy všetko napíšu
musia zo zákona lebo by to bol podvod a to je mastná pokuta
pavol54
25.09.13,07:58
to didushik: včera si si mala kuknúť na stv2 dokument o topánkach. predpokladám, že odo dnes by si chodila bosá

Pozerala som... bosá nechodím ale topánky z čínskeho obchodu už nekúpim aj keď som sa niekedy zlakomila na cenu. Bolo tam aj povedané že je potrebná do topánok ponožka. takže bosá nemusím ostať
a ponožky kde kupuješ sú aj iné ako čínske alebo čínskych nití?
lujza.j
25.09.13,08:00
to didushik: včera si si mala kuknúť na stv2 dokument o topánkach. predpokladám, že odo dnes by si chodila bosá

Pozerala som... bosá nechodím ale topánky z čínskeho obchodu už nekúpim aj keď som sa niekedy zlakomila na cenu. Bolo tam aj povedané že je potrebná do topánok ponožka. takže bosá nemusím ostať
Hmm...cinske boty sa predavaju aj v normal obchodoch....co nie je dnes z Kiny...
srska
25.09.13,08:13
to didushik: včera si si mala kuknúť na stv2 dokument o topánkach. predpokladám, že odo dnes by si chodila bosá

Pozerala som... bosá nechodím ale topánky z čínskeho obchodu už nekúpim aj keď som sa niekedy zlakomila na cenu. Bolo tam aj povedané že je potrebná do topánok ponožka. takže bosá nemusím ostať
Hmm...cinske boty sa predavaju aj v normal obchodoch....co nie je dnes z Kiny...
nemci si v dokumente podali predajcov a (http://www.deichmann.com/SK/sk/shop/welcome.html) + b (http://buffalo-shop.de/) . inak - konečne niekto zverejnil reálne pomery vo fabrikách v číne a indii. všetko je otázka peňazí. keby a+b nechceli smradľúchy, kitajci by im dodali kvalitné botinky - samozrejme za inú cenu
lujza.j
25.09.13,08:25
to didushik: včera si si mala kuknúť na stv2 dokument o topánkach. predpokladám, že odo dnes by si chodila bosá

Pozerala som... bosá nechodím ale topánky z čínskeho obchodu už nekúpim aj keď som sa niekedy zlakomila na cenu. Bolo tam aj povedané že je potrebná do topánok ponožka. takže bosá nemusím ostať
Hmm...cinske boty sa predavaju aj v normal obchodoch....co nie je dnes z Kiny...
nemci si v dokumente podali predajcov a (http://www.deichmann.com/SK/sk/shop/welcome.html) + b (http://buffalo-shop.de/) . inak - konečne niekto zverejnil reálne pomery vo fabrikách v číne a indii. všetko je otázka peňazí. keby a+b nechceli smradľúchy, kitajci by im dodali kvalitné botinky - samozrejme za inú cenu
Srsković....mam Buffalo cizmy...je to len o tom kde kupit:)
Kvaka
25.09.13,08:26
mimotemyPrešli ste od žuvačiek k topánkam? Pridám: Občas mám na topánkach prilepenú žuvačku, mám výlučne gáborky, tie mi sadnú ako r.. na šerbeľ. Myslíte, že je najaká žuvačka, ktorá sa na ne neprilepí? :D:D:D
srska
25.09.13,08:33
Srsković....mam Buffalo cizmy...je to len o tom kde kupit:) luj, nebol by som si istý - koža s chrómom z indie a fenoly v lepidlách pridané v cn.
didushik
25.09.13,08:56
to didushik: včera si si mala kuknúť na stv2 dokument o topánkach. predpokladám, že odo dnes by si chodila bosá

Pozerala som... bosá nechodím ale topánky z čínskeho obchodu už nekúpim aj keď som sa niekedy zlakomila na cenu. Bolo tam aj povedané že je potrebná do topánok ponožka. takže bosá nemusím ostať
a ponožky kde kupuješ sú aj iné ako čínske alebo čínskych nití?

