weva
17.03.06,23:20
Prosím poraďte mi. SZČO nakúpil postupne potápačskú techniku v cene asi 60.000,= Sk. Celé to chce dať do nákladov, vraj sa to dá používať aj jednotlivo, nemám to posudzovať ako celok. Len už neviem, či to má byť prevádzková réžia, nákup tovaru alebo nákup materiálu. V podstate tie veci ešte nevyužil a v ŽL je viac možností ako napr.:
- Požičiavanie športových potrieb
- Potápačské práce
- Servis športových potrieb v rozsahu voľnej živnosti
- Organizovanie potápačských kurzov v rozsahu voľnej živnosti
- Vodná záchranná služba
Ale celý rok sa venuje úplne iným službám ako sú vyššie uvedené.
jamajka
17.03.06,22:27
A na faktúre, alebo na bloku je to rozpísané nejako po položkách? Ak áno, a ani jedna z položiek nepresahuje cez 30 tis. účtovala by som to ako drobný majetok. Dalo by sa to tak?
weva
17.03.06,22:38
Áno je to rozpísané po položkách a ani jedna nepresahuje 30.000,= Sk. Ale do ktorého stĺpca by si to dala prevádzková réžia, nákup tovaru alebo nákup materiálu? Lebo ja v JU stĺpec drobný majetok nemám.
jamajka
17.03.06,22:49
Ja mám stĺpec réžia rozdelený na analytiku - drobný majetok, kancelárske potreby, poplatky za vedenie účtu a táááák...
Zita5
17.03.06,22:59
Prosím poraďte mi. SZČO nakúpil postupne potápačskú techniku v cene asi 60.000,= Sk. Celé to chce dať do nákladov, vraj sa to dá používať aj jednotlivo, nemám to posudzovať ako celok. Len už neviem, či to má byť prevádzková réžia, nákup tovaru alebo nákup materiálu. V podstate tie veci ešte nevyužil a v ŽL je viac možností ako napr.:
- Požičiavanie športových potrieb
- Potápačské práce
- Servis športových potrieb v rozsahu voľnej živnosti
- Organizovanie potápačských kurzov v rozsahu voľnej živnosti
- Vodná záchranná služba
Ale celý rok sa venuje úplne iným službám ako sú vyššie uvedené.


Ja by som to účtovala do materiálu so zápisom do evidencie drobného majetku , pokiaľ ovšem súvisia s jeho podnikateľskou činnosťou .
Zita5
17.03.06,23:01
Má v živnostenskom liste takú činnosť , aby mu tieto výdavky boli uznané ako daňové ? Táto poznámka len preto , že píšete , že sa venuje iným činnostiam .

Pokiaľ nákup nesúvisí priamo s podnikateľskou živnosťou a výdavok nebol vynaložený na dosahovanie príjmov , tak to považujem za výdavok nedaňový .
weva
17.03.06,23:17
Má v živnostenskom liste takú činnosť , aby mu tieto výdavky boli uznané ako daňové ? Táto poznámka len preto , že píšete , že sa venuje iným činnostiam .

Pokiaľ nákup nesúvisí priamo s podnikateľskou živnosťou a výdavok nebol vynaložený na dosahovanie príjmov , tak to považujem za výdavok nedaňový .

Ďakujem za odpoveď. Má to v živnostenskom liste. Však som to aj napísala hneď na začiatku, je tam viac možností.
- Požičiavanie športových potrieb
- Potápačské práce
- Servis športových potrieb v rozsahu voľnej živnosti
- Organizovanie potápačských kurzov v rozsahu voľnej živnosti
- Vodná záchranná služba
nika.sum
18.03.06,04:38
Ja mám stĺpec réžia rozdelený na analytiku - drobný majetok, kancelárske potreby, poplatky za vedenie účtu a táááák...

drobny hmotny majetok by sa mal uctovat do: nakup materialu + evidencia do knihy drob. majetku. drobny nehmotny do rezie. Dufam, ze sa nemylim.
weva
18.03.06,08:33
Ďakujem pekne všetkých za ochotu.