katkaj
24.01.08,11:31
na tlačive ho síce ešte nemám vypísané ale už som si dala dokopy všetky príjmy a predbežne som si vyrátala koľko mám začať šetriť na dane :D a nie je to až také zléééé :D
mysimis
24.01.08,10:45
Nemyslíte, že je to nejak skoro??? Veď práve dokončujem DPH výkazy za IV. Q.
Zoltán Kovács
24.01.08,10:47
Ja jedno už mám hotové (PO), ale ešte szčo ma čaká.
Johanka
24.01.08,10:51
Ja už včera :D:D:D...
Čo sa týka DPH, tak ja zajtra :D.
Johanka
24.01.08,10:53
Ja jedno už mám hotové (PO), ale ešte szčo ma čaká.
Buď si dobre nečítal názov témy alebo si nejaký divný :D...
Zoltán Kovács
24.01.08,10:57
Buď si dobre nečítal názov témy alebo si nejaký divný :D...

Mám hotové DP vlastnej sro, a ešte ma čaka DP vlastná ako szčo :D Veď som sa vyžaloval v niektorej téme ohľadne daňovej povinnosti mojej sro:mee:
Muška
24.01.08,10:57
Johanka a už máš? :eek:

:D:D:D:D:D
Johanka
24.01.08,11:07
Hotová som akurát ja :D.
Gabi03
24.01.08,11:09
ááále drsr. stále nemá pricapené tlačivká v kolónke vyplnenie on-line. Takže čakáááám.

Tak to nie som až taká blbá, ako som si myslela! :rolleyes::D

Minulý týždeň, asi nejakého 16-teho som si sťahovala z 3w.drsr daňové priznanie a zistila som, že doň môžem vpisovať. Tak som si spravila predbežné DP. A včera, keď som ich išla vyplňovať už konečnú verziu, zrazu to nešlo. Ja že sa mi to marilo, alebo na inej stránke som vyplňovala to DP. A ono to zrejme fungovalo, len to potom zablokovali či čo. :D
mysimis
24.01.08,11:11
Gabi, nové tlačivá na stránke drsr ešte nefungovali vôbec. Podľa usmernenia vraj budú editovateľné až okolo 1. marca.
Zoltán Kovács
24.01.08,11:12
Gabi, nové tlačivá na stránke drsr ešte nefungovali vôbec. Podľa usmernenia vraj budú editovateľné až okolo 1. marca.

A vtedy im spadne server, lebo neutiahne ten nápor. :D
Gabi03
24.01.08,11:12
Gabi, nové tlačivá na stránke drsr ešte nefungovali vôbec. Podľa usmernenia vraj budú editovateľné až okolo 1. marca.

No tak ja sa idem pozrieť na to vytlačené, či som to nepísala do starého. :D

... a vieš ty, že máš pravdu! :) To bolo v tlačive 2006. :D:o
Anja111
24.01.08,11:15
Práve som si to svoje na nečisto vyskúšala v MRP WIN, ale keď som ho vytlačila, zistila som, že má iný čiarový kód, ako "papierové DP" a tak teraz neviem, či mi ho na DU zoberú...
ALDA
24.01.08,11:51
Práve som si to svoje na nečisto vyskúšala v MRP WIN, ale keď som ho vytlačila, zistila som, že má iný čiarový kód, ako "papierové DP" a tak teraz neviem, či mi ho na DU zoberú...

Ja mám MRP Win 5.20.491 a neviem nájsť DPFO, ani DPPO:mee:
Stefan2005
24.01.08,12:00
Ja mám MRP Win 5.20.491 a neviem nájsť DPFO, ani DPPO:mee:

... a to ani napriek tomu, že máš v JÚ i PÚ predplatené prídavné moduly DP???
ALDA
24.01.08,12:05
... a to ani napriek tomu, že máš v JÚ i PÚ predplatené prídavné moduly DP???

Už som sa informovala, pracuje sa na tom. Ďakujem:)
Anja111
24.01.08,12:10
Ja mám MRP Win 5.20.491 a neviem nájsť DPFO, ani DPPO:mee:
Ak máš dokúpenú aj Daň z príjmu, tak to nájdeš v programe - Peňažný denník - vpravo hore, pod Nastaveniami a Funkciami...
evina
24.01.08,12:42
Čo sa týka DPH, tak ja zajtra :D.
Neboj ja som len tak žartovala :D
Potím sa tiež ešte stále nad DPH :)
evina
24.01.08,17:57
mimotemy Viem, že je to mimo témy, ale nemohla som odolať, keďže som dnes na to natrafila a viem, že túto tému pozeráte všetci:
Milá Monika je načase uverejniť rok 2007 - nechcem Ti narušiť autorské práva :D
P.s. Rok 2007 budeš mať trocha zložitejší...:D
http://www.porada.sk/378294-post4.html /nie je to celá téma ale KSENP/
Monika Kováčová
24.01.08,20:03
mimotemy Viem, že je to mimo témy, ale nemohla som odolať, keďže som dnes na to natrafila a viem, že túto tému pozeráte všetci:
Milá Monika je načase uverejniť rok 2007 - nechcem Ti narušiť autorské práva :D
P.s. Rok 2007 budeš mať trocha zložitejší...:D
http://www.porada.sk/378294-post4.html /nie je to celá téma ale KSENP/


:D:D:D stihla som tu: http://www.porada.sk/t67314-p2-par-nejasnosti.html
VladoaKatka
25.01.08,04:00
Nové tlačivá DP za rok 2007 v tlačenej forme už sú k dispozícii na daňových úradoch .
willma
25.01.08,06:52
Nové tlačivá DP za rok 2007 v tlačenej forme už sú k dispozícii na daňových úradoch .ale mi potvory pohodlné čakáme, kedy tlačivká pricapnú do kolonky "vyplnenie on line" :D:D:D
Johanka
25.01.08,06:58
Nové tlačivá DP za rok 2007 v tlačenej forme už sú k dispozícii na daňových úradoch .
Pri predstave "ručného" vypisovania DP mám kruhy pred očami :eek::). Som rada, že veda a technika pokročila a túto etapu pracovného života mám šťastne za sebou ;).
cloe
25.01.08,07:04
Tak som zvedavá, kto tento rok nahlási ako prvý, že má hotové vlastné DP?;) Pamätám si, že keď som dávala moje DP za prvý rok podnikania, tak som ho odvozdávala práve nejak v tomto čase. Odvtedy to robím väčšinou poslednú noc pred koncom termínu na podanie:D Idem na paušál, tak sa to dá zvádnuť.;)
ekopo
25.01.08,07:07
Veľmi zaujmavý nadpis témy. Hneď som si položil otázku: To je čo ? (to DP) :) Dal som si záväzok, tento rok si ho urobím o 1 deň skôr ako vlani. Žeby 30.3. ?
sway
25.01.08,07:08
Tak som zvedavá, kto tento rok nahlási ako prvý, že má hotové vlastné DP?;) Pamätám si, že keď som dávala moje DP za prvý rok podnikania, tak som ho odvozdávala práve nejak v tomto čase. Odvtedy to robím väčšinou poslednú noc pred koncom termínu na podanie:D Idem na paušál, tak sa to dá zvádnuť.;)

už sa hlásili - smith.. aj iní tuším - stresujú, že? - ja ešte nechyrujem...:rolleyes: akurát som dokončila DPH-čky ....:D
povinná pauza - spánok :)
a potom pokračujeme:)
evina
25.01.08,07:29
Pri predstave "ručného" vypisovania DP mám kruhy pred očami :eek::). Som rada, že veda a technika pokročila a túto etapu pracovného života mám šťastne za sebou ;).
A taká chyba v polke súvahy a prepisovanie, to bol život ...;)
cloe
25.01.08,07:32
A taká chyba v polke súvahy a prepisovanie, to bol život ...;)

Veľmi rada som mala zaokrúhľovanie súvahy na tis, keď mi to ešte nerobil soft:confused:
Johanka
25.01.08,07:35
... bola ťažká, ale dobrá škola :).
cloe
25.01.08,07:37
... bola ťažká, ale dobrá škola :).

No keby som som zašla do extrémov, také ručné vedenie PÚ to tiež bola paráda...:)
Rozalka
25.01.08,16:05
No tak ja sa idem pozrieť na to vytlačené, či som to nepísala do starého. :D

... a vieš ty, že máš pravdu! :) To bolo v tlačive 2006. :D:o

Gabika, prepísala si do nového?

Porovnávala som dne staré-nové, je tam zmena na strane 6 - doplňujúce údaje F, nový riadok 4: "Celková suma výnosov plynúca z aktivít so zahraničnými závislými osobami § 2 písm. r) zákona" - to sa ťa, predpokladám, výsostne týka (tuším, že máte zahraničnú matku, ak sa dobre pamätám), zo str. 6 jedna tabuľka presunutá na str. 7, a údaje oprávnenej osoby a žiadosť o vrátenie preplatku presunuté na str. 8.

Ale načo ti to píšem, určite si už prepísala do nového a ako princeznička si sedíš so založenými rukami a tešíš sa z dobre vykonanej práce. :)
Rozalka
01.02.08,20:24
Nechcem kvôli tomu zakladať novú tému, sem sa mi to hodilo najlepšie.
Poraďte prosím, ak ste vypĺňali priznanie, kde sa krátila NČZD, čo ste napísali do odd. XIV XVI?
To tam naozaj treba vypisovať matematický postup, ako som sa dopracovala k výsledku, ak mi priznanie vyplní program?
Marína
01.02.08,21:11
Myslela si odd. XVI, však? Program na DP z KROS-u(bližšie tu http://www.kros.sk/dpfo ) odd.XVI. vyplní sám. Super programík a zadarmo. Cvične som nahodila P=800000,V=240000, uplatnenie NČZD na manželku za celý rok. V odd. XVI je uvedené:

Zníženie základu dane na daňovníka:
Základ dane = 560000
Riadok 70 = 220116 - (560000 / 4) = 80116

Zníženie základu dane na manželku(manžela):
Základ dane = 560000
Suma = 95616 - 0 = 95616
Riadok 71 = (Suma / 12) * počet mesiacov = (95616 / 12) * 12 = 95616
Rozalka
02.02.08,08:01
Myslela si odd. XVI, však? Program na DP z KROS-u(bližšie tu http://www.kros.sk/dpfo ) odd.XVI. vyplní sám. Super programík a zadarmo.
Ďakujem, žiaľ bodík neviem pridať. :)
STRELEC
02.02.08,08:10
Nechcem kvôli tomu zakladať novú tému, sem sa mi to hodilo najlepšie.
Poraďte prosím, ak ste vypĺňali priznanie, kde sa krátila NČZD, čo ste napísali do odd. XIV?
To tam naozaj treba vypisovať matematický postup, ako som sa dopracovala k výsledku, ak mi priznanie vyplní program?
"Osvieženie" tejto témy, vzhľadom na dátum, ma úprimne šokovalo :):).
Ak sa vrátim k pôvodnej téme, tak: viem svoj veľmi hrubý výsledok na ktorom bude potrebné výrazne popracovať. A ako to vidím podľa skúseností minulých rokov aj čo-to dopracovať po ...
Je na tom niekto výrazne inak, lepšie???
:):rolleyes::mee::D
Milan Benka
02.02.08,08:35
Tak tento problém je ešte len hudbou budúcnosti :D
STRELEC
02.02.08,08:41
Tak tento problém je ešte len hudbou budúcnosti :D
Aj ja si myslím, že k tejto Johankinej téme sa vrátime, ale hádam až trochu neskôr :):):)
ALDA
02.02.08,08:42
Chlapci veď viete, že to najlepšie príde vždy až na koniec:D:---
evina
02.02.08,09:20
Chlapci veď viete, že to najlepšie príde vždy až na koniec:D:---

No ja to svoje DP rozhodne nepovažujem za najlepší koniec ...:---:---:D
Johanka
29.02.08,20:37
Pre Smitha oživujem tému ;):).
Ja som od môjho vzdialená asi 20 svetelných rokov :D.
Zoltán Kovács
29.02.08,20:38
Pre Smitha oživujem tému ;):).
Ja som od môjho vzdialená asi 20 svetelných rokov :D.