noooo si predstav že sú aj z bavlny :)
didushik
25.09.13,09:03
Ani vo sne by ma nenapadlo že akú brúlivú debatu tu rozprúdim... ale v tom negatívnom zmysle... všetci ste sa tu do mňa pustili ako keby som tu dala niečo zlé a nezmyselné. Nenechám sa odradiť a budem pokračovať s pridávaním takýchto príspevkov. Snáď sa nájdu aj taký ludia ktorým to troška pomôže a otvorí oči.
didushik
25.09.13,09:06
absolútne bezpečné sú
- cigarety
- alkohol včetne metylalkoholu
- nápoje s umelými sladidlami a konzervantami
- žuvačky
dôvod môjho presvedčenia? nepožívam nekonzumujem
Ale chodiť ako detektív Monk v známom seriáli alebo ľahnúť si každý večer do truhly tiež by ma nebavilo
V dnešnej dobe je potrebné len správne si vybrať a to čo je škodlivé nekupovať - tj. čítať zloženia.
avalik
25.09.13,09:17
Ani vo sne by ma nenapadlo že akú brúlivú debatu tu rozprúdim... ale v tom negatívnom zmysle... všetci ste sa tu do mňa pustili ako keby som tu dala niečo zlé a nezmyselné. Nenechám sa odradiť a budem pokračovať s pridávaním takýchto príspevkov. Snáď sa nájdu aj taký ludia ktorým to troška pomôže a otvorí oči.

didusik, ja by som privitala radsek konkretny link na clanok ktory si citovala - nazov nejakej stranky nie je uvedenie zdroja - alebo ti ide o reklamu na danu stranku?

porada nie je stranka na kopirovanie bezne dostupnych clankov, okrem toho, mame tu temu potraviny, tam mozes dat link na clanok, ktory ta zaujal
... nasilnym otvaranim oci vela priaznivcov neziskas
didushik
25.09.13,09:18
A ešte pre tých čo majú záujem o čisto prírodné žuvačky: Pretože všetci len riešia to čo nie je predmetom článku ktorý som sem dala.

http://www.chicza.com/slovak/index.html
didushik
25.09.13,09:20
Ani vo sne by ma nenapadlo že akú brúlivú debatu tu rozprúdim... ale v tom negatívnom zmysle... všetci ste sa tu do mňa pustili ako keby som tu dala niečo zlé a nezmyselné. Nenechám sa odradiť a budem pokračovať s pridávaním takýchto príspevkov. Snáď sa nájdu aj taký ludia ktorým to troška pomôže a otvorí oči.

didusik, ja by som privitala radsek konkretny link na clanok ktory si citovala - nazov nejakej stranky nie je uvedenie zdroja - alebo ti ide o reklamu na danu stranku?

porada nie je stranka na kopirovanie bezne dostupnych clankov, okrem toho, mame tu temu potraviny, tam mozes dat link na clanok, ktory ta zaujal
... nasilnym otvaranim oci vela priaznivcov neziskas

Mne mejde o získavanie priaznivcov. Toto by ma ani vo sne nenapadlo že sa to takto zvrhne proti mne.
didushik
25.09.13,09:30
avalik
25.09.13,09:36
A ešte pre tých čo majú záujem o čisto prírodné žuvačky:
http://www.chicza.com/slovak/index.html

Chicza nemá v sebe nič iné okrem prírodného organického gumového základu, a preto má všetky kúzelné vlastnosti tohto neškodného, vo vode rozpustného, nelepivého a biologicky odbúrateľného zdroja. Ľahko sa rozkladá zvetrávaním v kombinácii s bakteriálnou a enzymatickou biodegradáciou, premieňa sa na prach a vracia sa späť do pôdy tak, ako hnijúce drevo, spadnuté listy a ostatný organický materiál.

tu uz gumovy zaklad nevadi? ... kde beries istotu, ze prave v tejto zuvacke sa nachadza "cisto prirodny" gumovy zaklad a v ostatnych zuvackach len "cisto neprirodny" gumovy zaklad.

daj linky na nejake publikovane chemicke rozbory, cerifikaty ...
avalik
25.09.13,09:39
To Avalik

https://www.google.sk/#q=tajomstvo+ukryt%C3%A9+v+%C5%BEuva%C4%8Dke

:D

hmm, ja si textovy retazec vygooglit viem, no ty asi uz nevies odkial co koppirujes, pretoze najprv si dala zdroj na nejaku stranku "...evolut..." - necitujem aby som im nezvysovala rating :D

takze o co ti ide?
didushik
25.09.13,09:43
A ešte pre tých čo majú záujem o čisto prírodné žuvačky:
http://www.chicza.com/slovak/index.html

