ivusenka
25.09.13,15:57
Dobry den,
na likvidacnom liste FA potvrdzujem sulad pripravovanej fin.operacie s podpisanou zmluvou, dokladmi atd.

Potvrdzuje sa sulad FA so zmluvou platnou v case vystavenia FA alebo v case fyzickeho podpisovania PFK?

Pr:
30.8. vystavi dodavatel FA na zakladej platnej Zmluvy
5.9. sa podpise Dodatok k Zmluve
12.9. sa ku mne dostane likvidacny list spolu s fakturou. Mam podpisat sulad operacie so zmluvou platnou 30.8. alebo musi to byt v sulade aj s tym Dodatkom?
Samozrejme, pytam sa preto, ze FA bola vystavena v sulade s tou zmluvou, ale nie v sulade s dodatkom.

Potrebovala by som normalne oficialny nazor a neviem sa k nemu nikde dopracovat s urcitostou. Kazdy zatial dava len svoj nazor - istu logiku maju ale oba pripady. V zakone som upresnenie nenasla.
Vopred dakujem za odpoved.
i.
anika
27.09.13,09:03
Podľa mňa súlad operácie môžem podpísať až vtedy, keď sa faktúra ku mne dostane.
Takto to robíme my.
ivusenka
30.09.13,07:45
Samozrejme, ze ho mozem podpisat az vtedy, ale sulad s cim? Ma logicku aj to, ze kontroluje papiere/zakony/zmluvy platne v case vykonavania kontroly, teda v case podpsiu. Ale logicke by tiez bolo, aby som sice s oneskorenim, ale hodnotila stav k datumu zdanitelneho plnenia a teda k datumu vystavenia faktury.
avalik
30.09.13,08:56
K comu je vystavena faktura? K uz uskutocnenemu plneniu zo strany dodavatela k 30.8.? Ak ano, posudzujes podla povodnej zmluvy bez dodatku.

V dodatku by mal byt uvedeny datum ucinnosti od kedy sa aplikuje.
ivusenka
30.09.13,09:59
Ano, tak. Inak tiez sa mi zdalo dolezite to, ze tovar je uz dodany, lebo vlastne zavazok uhradit fakturu je k datumu plnenia, takze aj PFK by malo byt k tomu datumu... S tym by som sa dokazala stotoznit:) Vdaka.