JA mám hotové, a aj s preplatkom. :---
azla
29.02.08,20:53
JA mám hotové, a aj s preplatkom. :---

Sledujem, že ten priestupný rok a deň navyše je naozaj prínosom.
Paula
29.02.08,20:57
Vy mi naisto nebude veriť, ale ja si ho neviem urobiť:D
Monika Kováčová
29.02.08,20:59
ak chceš, môžem ti ho urobiť ja... Koľko berieš? Aby som vedela, či mám na zaplatenie.
Zoltán Kovács
29.02.08,21:00
Vy mi naisto nebude veriť, ale ja si ho neviem urobiť:D

To máš toľko druhov príjmov? Alebo nebodaj tak veľa príjmov?
Johanka
29.02.08,21:01
Vy mi naisto nebude veriť, ale ja si ho neviem urobiť:D
Založ si tému, ak nevieš ako sa to robí, pošli ss z.b. :D
Paula
29.02.08,21:02
ak chceš, môžem ti ho urobiť ja... Koľko berieš? Aby som vedela, či mám na zaplatenie.


:D:D:D
petovsan
29.02.08,21:31
Tak, tento rok som po prvýkrát zmenila taktiku :D ... svoje DP som polepila presne na Valentýna, takže už som za vodou :):):) ...
No a k igelitkárom som prijala nasledovné "Všeobecné podmienky":
kto príde s igelitkou max. do 17.03.2008, igelitka bude prijatá k spracovaniu,
a kto príde po tomto termíne, musí hľadať nejakú inú "ochotníčku"
... ja si za nich tie nervy teda kaziť už určite nebudem ... ešte mám čerstvo v pamäti minuloročné daňové obdobie ... :D:D:D
Jozef Mihál
29.02.08,21:40
DPFO bude v pohode, DPPO bude dodatočné...

...keď nebude v lete čo iné na práci...
Orsz
29.02.08,23:30
Inak niekedy by sa hodilo posunúť obdobie - napr od mája do mája...... ten marec a celkove začiatok roka už býva veľkým utrpením.....snažím sa všetko zdolať. No tento rok to budem mať veľmi ťažké, lebo pri uzávierkach sa musím učiť na štátnice a dorábať diplomovku - takže už sa radšej budem tešiť na leto. A moje DP? Budem platiť veľké dane - čo si môžem ešte priať ku šťastiu?:rolleyes:
Marianna01
08.03.08,16:02
Ja si predstavím to množstvo roboty, čo ma ešte čaká a je mi zle. žalúdok kdesi v krku... a nakoľko som si otvorila novú kanceláriu v priestoroch, ktoré otvárajú o 9,00 a zatvárajú o 18,00, tohto roku žiadne ponocovanie nebude. Jedine že by som vydržala celú noc nepohnute sedieť za PC, aby som nespustila alarm...Takže naozaj neviem, ako to stihnem, vzhľadom na vlaňajšie vysedávanie pri robote aj do 2-3 v noci...Moje a manželove DP je teda úplne ale úplne v nedohľadne :cool::cool::cool:
VladoaKatka
08.03.08,17:27
Tak ja sa Vám musím tiež pochváliť, že moje a manželové DP už mám aj vyplnené, užžžžžžžž len zaniesť na DÚ a zaplatiť bobáky. Ešte mám 2x typ B, ale aj na nich intenzívne pracujem a predpokladám, že veľkonočné sviatky strávim bez stresu,:) čo sa týka DP.

Noooóó a potom jedno A-čko, ale už my bolo avizované,
"že už má všetky potvrdenia doma a ja ich iste potrebujem", :):D:)
však mám si ich dôjsť zobrať.

Na druhé A-čko ešte mi bude dokládať potvrdenia aj 31.3.2008 o 13,00 hod. a bude mi dýchať na chrbát, že "on to ešte musí podať na DÚ", ako keby som tie potvrdenia mala zhánať ja.:D:D:D
A čo ja viem, kto si ešte spomenie, že ja nemám čo na práci....:):):)
Bonetka
08.03.08,18:02
Nerozumiem prečo počas dní, určených na podávanie DP, sú takmer každoročne veľkonočné sviatky. Navrhujem ich termin presunúť každoročne na prvý víkend po 31. marci.
Zoltán Kovács
08.03.08,18:12
Nerozumiem prečo počas dní, určených na podávanie DP, sú takmer každoročne veľkonočné sviatky. Navrhujem ich termin presunúť každoročne na prvý víkend po 31. marci.

Je to "vyššia" moc. :D

A nestačí, že sú sviatky 21 a 24 marca, tak budem tu mať aj celú "perepuť" (4 dospelí a 1 dieťa). A tak som sa tešil, že 4 dni ma nebudú klienti otravovať, a v klude dorobím pár DP. :mee:
Muška
16.03.08,22:06
....tak zajtra idem na DU ...:D
Halimovičová
16.03.08,22:30
Muška gratulujeeem...Ja by som rada 20teho...
Zoltán Kovács
17.03.08,05:14
....tak zajtra idem na DU ...:D
Na DÚ už chodím ako na hodiny klavíru. Každy deň niečo, nech je toho menej a menej.
liba2
17.03.08,05:19
Tak aj ja sa pochválim. Práve som dokončila svoje účto kompletne: DP, tlačové výstupy, inventarizácia, skartovala som zbytočnosti, upratala stôl a hurááá do ďalšieho účta - ešte 3 musím stihnúť.
Aljok
17.03.08,09:06
Tak aj ja sa pochválim. Práve som dokončila svoje účto kompletne: DP, tlačové výstupy, inventarizácia, skartovala som zbytočnosti, upratala stôl a hurááá do ďalšieho účta - ešte 3 musím stihnúť.
Normálne Ti závidím. Vlastné mám síce hotové, ale dokončiť musím ešte 6 DP. :mee: Rodinku som oboznámila, že u nás Veľká noc nebude. :D
Muška
17.03.08,09:07
....tak zajtra idem na DU ...:D
...ale ja sa idem iba pozrieť, či nezrušili povinnosť podávať DP :D

P.S.
Dám vedieť ;)
katkaj
17.03.08,09:09
...ale ja sa idem iba pozrieť, či nezrušili povinnosť podávať DP :D

P.S.
Dám vedieť ;)


Mušenka tak ich prípadne skús ukecať aby tú povinnosť zrušili :D
evina
17.03.08,09:20
....tak zajtra idem na DU ...:D

A čo tam budeš robiť ?....:D:D

P.s. Aha zistila som nižšie čo :D:D
evina
17.03.08,09:21
Tak aj ja sa pochválim. Práve som dokončila svoje účto kompletne: DP, tlačové výstupy, inventarizácia, skartovala som zbytočnosti, upratala stôl a hurááá do ďalšieho účta - ešte 3 musím stihnúť.
Šťastná to žena....povedala babička :)
Dav
17.03.08,09:32
Iba malá ukážka, ako hlúpnem : Vlani som presviedčala UPSVR, že potvrdenie o poberaní rodinných prídavkov potrebujem ako doklad k uplatneniu daňového bonusu, a že to preto chcem iba ja, lebo iba ja o tom viem, a tohto roku som premýšľala, že ako stihnem ešte aj školu,keď je ďaleko a ešte sa aj zlúčila. Našťastie som mrkla do Draka,aj to len preto, lebo mi prichádzajú aktuality, a môj anjelik strážny mi nasmeroval okuliare na tie správne písmenká. Tak bude moje daňové o deň skôr. (30.):)
ALDA
17.03.08,10:25
Ja som mala moje DP hotové ešte 22.02.208 aj som sa na stretku pochválila a potom 25.02.2008 som skolabovala. Teraz rozmýšľam, či z veľkých daní a malého príjmu, ale to by bola blbosť, alebo čo to zapríčinlo neviem, takže som sa asi nemala ponáhľať.;)
Muška
17.03.08,15:09
Tak hlásim,
Libuška môj príspevok o odchode na DU zobrala vážne, a pretože pršalo a pretože je to proste kamoška....tak prišla pre mňa, že ma zoberie na DU.
Takže som išla :D
Podávanie DP nezrušili :eek:
Ale spravili sme si aspoň pekný deň. Pridal sa k nám Bepo, dali sme si v Šamoríne maďarský guláš....a v Ba kávičku so štrúdlou.
.....a tak mi je dobre, že sú mi momentálne všetky DP ukradnuté :D
evina
17.03.08,17:43
Tak hlásim,
Libuška môj príspevok o odchode na DU zobrala vážne, a pretože pršalo a pretože je to proste kamoška....tak prišla pre mňa, že ma zoberie na DU.
Takže som išla :D
Podávanie DP nezrušili :eek:
Ale spravili sme si aspoň pekný deň. Pridal sa k nám Bepo, dali sme si v Šamoríne maďarský guláš....a v Ba kávičku so štrúdlou.
.....a tak mi je dobre, že sú mi momentálne všetky DP ukradnuté :D

A ja môžem nakúkať pri kolečku, či Liba dáva kávičku na balkóne ...:D:D

P.s. len by ma zaujímalo ako ste skončili v Šamoríne :D...
Muška
17.03.08,18:09
A ja môžem nakúkať pri kolečku, či Liba dáva kávičku na balkóne ...:D:D

P.s. len by ma zaujímalo ako ste skončili v Šamoríne :D...