Chicza nemá v sebe nič iné okrem prírodného organického gumového základu, a preto má všetky kúzelné vlastnosti tohto neškodného, vo vode rozpustného, nelepivého a biologicky odbúrateľného zdroja. Ľahko sa rozkladá zvetrávaním v kombinácii s bakteriálnou a enzymatickou biodegradáciou, premieňa sa na prach a vracia sa späť do pôdy tak, ako hnijúce drevo, spadnuté listy a ostatný organický materiál.

tu uz gumovy zaklad nevadi? ... kde beries istotu, ze prave v tejto zuvacke sa nachadza "cisto prirodny" gumovy zaklad a v ostatnych zuvackach len "cisto neprirodny" gumovy zaklad.

daj linky na nejake publikovane chemicke rozbory, cerifikaty ...

Certifikáty sú uvedené dole:
http://www.chicza.com/
didushik
25.09.13,09:45
To Avalik

https://www.google.sk/#q=tajomstvo+ukryt%C3%A9+v+%C5%BEuva%C4%8Dke

:D

hmm, ja si textovy retazec vygooglit viem, no ty asi uz nevies odkial co koppirujes, pretoze najprv si dala zdroj na nejaku stranku "...evolut..." - necitujem aby som im nezvysovala rating :D

takze o co ti ide?

A tebe ide o čo? Nemáš nič iné na práci len ma tu buzerovať ako melé dieťa s linkami a ťahač ma za slovíčka? Podľa počtu príspevkov na deň tu musíš tráviť veľmi veľa času.
avalik
25.09.13,09:49
A ešte pre tých čo majú záujem o čisto prírodné žuvačky:
http://www.chicza.com/slovak/index.html

Chicza nemá v sebe nič iné okrem prírodného organického gumového základu, a preto má všetky kúzelné vlastnosti tohto neškodného, vo vode rozpustného, nelepivého a biologicky odbúrateľného zdroja. Ľahko sa rozkladá zvetrávaním v kombinácii s bakteriálnou a enzymatickou biodegradáciou, premieňa sa na prach a vracia sa späť do pôdy tak, ako hnijúce drevo, spadnuté listy a ostatný organický materiál.

tu uz gumovy zaklad nevadi? ... kde beries istotu, ze prave v tejto zuvacke sa nachadza "cisto prirodny" gumovy zaklad a v ostatnych zuvackach len "cisto neprirodny" gumovy zaklad.

daj linky na nejake publikovane chemicke rozbory, cerifikaty ...

Certifikáty sú uvedené dole:
http://www.chicza.com/

to su len loga, nie su tam cisla certifikatov, pod ktorymi je mozne si ich overit ... pri stranke vytvorenej len na jeden produkt by som ocakavla aj to ... inac to beriem len ako skolsku pracu na temu "tvorba webstranok"
Kvaka
25.09.13,09:58
Tak som pátrala, našla som zdroj.
Článok u nás bol na stránke http://vysetrenie.zoznam.sk/cl/1000654/1353686/Tajomstvo-ukryte-v-zuvacke--Ide-o-najtoxickejsiu-latku-v-obchode- .
Tá má uvedený zdroj collective-evolution.com.
Tam je článok http://www.collective-evolution.com/2012/09/11/is-chewing-gum-the-most-toxic-substance-in-the-supermarket/. Tá má uvedený zdroj:http://www.activistpost.com/.
Tam je článok http://www.activistpost.com/2012/08/is-chewing-gum-most-toxic-substance-in.html od autora Dr. Scott Graves, Activist Post.

Pozrela som si aj diskusiu k jeho článku, skoro ako na Porade.:D
didushik
25.09.13,10:03
Tak som pátrala, našla som zdroj.
Článok u nás bol na stránke http://vysetrenie.zoznam.sk/cl/1000654/1353686/Tajomstvo-ukryte-v-zuvacke--Ide-o-najtoxickejsiu-latku-v-obchode- .
Tá má uvedený zdroj collective-evolution.com.
Tam je článok http://www.collective-evolution.com/2012/09/11/is-chewing-gum-the-most-toxic-substance-in-the-supermarket/. Tá má uvedený zdroj:http://www.activistpost.com/.
Tam je článok http://www.activistpost.com/2012/08/is-chewing-gum-most-toxic-substance-in.html od autora Dr. Scott Graves, Activist Post.

