Tibor777
25.09.13,13:52
Potrebujem poradiť ohľadom zvýšenia mozgovej aktivity. Na internete som natrafil na látku zvanú piracetam. Po krátkom hľadaní som zistil, že sa dá voľnopredajne zohnať v dvoch liekoch - Lucetam a Nootropil (obe 1200mg). Poznáte ich? Máte nejaké skúsenosti s užívaním týchto liekov? Ak áno, ako z nich "vyťažiť maximum"?
P.S.: Ak poradíte niečo iné na zlepšenie pamäte, budem rád.
Ďakujem :)
srska
25.09.13,12:02
taiko
25.09.13,12:03
na zvysenie mozgovej aktivity mozes skusit aj http://www.transparentcorp.com/products/np/. Mozes si software stiahnut a dva tyzdne pouzivat zadarmo. Ak pomoze, tak je to podla mna lepsie ako medikamenty

PS: nieco blizsie o problemaitke najdes aj tu www.psychowalkman.cz a tu http://www.unisonicascension.cz/benefits.html
buchač
25.09.13,12:07
Máš niečo z týchto príznakov ???
Lebo ak nie , tak by som nad tým poriadne porozmýšľal .
Aj keď ide o voľný liek , tak je to generikum od iného ( to isté ) , ktorý je na predpis .

Prečo užívať tento liek

Piracetam, liečivo tabliet Lucetam, sa nazýva „nootropná“ látka. Používa sa na liečbu rôznych typov demencie, t.j. pri strate alebo poškodení pamäte. Pomáha zlepšiť intelektuálne funkcie ako sú myslenie, učenie a obnovenie predtým získaných schopností. Je užitočný ako doplnková látka na liečbu sprievodných symptómov pri poškodeniach hlavy a operáciách mozgu (ako sú napr. závrat, mimovoľný pohyb očnej buľvy, strata schopnosti rozprávať a/alebo písať). Piracetam zlepšuje využitie kyslíka a glukózy v mozgu.

Niektorí lekári považujú Lucetam za dôležitý pri liečbe poškodenia kognitívnych (poznávacích funkcií) spôsobeného alkoholizmom. Môže sa použiť aj pri liečbe abstinenčných príznakov pri odvykaní od alkoholizmu.
Tibor777
25.09.13,12:14
Ako si napísal ide o to, že pomáha zlepšiť intelektuálne funkcie ako sú myslenie, učenie...
buchač
25.09.13,12:18
Tibor ...čítaj celú vetu ...s dôrazom na slovo :

" Pomáha zlepšiť intelektuálne funkcie ako sú myslenie, učenie a obnovenie PREDTÝM získaných schopností. "

Ide totiž o to , že je to prípravok pre poškodený mozog následkom chorôb ...