Evinka,
a teda oznamujem, že všetci , ktorí nevideli moju novú sedačku....majú poslednú šancu....lebo asik na budúci týždeň poputuje preč.....a o 1,5 mesiaca príde nová :D:D

....a nezmúdriem na staré kolená a nie a nie :D:D:D... čo už....hlavne, že si domáci zvykli :rolleyes:
evina
17.03.08,18:15
Evinka,
a teda oznamujem, že všetci , ktorí nevideli moju novú sedačku....majú poslednú šancu....lebo asik na budúci týždeň poputuje preč.....a o 1,5 mesiaca príde nová :D:D

....a nezmúdriem na staré kolená a nie a nie :D:D:D... čo už....hlavne, že si domáci zvykli :rolleyes:

Muška radšej nezmúdrej :D....S kým by som sa nasmiala aj keď niekedy len cez telefón:D

P.s. Sedačku mi asi musíš odfotiť, alebo sa skúsim na budúci týždeň nejako doplaziť :D
katkaj
18.03.08,05:17
Evinka,
a teda oznamujem, že všetci , ktorí nevideli moju novú sedačku....majú poslednú šancu....lebo asik na budúci týždeň poputuje preč.....a o 1,5 mesiaca príde nová :D:D

....a nezmúdriem na staré kolená a nie a nie :D:D:D... čo už....hlavne, že si domáci zvykli :rolleyes:

Muška aké staré kolená si zase objavila ???? Ja neviem, asi už z tých DP začínaš mať halucinácie :D:D:D:D

To si našla ešte krajšiu sedačku ako máš ? Tak to musíš dať potom kontakt ;)
katkaj
18.03.08,05:19
Tak hlásim,
Libuška môj príspevok o odchode na DU zobrala vážne, a pretože pršalo a pretože je to proste kamoška....tak prišla pre mňa, že ma zoberie na DU.
Takže som išla :D
Podávanie DP nezrušili :eek:
Ale spravili sme si aspoň pekný deň. Pridal sa k nám Bepo, dali sme si v Šamoríne maďarský guláš....a v Ba kávičku so štrúdlou.
.....a tak mi je dobre, že sú mi momentálne všetky DP ukradnuté :D

Tak ste si urobili takýto výlet a ostatní sme tu museli makať :confused: :D:D:D

Ale užili ste si to určite aj za nás.

Asi sa idem hneď aj vypnúť lebo tu robíme mrnik, ale v tejto téme nám to asi bude odpustené :D:D
Jozef Mihál
28.03.08,10:57
Hotovo! DP vyplnené, výkazy priložené, všetko odnesené a odovzdané, nedoplatky dane zaplatené. Štátny rozpočet sa naplnil po okraj.
katkaj
28.03.08,10:59
Hotovo! DP vyplnené, výkazy priložené, všetko odnesené a odovzdané, nedoplatky dane zaplatené. Štátny rozpočet sa naplnil po okraj.

Tiež som bola včera konečne odniesť moje daňové a naplnila som aj štátny rozpočet :cool:
Muška
28.03.08,11:00
Hotovo! DP vyplnené, výkazy priložené, všetko odnesené a odovzdané, nedoplatky dane zaplatené. Štátny rozpočet sa naplnil po okraj.
Jožko, keďže som aj ja dnes uhradila daň......tak štátny rozpočet už "preteká" :D
katkaj
28.03.08,11:01
Jožko, keďže som aj ja dnes uhradila daň......tak štátny rozpočet už "preteká" :D

no toto keby som včera vedela tak to ani nezaplatím. Čo keď sa teraz úplne vyleje ??? :D:D:D:D
sway
28.03.08,11:02
Hotovo! DP vyplnené, výkazy priložené, všetko odnesené a odovzdané, nedoplatky dane zaplatené. Štátny rozpočet sa naplnil po okraj.


Tiež som bola včera konečne odniesť moje daňové a naplnila som aj štátny rozpočet :cool:


čítkam v pauze a v dobrom všetkým "hotovým" závidím, ....ale ešte nepretiekol, šak moje bude v pondelok :D:D:D
Katija
28.03.08,11:03
Jožko, keďže som aj ja dnes uhradila daň......tak štátny rozpočet už "preteká" :D
Ja zaplatím až v pondelok. Dovtedy niečo minú a moje dane sa tam potom zmestia.
Jozef Mihál
28.03.08,11:10
Keď sme už "hotoví", čo tak "podaňové" stretko?

(len kto bude platiť...)
Muška
28.03.08,11:37
Keď sme už "hotoví", čo tak "podaňové" stretko?

(len kto bude platiť...)
...žeby štátny rozpočet :rolleyes:
ZuzanaP
28.03.08,11:52
Ja idem zaniesť posledné dve DP, síce ani jedno nie je moje, ale nesmierne ma to teší a o daňových priznaniach nechcem ani počuť ... Teda len do DPH....(aj to je daňové priznanie)
zuhl
28.03.08,12:05
Ja mám svoje už dávno odnesené aj zaplatené, ale ešte robím posledné cudzie, ale to je čerešnička na torte, to mám asi za trest, alebo že by som bola málo unavená?
willma
28.03.08,12:06
ja mám moje vlastné už od stredy aj podané, na zaplatenie si nechávam pondelok. A stihla som spracovať ešte aj kamoške a jej kolegovi, ktorý na to kašľal (ide len o FO A), ale som ich potešila, lebo majú preplatok na dani. Ešte mi zostáva bratove, ale to stíham aj v pondelok.
liba2
28.03.08,12:14
Keď sme už "hotoví", čo tak "podaňové" stretko?

(len kto bude platiť...)Ja som za :D ale nemôžem skôr ako v pondelok 21.oo hod. :D
Muška
28.03.08,12:18
Ja som za :D ale nemôžem skôr ako v pondelok 21.oo hod. :D
Libuška,
aj ja som za.....ale ja som taká chorá /to je tuším každoročný podaňový rituál :rolleyes:/, že som pri PC pekne v negliže :D
- a dokonca museli dopraviť aj môjho drahého domov, takže sa spoločne kurírujeme ;)
ZuzanaP
28.03.08,12:19
Libuška,
aj ja som za.....ale ja som taká chorá /to je tuším každoročný podaňový rituál :rolleyes:/, že som pri PC pekne v negliže :D
- a dokonca museli dopraviť aj môjho drahého domov, takže sa spoločne kurírujeme ;)
Tak šup šup spolu do postieľky a skoré uzdravenie:)
liba2
28.03.08,12:22
Tak šup šup spolu do postieľky a skoré uzdravenie:)
Dala by som ten súhlas aj 3x, ale nie som taká šikovná ako Hlinkovx :D .
liba2
28.03.08,12:24
Libuška,
aj ja som za.....ale ja som taká chorá /to je tuším každoročný podaňový rituál :rolleyes:/, že som pri PC pekne v negliže :D
- a dokonca museli dopraviť aj môjho drahého domov, takže sa spoločne kurírujeme ;) Muška, do pondelka večera sa musíš dať do poriadku, ako by to bolo keby si tam chýbala :eek: ??? to si ani neviem predstaviť.
katkaj
28.03.08,12:24
Libuška,
aj ja som za.....ale ja som taká chorá /to je tuším každoročný podaňový rituál :rolleyes:/, že som pri PC pekne v negliže :D
- a dokonca museli dopraviť aj môjho drahého domov, takže sa spoločne kurírujeme ;)

Mušenka ja len dúfam že už máš všetkých klientov " z krku " :D Inak by sa asi už DP nedočkali :D:D:D:D
liba2
28.03.08,12:25
Katka , a teraz pekne po pravde: to súhlasíš s prvou časťou mojej vety ? alebo s druhou ?
Muška
28.03.08,12:27
Mušenka ja len dúfam že už máš všetkých klientov " z krku " :D Inak by sa asi už DP nedočkali :D:D:D:D
.....skoro.

ešte jednu nezodpovednú speváčku:D....a samozrejme ma ukecal aj jej gitarista :D

Ale to sú paušálne výdavky....takže ľavou zadnou ;).....len keby mi už priniesli podklady :mad:
VladoaKatka
28.03.08,12:27
Je to vidno, že sa finišuje. Už sa začína porada ožívať, známe poradáčky a známi poraďáci sa vrátili na scénu - teším sa z toho.:):):)

Čo z toho, ochvíľu - RZZP :D
Muška
28.03.08,12:28
Muška, do pondelka večera sa musíš dať do poriadku, ako by to bolo keby si tam chýbala :eek: ??? to si ani neviem predstaviť.
Libuška a ozaj je niečo v pondelok???
No dnes mám asi kritický deň, ale fajčiť mi stále chutí....takže nie som na umretie :rolleyes:
Aljok
28.03.08,12:31
Je to vidno, že sa finišuje. Už sa začína porada ožívať, známe poradáčky a známi poraďáci sa vrátili na scénu - teším sa z toho.:):):)

Čo z toho, ochvíľu - RZZP :D
Zabudla si na DPH, takže až do 25.4. bude zaberačka, lebo neviem ako vy, ale ja som vôbec r.2008 ešte neúčtovala. :mee:
Monika Kováčová
28.03.08,12:32
ešte 14 DP.... :)

to sa teším, takto dobre som na tom ešte nebola...
katkaj
28.03.08,12:32
Katka , a teraz pekne po pravde: to súhlasíš s prvou časťou mojej vety ? alebo s druhou ?

Libuška so všetkým :D
ZuzanaP
28.03.08,12:33
ešte 14 DP.... :)

to sa teším, takto dobre som na tom ešte nebola...


Fúha, tak pevné nervy a rýchle zvládnutie.....:)
katkaj
28.03.08,12:34
Čo z toho, ochvíľu - RZZP :D

Katuška NESTRAŠ :eek: :D:D:D:D
zuhl
28.03.08,12:34
ešte 14 DP.... :)

to sa teším, takto dobre som na tom ešte nebola...
A to chceš kedy stihnúť?
liba2
28.03.08,12:35
Libuška a ozaj je niečo v pondelok???
No dnes mám asi kritický deň, ale fajčiť mi stále chutí....takže nie som na umretie :rolleyes:Mušenka, tak si ma potešila, vedela som že to prežiješ :D.
Dnes som zase išla okolo vás - na DU ale nezastavila som sa. Tam bola sodoma-gomora. 3 daň. úrady v jednej budove a parkovisko žiadne. Petržalčania čakali v rade až po recepciu napriek tomu, že tá mimoriadna miestnosť bola v prevádzke, ľudia nadávali , lebo DU 4 nemal koho obsluhovať, ja som bola vybavená do 10 min. a to som musela ísť zvlášť na PO, FO +podateľňa. Tak dnes tam už radšej ani nechoď :)
ZuzanaP
28.03.08,12:35
Ja sa na to teším:mee:, lebo kopa SZČO poriadne neplatila do ZP a ja budem musieť pátrať ako to napasovať, aby nám to sedelo so ZP (ako každý rok pri určitých ľuďoch).
Muška
28.03.08,12:40
Petržalčania čakali v rade až po recepciu
Libuška, a to som tam ani nebola :D
Muška
28.03.08,12:42
....a viete, že zakladateľka tejto témy naposledy prispela 13.3. 2008.

