poradcaUC
18.03.06,06:31
Zdravím všetkých poraďákov, sledujem už dlhšiu dobu Vašu činnosť, ako si navzájom ale aj mne ako neprihlásenému človeku poradíte aj z tých informácií ktoré sú uvedené v témach.
Tiež sa snažím klientom poradiť :confused: v ekonomickej oblasti a teraz ma požiadal jeden klient o radu ako založiť nezávislú - maklérsku spoločnosť, najlepšie formou sro. Náplňou činnosti by bolo bankové poradenstvo - pre viacero bánk, ako aj poisťovacím poradenstvom, kde si vytypoval asi 4-5 poisťovní, s ktorými by chcel spolupracovať. Teraz má hokej v našich predpisoch čo k tomu potrebuje, kde sa má zahlásiť ( myslím UFT, NBS ... ). Nemá niekto z Vás s tým skúsenosti?
Snažila som sa tieto informácie zistiť aj na UFT a NBS, ale "ochota":D ich pracovníkov prekračovala všetky možnosti, teda som sa nedozvedela nič.
Skúste poradiť, kde a na koho sa mám obrátiť s týmito otázkami.
Ďakujem
Zuzana
bepo
18.03.06,05:41
Keďže UFT a NBS sa zlúčili tak okrem iného bude potrebovať licenciu od NBS ale najskôr by mal nabrať nejaké skúsenosti a spolupráci s právnikom sa nevyhne,tu k tomu ťažko niečo nájde.
ajobs
18.03.06,10:08
Skús pozrieť tento dokument - pre základnú orientáciu.
rada
21.03.06,18:03
Uvedený súbor od ajobs je dobrý, ale vydal ho ešte ÚFT. NBS má už na svojej stránke odporúčanie ako postupovať pri podaní
žiadosti o udelenie povolenia na sprostredkovanie
poistenia poisťovacím maklérom a poisťovacím agentom
a povolenia na sprostredkovanie zaistenia
sprostredkovateľom zaistenia
ajobs
21.03.06,21:04
Uvedený súbor od ajobs je dobrý, ale vydal ho ešte ÚFT. NBS má už na svojej stránke odporúčanie ako postupovať pri podaní
žiadosti o udelenie povolenia na sprostredkovanie
poistenia poisťovacím maklérom a poisťovacím agentom
a povolenia na sprostredkovanie zaistenia
sprostredkovateľom zaistenia

Ten súbor bol len informatívny, pre zorientovanie.:)