Pozrela som si aj diskusiu k jeho článku, skoro ako na Porade.:D

Ďakujem za to že si si dala takú námahu a vyhľadala všetko.
Dúfam že Avalik má už dušu na pokoji keďže má všetko presne tak ako chcela :) ešte jej pohľadám certifikáty :D
avalik
25.09.13,10:06
To Avalik

https://www.google.sk/#q=tajomstvo+ukryt%C3%A9+v+%C5%BEuva%C4%8Dke

:D

hmm, ja si textovy retazec vygooglit viem, no ty asi uz nevies odkial co koppirujes, pretoze najprv si dala zdroj na nejaku stranku "...evolut..." - necitujem aby som im nezvysovala rating :D

takze o co ti ide?

A tebe ide o čo? Nemáš nič iné na práci len ma tu buzerovať ako melé dieťa s linkami a ťahač ma za slovíčka? Podľa počtu príspevkov na deň tu musíš tráviť veľmi veľa času.

no predpokladam, ze ked si to sem zavesila tak asi mas nejaky problem a chces o nom diskutovat - ako si pisala otvarat oci ... no aby si konkretne mne mohla otvorit oci, tak musi dat viac info, lebo inac su to len info typu JPP ;)

je nejaky problem napisat 2,49 prispevkov na den? ... ved len tu je tento uz tusim 5ty ;)
didushik
25.09.13,10:11
To Avalik

https://www.google.sk/#q=tajomstvo+ukryt%C3%A9+v+%C5%BEuva%C4%8Dke

:D

hmm, ja si textovy retazec vygooglit viem, no ty asi uz nevies odkial co koppirujes, pretoze najprv si dala zdroj na nejaku stranku "...evolut..." - necitujem aby som im nezvysovala rating :D

takze o co ti ide?

A tebe ide o čo? Nemáš nič iné na práci len ma tu buzerovať ako melé dieťa s linkami a ťahač ma za slovíčka? Podľa počtu príspevkov na deň tu musíš tráviť veľmi veľa času.

no predpokladam, ze ked si to sem zavesila tak asi mas nejaky problem a chces o nom diskutovat - ako si pisala otvarat oci ... no aby si konkretne mne mohla otvorit oci, tak musi dat viac info, lebo inac su to len info typu JPP ;)

je nejaky problem napisat 2,49 prispevkov na den? ... ved len tu je tento uz tusim 5ty ;)

Dobre, ukončme to už konečne a prestanme sa naťahovať ako malé deti.
O probléme chcem diskutovať samozrejem ale nie handrkovať sa tu ako na trhovisku.
avalik
25.09.13,10:15
To Avalik

https://www.google.sk/#q=tajomstvo+ukryt%C3%A9+v+%C5%BEuva%C4%8Dke

:D

hmm, ja si textovy retazec vygooglit viem, no ty asi uz nevies odkial co koppirujes, pretoze najprv si dala zdroj na nejaku stranku "...evolut..." - necitujem aby som im nezvysovala rating :D

takze o co ti ide?

A tebe ide o čo? Nemáš nič iné na práci len ma tu buzerovať ako melé dieťa s linkami a ťahač ma za slovíčka? Podľa počtu príspevkov na deň tu musíš tráviť veľmi veľa času.

no predpokladam, ze ked si to sem zavesila tak asi mas nejaky problem a chces o nom diskutovat - ako si pisala otvarat oci ... no aby si konkretne mne mohla otvorit oci, tak musi dat viac info, lebo inac su to len info typu JPP ;)

je nejaky problem napisat 2,49 prispevkov na den? ... ved len tu je tento uz tusim 5ty ;)

Dobre, ukončme to už konečne a prestanme sa naťahovať ako malé deti.
O probléme chcem diskutovať samozrejem ale nie handrkovať sa tu ako na trhovisku.

no tak uved ten zdroj odkial si kopirovala a je vybavene ... z tej anglickej stranky si to asi tazko mohla skopirovat, ci to je tvoj vlastny preklad?
didushik
25.09.13,10:19
To Avalik

https://www.google.sk/#q=tajomstvo+ukryt%C3%A9+v+%C5%BEuva%C4%8Dke

:D

hmm, ja si textovy retazec vygooglit viem, no ty asi uz nevies odkial co koppirujes, pretoze najprv si dala zdroj na nejaku stranku "...evolut..." - necitujem aby som im nezvysovala rating :D

takze o co ti ide?