Nechcem tu pateticky vykrikovať:

Ale....Johanka, kde si???
liba2
28.03.08,12:44
....a viete, že zakladateľka tejto témy naposledy prispela 13.3. 2008.

Nechcem tu pateticky vykrikovať:

Ale....Johanka, kde si???...iste zahrabaná v papieroch :D
Aljok
28.03.08,12:45
....a viete, že zakladateľka tejto témy naposledy prispela 13.3. 2008.

Nechcem tu pateticky vykrikovať:

Ale....Johanka, kde si???
Alebo stojí v rade na DÚ...:rolleyes:
ZuzanaP
28.03.08,12:46
Idem sa tam aj postaviť....
Kazu
28.03.08,13:20
ešte 14 DP.... :)

to sa teším, takto dobre som na tom ešte nebola...

ermon, do tých 14 ks počítaš aj to svoje? Alebo to máš ako bonus navyše? :---
Zoltán Kovács
28.03.08,13:31
ešte 14 DP.... :)

to sa teším, takto dobre som na tom ešte nebola...

JA tiež mám ešte 12, a z toho 4 PO. Už umieram. Nemáme cez deň elektriku, tak beham po úradoch a v noci pracujem. Takto zle som na tom dávno nebol. Inokedy posledný marcový týždeň som vždy pomáhal kamoške s nejakými DP a teraz chudere som oznámil, že nie som v stave jej pomôcť.

A ozaj dnes poobede som prišiel na to, že vlastné DP PO mám asi mesiac sice urobený, ale nepodaný. Takže v pondelok ráno pred otváraním DÚ sa tam môžem postaviť, aby som nečakal na ulici.
betka
28.03.08,13:32
Idem sa tam aj postaviť....

Ja som si dnes postála, dosť dlho. Nenávidím rady, čakanie, masy ľudí. Ale dnes :), vyhovovalo mi to. Taký relax som už dávno nezažila. Aspoň som si všetkých trošku poobzerala, porozmýšľala, čo asi robia. Zaujal ma jeden pán, trošku ako bezdomovec (mastné vlasy, zafúľané rifle, na fúzoch mal zrejme ešte praženicu zrána :D:D), a povedala som si vyzerá tak, ale to čo má v ruke, to by som zrejme :eek:.

(ináč, poznáme to, všekýcm DP dobreže nevymaľujeme, poctivo urobíme.....A ..... svoje som si poriadne dosra....., neviem čo ma napadlo včera upratovať moju kôpku, a zakladať si všetko, a zrazu sa mi vygúľal jeden príjmový, zanadávala som si, a šup robiť opravné :D:D)
Zoltán Kovács
28.03.08,13:33
...iste zahrabaná v papieroch :D


Alebo stojí v rade na DÚ...:rolleyes:

Asi ani jedno..... :mee:
betka
28.03.08,13:37
Asi ani jedno..... :mee:

Nerozumieme :rolleyes: Preboha, nemáme mať obavy?
Zoltán Kovács
28.03.08,13:42
Nerozumieme :rolleyes: Preboha, nemáme mať obavy?

V pohode, jej vlastné rozhodnutie.
Aljok
28.03.08,14:52
V pohode, jej vlastné rozhodnutie.
Už chápem.
VladoaKatka
28.03.08,15:33
....a viete, že zakladateľka tejto témy naposledy prispela 13.3. 2008.

Nechcem tu pateticky vykrikovať:

Ale....Johanka, kde si???


Hneď v úvode máme odpoveď, ešte spracováva pre svojich - nedávho tu smith napísal v jednom príspevku ako sa tomu hovorí:perepuť


Citát: Johanka
Ja nie:D . Samozrejme za vlastné považujem ešte - DP môjho spolubývajúceho, jeho kolegu zo združenia ,s.r.o. kde som spoločník, DP krstého otca staršieho syna, ....koniec citátu
mysimis
28.03.08,16:07
Ja sa musím priznať, že včera som skončila so všetkými DP, dokonca aj svoje a mám ich aj podané. Bála som sa zdravotných problémov, tak som pracovala do úmoru denno-denne, poctivo aj cez víkendy od februára.Zolee, rada by som Ti pomohla keby si nebol tak ďaleko.
Zoltán Kovács
28.03.08,16:10
Ja sa musím priznať, že včera som skončila so všetkými DP, dokonca aj svoje a mám ich aj podané. Bála som sa zdravotných problémov, tak som pracovala do úmoru denno-denne, poctivo aj cez víkendy od februára.Zolee, rada by som Ti pomohla keby si nebol tak ďaleko.

V pohode, veĎ ešte mám 2 dnie pred sebou. A v pondelok od 7 ráno budem stáť pred naším DÚ aby som bol prvý a nečakal hodiny v rade. Totiž 1.4. musím odovzdať výplaty do jednej firmy, nakoľko majiteľ ide na "zaslúženú dovolenku" do Thajska a chce to ešte pred odletom (3.4.) mať z krku.

P.S. Ďakujem za tvoju podporu.
rybča
28.03.08,16:14
Dobrý deň,

mam jednu otázku ohľadom DP a nechcem kvôli tomu zakladať novú temu keďže tu je reč o DP. Takže ja som sa už koncom februára pýtala našej ekonómky že ake doklady si mam začať zhánať na DP aby na to mala čas, ona že máme čas, všetky doklady som jej dala už pred dvoma možno aj 3 tyždňami a ona mi ho poslala dnes a ešte k tomu s nepodpísaným potvrdením od šéfa, takže mi je prd platne a v pondelok ho tam môžem brať znovu aby ho podpisal a brať si pol dňa dovolenku a vybavovať to na poslednu chvíľu ked tam bude milion ľudí. A keď som jej dnes volala že ako to tak mi povedala že počuvaj vôbec niesom povinna ti to DP robiť, vôbec si mi ani nepodakovala a teraz si ma velmi rozculila a polozila mi. Otázka znie, je zamestávateľ povinný mi DP robiť keď ho o tom požiadam? a to potvrdenie som od neho vôbec nedostala až teraz s tym DP. Ako nič tym nevyriešim ale ide mi o princim či fakt nie je povinna to robiť, lebo nepodakovala som jej preto lebo som bola na nu nahnevaná lebo už tyžden mi ho nevedela poslať a poslala mi ho na poslednu chvilu :( ďakujem za odpoveď
Zoltán Kovács
28.03.08,16:18
Dobrý deň,

mam jednu otázku ohľadom DP a nechcem kvôli tomu zakladať novú temu keďže tu je reč o DP. Takže ja som sa už koncom februára pýtala našej ekonómky že ake doklady si mam začať zhánať na DP aby na to mala čas, ona že máme čas, všetky doklady som jej dala už pred dvoma možno aj 3 tyždňami a ona mi ho poslala dnes a ešte k tomu s nepodpísaným potvrdením od šéfa, takže mi je prd platne a v pondelok ho tam môžem brať znovu aby ho podpisal a brať si pol dňa dovolenku a vybavovať to na poslednu chvíľu ked tam bude milion ľudí. A keď som jej dnes volala že ako to tak mi povedala že počuvaj vôbec niesom povinna ti to DP robiť, vôbec si mi ani nepodakovala a teraz si ma velmi rozculila a polozila mi. Otázka znie, je zamestávateľ povinný mi DP robiť keď ho o tom požiadam? a to potvrdenie som od neho vôbec nedostala až teraz s tym DP. Ako nič tym nevyriešim ale ide mi o princim či fakt nie je povinna to robiť, lebo nepodakovala som jej preto lebo som bola na nu nahnevaná lebo už tyžden mi ho nevedela poslať a poslala mi ho na poslednu chvilu :( ďakujem za odpoveď


Zamestnávateľ vôbec nie je povinný urobiť DP pre zamestnanca. Jediná povinnosť zamestnávateľa je vykonať ročné zúčtovanie dane, ak zamestnanec o to požiadá najneskôr do 15.2.

Nemáš čo byť nahnevaná. Skôr poďakovať, že aspoň ti niečo urobila. Mala absolútnu pravdu.

P.S. Niekedy som úplne mimo, že čo všetko očakávajú od účtovníka/čky v zamestnaní. A to nie len zamestnávateľ, ale aj zamestnanci.
mysimis
28.03.08,16:21
Dobrý deň,

mam jednu otázku ohľadom DP a nechcem kvôli tomu zakladať novú temu keďže tu je reč o DP. Takže ja som sa už koncom februára pýtala našej ekonómky že ake doklady si mam začať zhánať na DP aby na to mala čas, ona že máme čas, všetky doklady som jej dala už pred dvoma možno aj 3 tyždňami a ona mi ho poslala dnes a ešte k tomu s nepodpísaným potvrdením od šéfa, takže mi je prd platne a v pondelok ho tam môžem brať znovu aby ho podpisal a brať si pol dňa dovolenku a vybavovať to na poslednu chvíľu ked tam bude milion ľudí. A keď som jej dnes volala že ako to tak mi povedala že počuvaj vôbec niesom povinna ti to DP robiť, vôbec si mi ani nepodakovala a teraz si ma velmi rozculila a polozila mi. Otázka znie, je zamestávateľ povinný mi DP robiť keď ho o tom požiadam? a to potvrdenie som od neho vôbec nedostala až teraz s tym DP. Ako nič tym nevyriešim ale ide mi o princim či fakt nie je povinna to robiť, lebo nepodakovala som jej preto lebo som bola na nu nahnevaná lebo už tyžden mi ho nevedela poslať a poslala mi ho na poslednu chvilu :( ďakujem za odpoveď

Zaradila si to mimotemy, ale odpoviem Ti, že zamestnávateľ určite nie je povinný Ti robiť DP. Zamestnávateľ za určitých okolností Ti môže urobiť ročné zúčtovanie dane. Za urobenie DP sa platí, takže vôbec sa nečudujem že si bola takto pekne vypoklonkovaná.
Monika Kováčová
28.03.08,18:11
....a viete, že zakladateľka tejto témy naposledy prispela 13.3. 2008.

Nechcem tu pateticky vykrikovať:

Ale....Johanka, kde si???


Johanka tu chýba.... Verím, že sem aspoň očkom nakukne... Mrzí ma, že veľa dobrých poraďákov odchádza odtiaľto po pomyslených schodoch preč... :mee: Nuž, ale keď počet klikov na poradu je dôležitejší :mee: ako pochopenie a úcta k poraďáčke, ktorá tu pomáhala a radila, komu sa dalo. ...

Najsmutnejšie je, že tu chýba aj ayya aj Danila, a donedávna Muška neviem kade lietala...
Zoltán Kovács
28.03.08,18:14
Johanka tu chýba.... Verím, že sem aspoň očkom nakukne... Mrzí ma, že veľa dobrých poraďákov odchádza odtiaľto po pomyslených schodoch preč... :mee:

Ale ani teba som tu pár dni nevidel.
TOKY
28.03.08,19:36
JA tiež mám ešte 12, a z toho 4 PO. Už umieram. Nemáme cez deň elektriku, tak beham po úradoch a v noci pracujem. Takto zle som na tom dávno nebol. Inokedy posledný marcový týždeň som vždy pomáhal kamoške s nejakými DP a teraz chudere som oznámil, že nie som v stave jej pomôcť.

A ozaj dnes poobede som prišiel na to, že vlastné DP PO mám asi mesiac sice urobený, ale nepodaný. Takže v pondelok ráno pred otváraním DÚ sa tam môžem postaviť, aby som nečakal na ulici.


V pohode, veĎ ešte mám 2 dnie pred sebou. A v pondelok od 7 ráno budem stáť pred naším DÚ aby som bol prvý a nečakal hodiny v rade. Totiž 1.4. musím odovzdať výplaty do jednej firmy, nakoľko majiteľ ide na "zaslúženú dovolenku" do Thajska a chce to ešte pred odletom (3.4.) mať z krku.

P.S. Ďakujem za tvoju podporu.

Smith máš môj hlboký obdiv, neviem ako to všetko vôbec zvládneš, robiť svoju prácu a popritom pomáhať aj tu na Porade, alebo je to tak ako písala Danushka



Smith má určite minimálne dva klony. On je všade:D a to by nemohol byť taký rýchly a byť všade, keby nebol naklonovaný:).
Prepáč Smith, ale neviem si to inak vysvetliť;). Alebo mi napadá ešte jedna vec, Ty vieš čarovať...
rybča
28.03.08,20:53
Zamestnávateľ vôbec nie je povinný urobiť DP pre zamestnanca. Jediná povinnosť zamestnávateľa je vykonať ročné zúčtovanie dane, ak zamestnanec o to požiadá najneskôr do 15.2.

Nemáš čo byť nahnevaná. Skôr poďakovať, že aspoň ti niečo urobila. Mala absolútnu pravdu.

P.S. Niekedy som úplne mimo, že čo všetko očakávajú od účtovníka/čky v zamestnaní. A to nie len zamestnávateľ, ale aj zamestnanci.

ďakujem za odpoveď, no tak to som nevedela, však celej mojej rodine aj priatelovi robi DP zamestnavateľ a nikdy to nejak nevyhadzoval na oči ani si nepytal peniaze tak som z toho bola dost vyvalena ze na mna tak vyletela, no ale teda ok tak sa jej ospravedlnim este dnes vecer ...
rybča
28.03.08,20:55
Zaradila si to mimotemy, ale odpoviem Ti, že zamestnávateľ určite nie je povinný Ti robiť DP. Zamestnávateľ za určitých okolností Ti môže urobiť ročné zúčtovanie dane. Za urobenie DP sa platí, takže vôbec sa nečudujem že si bola takto pekne vypoklonkovaná.

tak sa teda ospravedlňujem že je to mimo temy ale nechcela som kvôli jednej otazke na ktoru staci jedna odpoveď pridávať celu temu :rolleyes:
Zoltán Kovács
28.03.08,21:03
ďakujem za odpoveď, no tak to som nevedela, však celej mojej rodine aj priatelovi robi DP zamestnavateľ a nikdy to nejak nevyhadzoval na oči ani si nepytal peniaze tak som z toho bola dost vyvalena ze na mna tak vyletela, no ale teda ok tak sa jej ospravedlnim este dnes vecer ...

Zamestnávateľ nerobí ím náhodou ročné zúčtovanie dane?
rybča
28.03.08,21:10
Zamestnávateľ nerobí ím náhodou ročné zúčtovanie dane?

Nie určite aj daňové prizanie lebo kto by im to robil mama si cele roky nerobila DP ani nevie ako sa to robi, vždy to za nu spravia, a to je obyčajná pradavačka v novinovom stánku.:confused:
Gabi03
29.03.08,07:56
Nie určite aj daňové prizanie lebo kto by im to robil mama si cele roky nerobila DP ani nevie ako sa to robi, vždy to za nu spravia, a to je obyčajná pradavačka v novinovom stánku.:confused:

Mám pocit, že predsa každému robia ročné zúčtovanie. Zistíš to jednoducho tak, že sa ich opýtaš, či podpisujú niečo. Lebo na ročné zúčtovanie netreba nič podpisovať (iba ak tak žiadosť do 15.2.) a na daňové priznanie treba podpis, aj keď im to odovzdá zamestnávateľ. To si hádam budú pamätať.

PS: A už je z toho niekoľko príspevkov a nielen jedna odpoveď. ;):D
mgm
29.03.08,22:02
Hlásim - hotovo. Pravdaže moje DP. Všetko vytlačené, podpísané, len to odniesť na DÚ. Neviem, prečo nerobia na DÚ aj v nedeľu. Veď predsa my robíme skoro stále a oni by mohli aspoň občas ... Takže v pondelok ráno sa teším na tie rady ...

Prajem príjemnú prácu ešte dokončievajúcim a nám, ktorí sme skončili, príjemný oddych ...
Milan Benka
29.03.08,22:33
Svoje začínam až ráno ...
Muška
29.03.08,22:34
Svoje začínam až ráno ...
..to fakt ???
...to len ja mám vyložené nohy, či čo? :eek:
evina
29.03.08,22:38
..to fakt ???
...to len ja mám vyložené nohy, či čo? :eek:

Muška vždy musíš byť prvá? a či čo. Ja chuderka tento rok budem robiť svoje v pondelok na obed, lebo doobeda budem ešte rozdávať posledné. Dúfam, že na budúci rok už naozaj bude v platnosti moje vyhlásenie : "Už nikdy viac nebudem robiť do posledného dňa" ....:D, ale začnem porád od prvého-t.j. 1.4.2008 :D
evina
29.03.08,22:39
Dúfam, že ste nezabudli na ročné hlásenia;) a o alkohole už radšej ani nehovorím ...:D

P.s. Povedzte mi ešte jedno takto milo termínované povolanie....:)

Uf, práve pred chvíľou som počula správu, ktorú som doteraz nevnímala, že nám berú hodinku posunom času .
Muška
29.03.08,22:48
Dúfam, že ste nezabudli na ročné hlásenia;) a o alkohole už radšej ani nehovorím ...:D

P.s. Povedzte mi ešte jedno takto milo termínované povolanie....:)

Uf, práve pred chvíľou som počula správu, ktorú som doteraz nevnímala, že nám berú hodinku posunom času .
Ročné hlásenie som odovzdala, keď ma prišla Libuška na základe tejto témy zobrať na DU :D

.....a aký alkohol??? čo za alkohol??? :eek:.....Evka nepi.....a pekne pracuj :cool:
evina
29.03.08,22:50
Ročné hlásenie som odovzdala, keď ma prišla Libuška na základe tejto témy zobrať na DU :D

.....a aký alkohol??? čo za alkohol??? :eek:.....Evka nepi.....a pekne pracuj :cool:

Muši, na pitie ani pomyslenia, alkohol 25.3. dúfam nikto nezabudol na colnicu zaslať.
Som hotová, ale bohužiaľ od únavy - idem spať, keď mi ešte hodinu zobrali:mee: Pá pá
Evanka
30.03.08,00:06
Práve ku mne z éteru dorazil oznam, že daňovú povinnosť si nesplnilo doteraz viac ako polovica Slovákov. Tomu sa nedá ani uveriť. :confused: :eek:
Zoltán Kovács
30.03.08,04:51
Práve ku mne z éteru dorazil oznam, že daňovú povinnosť si nesplnilo doteraz viac ako polovica Slovákov. Tomu sa nedá ani uveriť. :confused: :eek:

Veď to je národný šport odovzdávať DP v hodine dvanástej. ;):D
VladoaKatka
30.03.08,05:29
Veď to je národný šport odovzdávať DP v hodine dvanástej. ;):D

Kto sa ešte chysá zajtra sa postaviť na štartovaciu čiaru...:)
ingi
30.03.08,06:11
Som hotová, ale bohužiaľ od únavy - idem spať, keď mi ešte hodinu zobrali:mee: Pá pá

Evinka, nechceš helfnúť - ja už mám tiež vyložené nohy. :D
Katija
30.03.08,06:13
Hlásim - hotovo. Pravdaže moje DP. Všetko vytlačené, podpísané, len to odniesť na DÚ. Neviem, prečo nerobia na DÚ aj v nedeľu. Veď predsa my robíme skoro stále a oni by mohli aspoň občas ... Takže v pondelok ráno sa teším na tie rady ...

Prajem príjemnú prácu ešte dokončievajúcim a nám, ktorí sme skončili, príjemný oddych ...
Jéj to by sa mi dnes hodilo, je pekne bola by to prijemná prechádzka. A dalo by sa to spojiť niekde so slávnostným obedom. Ale takto z toho nič nebude. Fńuk. Končím zajtra ráno na daňovom pekne spolu s polovicou národa. A potom si udeľujem voľno.
sway
30.03.08,06:34
Ja idem na posledné 13-te moje, hádam to bude šťastné číslo a zajtra sa k Vám pridám do radu na DÚ......;):D - alebo o 17.30 som tam jak na koni......
evina
30.03.08,06:43
Evinka, nechceš helfnúť - ja už mám tiež vyložené nohy. :D

Ingi nástup nedeľa 14.00 hod;)
ingi
30.03.08,06:47
Ingi nástup nedeľa 14.00 hod;)

:D:D:D
Jozef Mihál
30.03.08,07:29
Práve ku mne z éteru dorazil oznam, že daňovú povinnosť si nesplnilo doteraz viac ako polovica Slovákov. Tomu sa nedá ani uveriť. :confused: :eek:
Odkiaľ ten éter môže vedieť, koľko Slovákov má daňovú povinnosť? Čo ak Slováci prestali zarábať a príjem má len polovica z očakávaného počtu? Alebo čo ak si polovica Slovákov otvorila s.r.o-čky a žijú len z nezdanených podielov na zisku?