A tebe ide o čo? Nemáš nič iné na práci len ma tu buzerovať ako melé dieťa s linkami a ťahač ma za slovíčka? Podľa počtu príspevkov na deň tu musíš tráviť veľmi veľa času.

no predpokladam, ze ked si to sem zavesila tak asi mas nejaky problem a chces o nom diskutovat - ako si pisala otvarat oci ... no aby si konkretne mne mohla otvorit oci, tak musi dat viac info, lebo inac su to len info typu JPP ;)

je nejaky problem napisat 2,49 prispevkov na den? ... ved len tu je tento uz tusim 5ty ;)

Dobre, ukončme to už konečne a prestanme sa naťahovať ako malé deti.
O probléme chcem diskutovať samozrejem ale nie handrkovať sa tu ako na trhovisku.

no tak uved ten zdroj odkial si kopirovala a je vybavene ... z tej anglickej stranky si to asi tazko mohla skopirovat, ci to je tvoj vlastny preklad?

Kvaka ti to dala ako na tanieri a ešte aj s čerešničkou :P

Kvaka Kvaka aká som, taká som Pochváliť
Tak som pátrala, našla som zdroj.
Článok u nás bol na stránke http://vysetrenie.zoznam.sk/cl/10006...tku-v-obchode- .
Tá má uvedený zdroj collective-evolution.com.
Tam je článok http://www.collective-evolution.com/...e-supermarket/. Tá má uvedený zdroj:http://www.activistpost.com/.
Tam je článok http://www.activistpost.com/2012/08/...stance-in.html od autora Dr. Scott Graves, Activist Post.

Pozrela som si aj diskusiu k jeho článku, skoro ako na Porade.
avalik
25.09.13,10:29
Tak som pátrala, našla som zdroj.
Článok u nás bol na stránke http://vysetrenie.zoznam.sk/cl/1000654/1353686/Tajomstvo-ukryte-v-zuvacke--Ide-o-najtoxickejsiu-latku-v-obchode- .
Tá má uvedený zdroj collective-evolution.com.
Tam je článok http://www.collective-evolution.com/2012/09/11/is-chewing-gum-the-most-toxic-substance-in-the-supermarket/. Tá má uvedený zdroj:http://www.activistpost.com/.
Tam je článok http://www.activistpost.com/2012/08/is-chewing-gum-most-toxic-substance-in.html od autora Dr. Scott Graves, Activist Post.

Pozrela som si aj diskusiu k jeho článku, skoro ako na Porade.:D

Ďakujem za to že si si dala takú námahu a vyhľadala všetko.
Dúfam že Avalik má už dušu na pokoji keďže má všetko presne tak ako chcela :) ešte jej pohľadám certifikáty :D


hmm, o mna nejde ... asi ti nic nehovori pojem autorske prava ... tu nejde o to vystopovat prvotny zdroj clanku ... ide o to uviest odkial kopirujes ty

a mne certifikaty nehladaj - to si ma zabezpecit ten kto predava - ak si to ty, tak si ich zaobstaraj pre pripadnu kontrolu alebo poziadavku od zakaznika

ja si proste tu konkretnu zuvacku nekupim, lebo ma info info ich stranke nepresvedcilo
srska
25.09.13,10:33
jáááj to sú bukovského rady - riadiť sa nimi, zomrem od hladu :-))
avalik
25.09.13,10:33
Kvaka ti to dala ako na tanieri a ešte aj s čerešničkou :P