Na druhej strane moji maloletí synovia, či sedemročná neterka daňovú povinnosť nemajú ale daňové priznanie si podali.
Evanka
30.03.08,08:06
Jozef, s tvojimi detičkami možno ani nepočítali, ale ty si šikula, tak jasné, že "podali" DP.
:D :D :D
Zoltán Kovács
30.03.08,08:19
Kto sa ešte chysá zajtra sa postaviť na štartovaciu čiaru...:)

No ja sa hlásim. Idem odovzdať 28 kusov. Ale ešte stále mám 3 nedokončené. Pritom už som helfol aj kamoške.
mysimis
30.03.08,08:33
No ja sa hlásim. Idem odovzdať 28 kusov. Ale ešte stále mám 3 nedokončené. Pritom už som helfol aj kamoške.

Smith, prezraď ako to všetko stíhaš......si proste jednotka.....:)
cactus
30.03.08,08:43
Smith, prezraď ako to všetko stíhaš......si proste jednotka.....:)

To, že Zolee je jednotka, som spomínala už dávnejšie v inej téme....

asi takáto http://www.sirmi.ic.cz/cislo/81.gifalebo takáto... http://www.sirmi.ic.cz/cislo/131.gif alebo http://www.sirmi.ic.cz/cislo/1.gif
Zoltán Kovács
30.03.08,09:18
Smith, prezraď ako to všetko stíhaš......si proste jednotka.....:)


To, že Zolee je jednotka, som spomínala už dávnejšie v inej téme....

asi takáto http://www.sirmi.ic.cz/cislo/81.gifalebo takáto... http://www.sirmi.ic.cz/cislo/131.gif alebo http://www.sirmi.ic.cz/cislo/1.gif

Ďakujem, ale jednotka určite nie som. Sú aj lepší. Najlepšie vysvetlenie je asi poznámka kolegyne-účtovníčky-kamošky- bývalej daňováčky: Zolo ty si mazochista. :D
Zoltán Kovács
30.03.08,09:18
Smith, prezraď ako to všetko stíhaš......si proste jednotka.....:)


Napríklad tak, že nespím 48 hodín v kuse.
Zoltán Kovács
30.03.08,09:20
Rečnícka otázka: Kto mal najviac vyhotovených DP?

Ja som skončil na čísle 65.
Dáša_
30.03.08,09:49
Rečnícka otázka: Kto mal najviac vyhotovených DP?

Ja som skončil na čísle 65.


A čo tak súťaž, komu sa najviac podarilo v rámci zákonných možností minimalizovať dan :D:D?

Aj ja už iba vytláčam povyplnane veci:)

Vlastne nie, tiež som si spomenula na syna a jeho dan z urokov :))
VladoaKatka
30.03.08,09:49
Rečnícka otázka: Kto mal najviac vyhotovených DP?

Ja som skončil na čísle 65.

Bude to ťažké tromfnúť Ťa.

Ja 13, ale na to, že to robím na 1/4 - nový úväzok asi tiež neni zlé:), čo Vy na to?
cactus
30.03.08,10:12
Napríklad tak, že nespím 48 hodín v kuse.
to by som nevládala už rozmýšľať...!!! po takom maratóne.
A nerobíš potom chyby?
Zoltán Kovács
30.03.08,11:36
to by som nevládala už rozmýšľať...!!! po takom maratóne.
A nerobíš potom chyby?

Tých 48 hodín neznamená v kuse prácu na DP. Ale hodinka v záhrade ako relax, a podobne sa do toho zmestí.
zuhl
30.03.08,11:52
Ale počítam, že z toho je asi 50 typ A, lebo to hádam ani jeden človek nemôže zvládnuť.
Zoltán Kovács
30.03.08,12:06
Ale počítam, že z toho je asi 50 typ A, lebo to hádam ani jeden človek nemôže zvládnuť.

Typ A som mal iba 2 kusy. Ostatné B, alebo právnické osoby.
evina
30.03.08,17:30
Už mám pred sebou jednu PO asi s 30 položkami na výpise ináč nič a dokonca som už aj svoje stihla nahádzať ....
alelujaááááááááááááááááááá:)
Maya1
30.03.08,19:17
hotovo , teda moje. Myslím, že vyprchal ten pocit, že ma tá práca strááášne baví . Viem však, že 01.04. ráno vstanem a budem sa zas tešiť do práce. Čo myslíte, je to diagnóza?
Krásny deň zajtra.
sway
30.03.08,20:01
hotovo , teda moje. Myslím, že vyprchal ten pocit, že ma tá práca strááášne baví . Viem však, že 01.04. ráno vstanem a budem sa zas tešiť do práce. Čo myslíte, je to diagnóza?
Krásny deň zajtra.

Áno je - určite ju máme viacerí :D:D:D

skončila sooooooooooooooooom - uffffffffffffffff:D:D:D

;););) prajem všetkým krásne nové účtovné obdobie - po kvalitnom oddychu pravdaže, nech sa tu vidíme, pomáhame, ľúbime, a máme o koho oprieť :):):)
KEJKA
30.03.08,20:19
dala som súhlas vyššie..lebo je to krásne napísané.
Hlásim HOTOVO....zajtra čistím a hľadám chýbajúce prílohy...minulý rok chcela teta na DU aj rodné listy detí...........
Monika Kováčová
30.03.08,20:21
ešte 7 ks...
a kojím každé 3 hodiny...
veronikasad
30.03.08,20:22
dala som súhlas vyššie..lebo je to krásne napísané.
Hlásim HOTOVO....zajtra čistím a hľadám chýbajúce prílohy...minulý rok chcela teta na DU aj rodné listy detí...........
pokial si uplatňuješ daňový bonus na dieťa cez DP, rodné listy treba priložiť /dosť často sa RL strácajú na DU a potom DB nevyplatia a klienti sa čudujú .../


------
Veronika
cloe
30.03.08,20:30
ešte 7 ks...
a kojím každé 3 hodiny...

Si dobrá, klobúk dolu:)
Ja mám ešte 3 ks + moje. To príde na radu tak o 1.00:confused:
kukučka
30.03.08,20:31
načo sa ponáhľať, aj zajtra je deň ;) :D
Milan Benka
30.03.08,21:14
už to mám
katjab
30.03.08,21:17
už to mám


Aj ja už mám! Držte sa, určite to zvládnete!
evina
30.03.08,21:48
už to mám

A čože máš ?:D
ALDA
30.03.08,22:07
Finito a finito som aj ja.:mee:
Ráno idem na kontrolu do nemocnice a mala som ísť aj na SP, ale to odložím až na útorok-tety počkajú;)
Ale nakoniec to najlepšie: Mám hotovú jednu sro, je tam v pokl. skoro milionik a riadna paleta dane a nemôžem sa celý týždeň spojiť s majiteľkou /jeden mobil nedostupný a druhý odkazovač/, v kaviarni má zatvorené a už ako kukám je 31.03.08....super, tak som zvedavá, či sa zajtra ukáže, alebo...:eek:
Ak sa neukáže tak dám tú pokladňu do pľacu na Poradu:D:D:D
Ak ešte bude niekto dnes ešte pracovať na dorábkách, tak cítim s vami.:)
Zoltán Kovács
30.03.08,22:14
dala som súhlas vyššie..lebo je to krásne napísané.
Hlásim HOTOVO....zajtra čistím a hľadám chýbajúce prílohy...minulý rok chcela teta na DU aj rodné listy detí...........

To chcú aj tento rok.
Kazu
30.03.08,22:15
Finito a finito som aj ja.:mee:
Ráno idem na kontrolu do nemocnice a mala som ísť aj na SP, ale to odložím až na útorok-tety počkajú;)
Ale nakoniec to najlepšie: Mám hotovú jednu sro, je tam v pokl. skoro milionik a riadna paleta dane a nemôžem sa celý týždeň spojiť s majiteľkou /jeden mobil nedostupný a druhý odkazovač/, v kaviarni má zatvorené a už ako kukám je 31.03.08....super, tak som zvedavá, či sa zajtra ukáže, alebo...:eek:
Ak sa neukáže tak dám tú pokladňu do pľacu na Poradu:D:D:D
Ak ešte bude niekto dnes ešte pracovať na dorábkách, tak cítim s vami.:)

Ja som to zabalila už tiež.:--- A ešte stále sa mi nechce spať. Žeby som išla ešte niekomu pomôcť? :D Môžem aj k ermon. To by som stihla, Piešťany nie sú tak ďaleko :---
Zoltán Kovács
30.03.08,22:16
Hlásím koniec. Posledne, v poradí 65 DP FO aj so všetkými prílohami. A teraz si vyložím nohy, zapálim si cegaretku.

Ej to je slastný pocit.
ALDA
30.03.08,22:23
Hlásím koniec. Posledne, v poradí 65 DP FO aj so všetkými prílohami. A teraz si vyložím nohy, zapálim si cegaretku.

Ej to je slastný pocit.

Dala som Ti Zolko súhlas, ale nie na tú cegaretku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:mad:
Zoltán Kovács
30.03.08,22:24
Dala som Ti Zolko súhlas, ale nie na tú cegaretku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:mad:

Ja viem Heli. Mal by som si jednu plesnúť za tú cigaretku. Nemôžem za to, že mimoriadne chutila. :D
cloe
30.03.08,23:29
Smith, ja ti dávam súhlas aj s tou cegaretkou;)

Ja som konečne dokvákala to svoje:)
VladoaKatka
31.03.08,03:06
dala som súhlas vyššie..lebo je to krásne napísané.
Hlásim HOTOVO....zajtra čistím a hľadám chýbajúce prílohy...minulý rok chcela teta na DU aj rodné listy detí...........

Tety sa nezmenili, budú chcieť aj tento rok.
rybča
31.03.08,05:56
Mám pocit, že predsa každému robia ročné zúčtovanie. Zistíš to jednoducho tak, že sa ich opýtaš, či podpisujú niečo. Lebo na ročné zúčtovanie netreba nič podpisovať (iba ak tak žiadosť do 15.2.) a na daňové priznanie treba podpis, aj keď im to odovzdá zamestnávateľ. To si hádam budú pamätať.

PS: A už je z toho niekoľko príspevkov a nielen jedna odpoveď. ;):D

Gabi, pytala som sa cez vikend svokra a ano davali mu to vo firme podpisat :) no sak neva dnes som zobrala pod dna volno a pobede letim na danovy urad, dufam ze tam nebude milion ludi.

PS: No vidim vidim, ale fakt som necakala ze sa to rozvinie aj dalej, nabuduce budem vedieť a založim novu temu, som tu začiatočník :rolleyes:, dakujem za pochopenie ;)
balunka
31.03.08,06:07
Hlásím koniec. Posledne, v poradí 65 DP FO aj so všetkými prílohami. A teraz si vyložím nohy, zapálim si cegaretku.

Ej to je slastný pocit.
Gratulujem
ZuzanaP
31.03.08,06:10
Ja som ich tento rok spravila len 25, ale mám ich plné zuby, všetky odovzdané, pekne založené, už len kasírovať....:D
evina
31.03.08,08:28
Poznáte pesničku: ....Sám s nohami na stole .....:D

P.s. A zajtra nezabudnite hurá do DPH za I.Q. :)
Zoltán Kovács
31.03.08,09:49
Ja som ich tento rok spravila len 25, ale mám ich plné zuby, všetky odovzdané, pekne založené, už len kasírovať....:D

Kasírovať treba priebežne, inak veľmi rýchlo zabudnú, že nejaké DP aj bolo vyhotovené a podané. Ja bez bubáčikov DP z ruky nevydávam. Mám zlé skúsenosti.
ZuzanaP
31.03.08,10:08
;)
Kasírovať treba priebežne, inak veľmi rýchlo zabudnú, že nejaké DP aj bolo vyhotovené a podané. Ja bez bubáčikov DP z ruky nevydávam. Mám zlé skúsenosti.
Zolee ja tiež,..... Ale niektoré doklady mám stále doma a väčšinou už takých, čo mi zaplatili, len nemajú čas si po doklady prísť....

Len jeden, už som ho spomínala, mal prísť, neprišiel, nech neráta, že pre neho ešte niečo spravím....:mad:
Kazu
31.03.08,10:38
Ja som to zabalila už tiež.:--- A ešte stále sa mi nechce spať. Žeby som išla ešte niekomu pomôcť? :D Môžem aj k ermon. To by som stihla, Piešťany nie sú tak ďaleko :---

Glgavci nikdy nemajú dosť. :--- Ešte som vyhrabala po známosti jeden športový klub. Ale už je to na dobrej ceste. Už vyplňujem výkazy. A končím. Tentoraz už naozaj. :--- Len aby som nedopadla ako pred dvomi rokmi. O 16,oo mi zvoní telefón a "kamarát" sa pýta: "nevieš kde zapíšem úroky z kontokorentu?" Vysvitlo, že práve začína samostatne a iniciatívne nahadzovať účtovníctvo z predchádzajúceho roku za účelom spracovania podkladov k DP. Práve robil marec. Takému pokušeniu sa nedalo odolať, štartovala som okamžite.:--- O 17,55 sme boli na DÚ aj keď nám skoro zostala kľučka v ruke ale stihli sme to. Od samej radosti mi chcel aj kávu kúpiť :D len sa zabudol opýtať, či mi náhodou nie je aj niečo dlžný :D:D:D
Monika Kováčová
31.03.08,11:27
Ešte 3
willma
31.03.08,11:48
tak ja už mám hotové aj bratove, a zas to bude za : Díky segra
ZuzanaP
31.03.08,11:51
No ja mám pocit, že mne švagrík ani nepoďakoval....

Ale ja mu to zrátam, xixi:D:D:D
ALDA
31.03.08,12:21
Oznamujem, že dávam do pľacu jednu s.r.o., kde je v pokladni dosť peniažkov
a nikto nechce ani daňové priznanie. Neviem, či konateľka skolabovala, alebo čo, ale je stále nedostupná. Na DU si nedala žiadosť na predĺženie. Som v pohode, že som sa narobila a ništ.:rolleyes::eek:
Thema
31.03.08,13:06
Denda
31.03.08,13:10
Oznamujem, že dávam do pľacu jednu s.r.o., kde je v pokladni dosť peniažkov
a nikto nechce ani daňové priznanie. Neviem, či konateľka skolabovala, alebo čo, ale je stále nedostupná. Na DU si nedala žiadosť na predĺženie. Som v pohode, že som sa narobila a ništ.:rolleyes::eek:
Heli to akože mám chápať tak, že treba podpísať, zaniesť na DU a zaplatiť daň?:D
ALDA
31.03.08,13:12
Heli to akože mám chápať tak, že treba podpísať, zaniesť na DU a zaplatiť daň?:D

Chýba aj niekoľko bank. vypisov a ešte nejaké info, neviem, čo sa stalo, veď podniká od r.1999, ešte nikdy sa takto nezachovala.:eek:
liba2
31.03.08,13:13
Chýba aj niekoľko bank. vypisov a ešte nejaké info, neviem, čo sa stalo, veď podniká od r.1999, ešte nikdy sa takto nezachovala.:eek:.... zamilovanááááááá.... :D
Muška
31.03.08,13:15
Keďže je 31.3.....tak niečo aktuálne, na pobavenie :)
__TREBA ZVUK__



http://www.expres.sk/player.php?filePath=writeable%2Fdata_storage%2Farc hiv_vysielania%2Fdovi%2Fdovi_20080320.wma




Tak to nemalo chybu :D
S ktorým DU to volali ? :eek:
Thema
31.03.08,13:20
Tak to nemalo chybu :D
S ktorým DU to volali ? :eek:



To neviem, ale pozdravujem TETY na DÚ :)
Kazu
31.03.08,18:03
.... zamilovanááááááá.... :D

Nemysli hneď na najhoršie. :--- Možno iba umrela :D:D:D
Muška
31.03.08,18:12
Mne sa tak páči táto poviedka, že ju aj sem musím pricapiť.
Je vysoko aktuálna
http://www.porada.sk/221889-post144.html
Dáša_
31.03.08,18:24
A ked sme už pri takejto voľnej téme, povedzte, aký klienti sú lepší, respektíve milší?

Tí lajdáci, z ktorých každý doklad vytlkate na poslednú chvíľu?
Alebo takí, ktorí si robia vlastné tabuľky a všetko do koruny kontrolujú, či ste nahodili tak, ako si oni predstavujú. A pri danovej kontrole je pre každú korunu ohen na streche?
Zoltán Kovács
31.03.08,18:31
A ked sme už pri takejto voľnej téme, povedzte, aký klienti sú lepší, respektíve milší?

Tí lajdáci, z ktorých každý doklad vytlkate na poslednú chvíľu?
Alebo takí, ktorí si robia vlastné tabuľky a všetko do koruny kontrolujú, či ste nahodili tak, ako si oni predstavujú. A pri danovej kontrole je pre každú korunu ohen na streche?

Ani jeden ani druhý nie je dobrý klient.

Ten prvý má všetko na háku, preto sa s ním nepohneš.
Ten druhý je zase presvedčený o svojej pravde, a nevyvrátiš mu ani odrecitovaním celého zákona.

Prijateľnejšie je niečo medzi týmito dvoma. Nie lajdák, ale ani nie uverén. Taký, ktorý si nechá vysvetliť, keď niečo sa nedá podľa jeho predstavy.
Dáša_
31.03.08,18:35
Ani jeden ani druhý nie je dobrý klient.

Ten prvý m všetko na háku, preto sa s ním nepohneš.
Ten druhý je zase presvedčený o svojej pravde, a nevyvrátiš mu ani odrecitovaním celého zákona.

Prijateľnejšie je niečo medzi týmito dvoma. Nie lajdák, ale ani nie uverén. Taký, ktorý si nechá vysvetliť, keď niečo sa nedá podľa jeho predstavy.

Ja mám za tie roky pocit, že snád su mi bližší tí lajdáci. Ani neviem prečo:D

Teda, pokial mi v poslednom týždni pred podávaním DP nezdrhnú na týždnovú lyžovačku do alp :D:D

Ale mám pocit, že sa s nimi viem lepšie dohodnúť. Skor ma rešpektujú, aj ked teda nakoniec sa na to, čo poviem vykašlú :cool:
evina
31.03.08,19:19
A nechcete niekto vedieť koľko je NČ na rok 2008?:---
Monika Kováčová
31.03.08,20:09
A nechcete niekto vedieť koľko je NČ na rok 2008?:---

myslíš odpis na živnostníka?
Eulalia
01.04.08,03:19
Keďže je 31.3.....tak niečo aktuálne, na pobavenie :)
__TREBA ZVUK__



http://www.expres.sk/player.php?filePath=writeable%2Fdata_storage%2Farc hiv_vysielania%2Fdovi%2Fdovi_20080320.wma

KSENP - tu je odpoveď:D

Viete si predstaviť prvoaprílový sprievod učtovníkov, ktorí kričia Nech žije prvý apríl?:D
VladoaKatka
01.04.08,03:47
Viete si predstaviť život bez igelitky? (http://tema.pravda.sk/Tema/viete-si-predstavit-zivot-bez-igelitky-z-obchodu-380.aspx)

Toto je z dnešných novín....:D:):D čo Vy nato? žeby aj zhromažďovanie a nosenie účto-dokladov podliehalo móde ????
willma
01.04.08,04:59
ono to síce nie je priamo z účtovnej kancelárie, ale odpozorované a odpočuté pri včerajšom postávaní na pošte. (našťastie asi len 15 minútovom). Jeden dotyčný vyplnil poštovú poukážku na zaplatenie dane. Keď mu slečna za priehradkou vysvetľovala, že vyplnil nesprávne, lebo platenie je len na presne určené účty( vyjadrila som sa asi nie moc správne, ale účtovníci a niektorí platitelia pochopia-dúfam :-) )tak zostal urazený a s veľkým frfľaním odišiel. Vyplnil s najväčšou pravdepodobnosťou poukážku odosielateľ :Jožko Mrkvička, Zelená 20, Horné-Dolné a príjemca: Daňový úrad , mesto si doplňte. A nie a nie si dať vysvetliť, že korunky na adresu DÚ poslať nemožno.jáj už viem je to peňažný poukaz typu "H"
great.zv
01.04.08,04:59
KSENP - tu je odpoveď:D

Viete si predstaviť prvoaprílový sprievod učtovníkov, ktorí kričia Nech žije prvý apríl?:D

po tohto ročných zážitkoch si oslavy 1.apríla viem predstaviť a to už od podania posledného DP a ako sa patrí aj so šampanským !:---
Monika Kováčová
01.04.08,08:53
KSENP : HOTOVO!!!!
Kazu
01.04.08,13:35
KSENP : HOTOVO!!!!

:eek: Dnes??? :--- Ty musíš mať na podateľni sestru :D:D:D
Zoltán Kovács
01.04.08,17:36
:eek: Dnes??? :--- Ty musíš mať na podateľni sestru :D:D:D

Netreba sestra, stačí bonboniera, a keď ide o pani v strednom veku aj nejaký ten kompliment. A dátumovka sa hneď pretočí na 31.03.2008.:D
Ivana Š
01.04.08,17:42
Netreba sestra, stačí bonboniera, a keď ide o pani v strednom veku aj nejaký ten kompliment. A dátumovka sa hneď pretočí na 31.03.2008.:D

Zoli, ale od ženy
ešte tá bonboniéra, povedzme, asi má rada sladkosti
ale kompliment :D, neviem neviem...
Zoltán Kovács
01.04.08,17:43
Zoli, ale od ženy
ešte tá bonboniéra, povedzme, asi má rada sladkosti
ale kompliment :D, neviem neviem...