Ano, Kvaka dala uzitocnejsii tip ako ty, dala som uzitocne
lujza.j
25.09.13,10:39
jáááj to sú bukovského rady - riadiť sa nimi, zomrem od hladu :-))
Srsino:D.....sak ty vypulene voči musi mat z niecoho:D
avalik
25.09.13,10:45
didusik este jedna vec ... tej znacke si v mojom pripade urobila medvediu sluzbu ... ak by som tu zuvacku videla niekde v obchode a necitala tuto diskusiu, nezamyslela sa nad tym co maju uvedene na svojej stranke, tak ju strcim do kosika ako kazdu inu zuvacku, teraz si ale dam dobry pozor aby som vynechala prave ju :)
srska
25.09.13,10:48
jáááj to sú bukovského rady - riadiť sa nimi, zomrem od hladu :-))
Srsino:D.....sak ty vypulene voči musi mat z niecoho:D
luj, toto čítam a skoro som nadobudol presvedčenie, že zas ušetrím kopu love, bo ja v trafike pýtam: " 2x marlboro light za 3 evri a 2x érweis čierne prosím" :-)) no neušetrím
didushik
25.09.13,12:37
didusik este jedna vec ... tej znacke si v mojom pripade urobila medvediu sluzbu ... ak by som tu zuvacku videla niekde v obchode a necitala tuto diskusiu, nezamyslela sa nad tym co maju uvedene na svojej stranke, tak ju strcim do kosika ako kazdu inu zuvacku, teraz si ale dam dobry pozor aby som vynechala prave ju :)
a ostatné všetky budeš kupovať ako orbit a spol... palec hore... tebe to bolo fakt nápomocné :)
lujza.j
25.09.13,12:45
jáááj to sú bukovského rady - riadiť sa nimi, zomrem od hladu :-))
Srsino:D.....sak ty vypulene voči musi mat z niecoho:D
luj, toto čítam a skoro som nadobudol presvedčenie, že zas ušetrím kopu love, bo ja v trafike pýtam: " 2x marlboro light za 3 evri a 2x érweis čierne prosím" :-)) no neušetrím
Ja som nejak pozvolna prestala zvykať..a uz mam nieco usetrene:D..netrebujem tuto masaž....naposledy som si pozula tamto -vcely plast ked som bola tocit med:D
didushik
25.09.13,12:52
Tak som pátrala, našla som zdroj.
Článok u nás bol na stránke http://vysetrenie.zoznam.sk/cl/1000654/1353686/Tajomstvo-ukryte-v-zuvacke--Ide-o-najtoxickejsiu-latku-v-obchode- .
Tá má uvedený zdroj collective-evolution.com.
Tam je článok http://www.collective-evolution.com/2012/09/11/is-chewing-gum-the-most-toxic-substance-in-the-supermarket/. Tá má uvedený zdroj:http://www.activistpost.com/.
Tam je článok http://www.activistpost.com/2012/08/is-chewing-gum-most-toxic-substance-in.html od autora Dr. Scott Graves, Activist Post.

Pozrela som si aj diskusiu k jeho článku, skoro ako na Porade.:D

Ďakujem za to že si si dala takú námahu a vyhľadala všetko.
Dúfam že Avalik má už dušu na pokoji keďže má všetko presne tak ako chcela :) ešte jej pohľadám certifikáty :D


hmm, o mna nejde ... asi ti nic nehovori pojem autorske prava ... tu nejde o to vystopovat prvotny zdroj clanku ... ide o to uviest odkial kopirujes ty

a mne certifikaty nehladaj - to si ma zabezpecit ten kto predava - ak si to ty, tak si ich zaobstaraj pre pripadnu kontrolu alebo poziadavku od zakaznika

ja si proste tu konkretnu zuvacku nekupim, lebo ma info info ich stranke nepresvedcilo

Ja nie som žiaden predajca !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Len sa zaujímam o zdravú výživu to je všetko.
mňa vonkoncom netrápia autorské práva
kopretinka
25.09.13,13:01
mňa vonkoncom netrápia autorské práva
nemám čo dodať.....
didushik
25.09.13,14:30
mňa vonkoncom netrápia autorské práva
nemám čo dodať.....

Autorské právo zabezpečuje autorom výhradné práva na využívanie ich vlastných diel alebo na poskytnutie oprávnenia na ich používanie iným osobám, a tým získanie finančného ohodnotenia.
Ja sa obohacovať nechcem takže ma to netrápi

http://sk.wikipedia.org/wiki/Autorsk%C3%A9_pr%C3%A1vo