Prečo nie, ty si nikdy nepochválila kamoške nový účes? Alebo, že dnes mimoriadne dobre vyzerá? ;)
Ivana Š
01.04.08,17:46
Prečo nie, ty si nikdy nepochválila kamoške nový účes? Alebo, že dnes mimoriadne dobre vyzerá? ;)

To áno, ale nemám kamošku na DÚ
Zoltán Kovács
01.04.08,17:49
To áno, ale nemám kamošku na DÚ

Keď chceš odovzdať DP 1.4. so spätným dátumom k 31.3. tak aj tá pani v podateľni sa ti bude zdať, že je tvoja kamoška. :D
Timka1
01.04.08,18:02
Ja mám aj takú kámošku, čo odovzdáva DP aj koncom apríla. Ale fígeľ je vtom, že jej mama robí na DÚ. A ona sa s tým ešte chváli. Takže aj zdanlivo nemožné veci sú možné.
Ivana Š
01.04.08,18:16
Keď chceš odovzdať DP 1.4. so spätným dátumom k 31.3. tak aj tá pani v podateľni sa ti bude zdať, že je tvoja kamoška. :D

bola by som rada , keby tá pani v podateľni bola moja kamoška,
otázka - chce byť ona moja kamoška ?
willma
02.04.08,05:09
tak ja už mám hotové aj bratove, a zas to bude za : Díky segra Po včerajšej debate sa musím opraviť ,povedal: ďakujem sestra a prihodil úsmev :)
Johanka
29.01.09,08:23
:) Priznajte sa ! Kto je tento rok prvý ?
michelle84
29.01.09,08:25
Napríklad ja, už len povypisovať tlačivá :)
katkaj
29.01.09,08:26
A to už je zase 31. marca ??? :D
evina
29.01.09,08:31
:) Priznajte sa ! Kto je tento rok prvý ?

:D:D:D:D
Johanka
29.01.09,08:40
Napríklad ja, už len povypisovať tlačivá :)
Však aj len vypíšem tlačivá , ale kedy to bude :confused::---?
Anja111
29.01.09,08:41
Srandistky... ;)
Maruška54
29.01.09,08:48
mám - nachystané na vypracovanie ale už viem koľko budem platiť
Johanka
29.01.09,08:49
Na túto skvelú (na mrník ako stvorenú) tému som skoro zabudla :), však aj pobaviť sa treba , nie len robiť :---!
Tweety
29.01.09,08:51
Na túto skvelú (na mrník ako stvorenú) tému som skoro zabudla :), však aj pobaviť sa treba , nie len robiť :---!
Však sú fašiangy, načim sa zabávať.:---
Jara
29.01.09,08:56
Ja mám tak na 80%, ale veď ešte je čas, neni 31.3. :D:D:D . Pravidelne som tam tak pred 17 hodinou 31.3. a hlavne, že sme zdraví.....:---
azla
29.01.09,08:58
Veď ešte ani stránka drsr nie je pre mnohých " nachystaná". :rolleyes:

DP pre FO -B (toto som si náhodou pozrela, ešte nedovoli zadať r. 2008.):D
Zoltán Kovács
29.01.09,09:00
Ja už asi týždeň.... Teraz len tú daň ešte našetriť do toho 31.3. :D
Johanka
29.01.09,09:03
Ja už asi týždeň.... Teraz len tú daň ešte našetriť do toho 31.3. :D
Čo týždeň ? Normálne na tlačive?
Zoltán Kovács
29.01.09,09:07
Čo týždeň ? Normálne na tlačive?

Vytlačené a založené. :--- Už len poznámky k tomu napísať.
Tweety
29.01.09,09:08
Vytlačené a založené. :--- Už len poznámky k tomu napísať.
Minuloročné čo?:---
Anja111
29.01.09,09:09
Vytlačené a založené. :--- Už len poznámky k tomu napísať.
Pozor, aby si ho nezabudol aj poslať... ;)
Zoltán Kovács
29.01.09,09:10
Minuloročné čo?:---

Tohtoročné.... :):---
Jara
29.01.09,09:11
No, niekto je šikuľka, tak čo už... :---
Tweety
29.01.09,09:13
Tohtoročné.... :):---
Toľké príjmy a výdavky tak skoro popriznávať?, to sa nerobí :---
Zoltán Kovács
29.01.09,09:13
No, niekto je šikuľka, tak čo už... :---

Nie šikulka, ale blbý (akože ja). Tá "daňová optimalizácia" by mohla byť aj lepšia. :mee:
Johanka
29.01.09,09:16
Vytlačené a založené. :--- Už len poznámky k tomu napísať.
Nezabudni na podmienené pohľadávky a záväzky :D.
Zoltán Kovács
29.01.09,09:19
Nezabudni na podmienené pohľadávky a záväzky :D.

Nemám také. Aj nájomné som vyplatil fyzickej osobe, takže to ide do nákladov... Aj autíčko svoje nabehalo. Len som pozabudol na údržbu IT, čo mám každoročne zaúčtované. ;)
Tweety
29.01.09,09:19
Nemám také. Aj nájomné som vyplatil fyzickej osobe, takže to ide do nákladov... Aj autíčko svoje nabehalo. Len som pozabudol na údržbu IT, čo mám každoročne zaúčtované. ;)
A oznamovaciu povinnosť podľa Zákona o správe dani a poplatkoch si si splnil? Aj daň z MV si podal?....
Zoltán Kovács
29.01.09,09:22
A oznamovaciu povinnosť podľa Zákona o dani a poplatkoch si si splnil? Aj daň z MV si podal?....

Oznamovaciu povinnosť nemám, nikomu som nevyplatil viac ako 100 tisíc. DP k MV podané, ale ešte nezaplatené.
Tweety
29.01.09,09:24
Oznamovaciu povinnosť nemám, nikomu som nevyplatil viac ako 100 tisíc. DP k MV podané, ale ešte nezaplatené.
Aj za pani doktorku?:---
Zoltán Kovács
29.01.09,09:25
Aj za pani doktorku?:---

Áno podané.
Jara
29.01.09,09:38
Tak to vyzerá, že máš všetko, len euroše chýbajú. Tak hýbaj zarábať, nech to máš aj poplatené....:D. My menej šikovní len budeme kumštovať, ako čo najmenej platiť... :confused: :D
Johanka
29.01.09,09:41
Ja som raz videla Zoliho naživo. Celý čas som po ňom škúlila, že na koho sa mi ten chlapec podobá :confused:. A je to on - SUPERMAN :D.
Zoltán Kovács
29.01.09,09:43
Ja som raz videla Zoliho naživo. Celý čas som po ňom škúlila, že na koho sa mi ten chlapec podobá :confused:. A je to on - SUPERMAN :D.

No svoje vlastné mám hotové, ale ma ešte čaká cca. 60 až 65 ďalších. Takže až taký superman nie som. A ani Coperfield, a ani kúzelník.
ALDA
29.01.09,09:48
Pozor, vlani som sa chválila koncom februára, že už skoro všetko mám hotové na 90% a svoje na 100% a ako sa darí aj v práci, keď je človek zdravý a to som športovala, plávala v bazéne a v noci som skolabovala, ešte 2 dni som dorábala DPH a hlásenie o liehu a poobede som sa nasťahovala do super hotela, nemocnice na dva týždne. Odborník na srdiečka mi oznámil, že som celý život znášala vysoký adrenalín a teraz žiadne pohodičky, ale trošku si ho musím udržovať, takže tento rok ešte nemám hotové ani na 45% moje DP a adrenalín si udržujem.
Tweety
29.01.09,09:56
Pozor, vlani som sa chválila koncom februára, že už skoro všetko mám hotové na 90% a svoje na 100% a ako sa darí aj v práci, keď je človek zdravý a to som športovala, plávala v bazéne a v noci som skolabovala, ešte 2 dni som dorábala DPH a hlásenie o liehu a poobede som sa nasťahovala do super hotela, nemocnice na dva týždne. Odborník na srdiečka mi oznámil, že som celý život znášala vysoký adrenalín a teraz žiadne pohodičky, ale trošku si ho musím udržovať, takže tento rok ešte nemám hotové ani na 45% moje DP a adrenalín si udržujem.
Heluš, zdravie je dôležitejšie, ako skoro podané DP. Drž sa.:)
Muška
29.01.09,11:01
Však aj len vypíšem tlačivá , ale kedy to bude :confused::---?
Prosím, poradíte mi?
Vraj sa dá niekde zadarmo stiahnúť soft, ktorý sám, ale úúúplne sám "od seba" vypíše a vypočíta daňové priznanie :rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes: , len neviem, či mu k tomu stačí iba moja fotografia :confused:

Už som mala totiž asi 3 takéto telefónne dotazy :mad::mad::mad:

P.S.
Podotýkam, že od ľudí, ktorým som odmietla už urobiť účtovníctvo /ktoré sa im aj tak zdalo zbytočné/...a chcú si urobiť sami DP. :D:D:D
katkaj
29.01.09,11:04
Prosím, poradíte mi?
Vraj sa dá niekde zadarmo stiahnúť soft, ktorý sám, ale úúúplne sám "od seba" vypíše a vypočíta daňové priznanie :rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes: , len neviem, či mu k tomu stačí iba moja fotografia :confused:

Už som mala totiž asi 3 takéto telefónne dotazy :mad::mad::mad:

Jasne že existuje. Ešte si aj sám zaúčtuje a sám sa zaplatí. To ešte nemáš ??? :D:D
Zoltán Kovács
29.01.09,11:05
Prosím, poradíte mi?
Vraj sa dá niekde zadarmo stiahnúť soft, ktorý sám, ale úúúplne sám "od seba" vypíše a vypočíta daňové priznanie :rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes: , len neviem, či mu k tomu stačí iba moja fotografia :confused:

Už som mala totiž asi 3 takéto telefónne dotazy :mad::mad::mad:

P.S.
Podotýkam, že od ľudí, ktorým som odmietla už urobiť účtovníctvo /ktoré sa im aj tak zdalo zbytočné/...a chcú si urobiť sami DP. :D:D:D

Mala si im odporúčiť nejakú free verziu programu. Chcel by som potom vidieť ich výraz tváre, keď dôjdu na to, že to tak nefunguje.
Zoltán Kovács
29.01.09,11:06
Jasne že existuje. Ešte si aj sám zaúčtuje a sám sa zaplatí. To ešte nemáš ??? :D:D

Také chceeeeeem aj ja. Veď bubáky nazviš nie sú. :D
Johanka
18.03.09,17:25
KTO ? Pochváľte sa :).
evina
18.03.09,17:26
KTO ? Pochváľte sa :).



Ako čo???...:D:D:mee: ...je už zničený?
liba2
18.03.09,17:30
Keď sa vytiahne táto téma mne to zo stresu stiahne žalúdok :D