avalik
26.09.13,08:16
V poslednom case mi na emaily chodia rozne spamy tvariace sa, ze su odoslane napr. zo sukromnej adresy, pripadne z firemnej adresy

a na konci emailu moznost odhlasenia sa (to unsubscribe click here) ... pritom to odhlasenie je ale na inej adrese

- konkretne vcera takto dosiel zivotopis!!! jednej pani

Ako sa da zistit, napr. z vlastnosti spravy, kto je skutocnym odosielatelom takejto spravy?
Ako sa branit takymto emailom?
Richard
26.09.13,06:51
V hlavičke emailu je uvedený email z ktorého odišiel aj cesta a IP.

Záleží akého emailového klienta používaš, hlavička sa dá pozrieť takmer v každom.

Prípadne skús skopírovať hlavičku do tohoto nástroja:
https://toolbox.googleapps.com/apps/messageheader/

Častokrát sa to obchádza len jednoducho tak že dáš meno odosielateľa ako iný email a väčšina emailových klientov ti zobrazí len to meno, takže sa to tak tvári.
Často býva aj nastavené aby odpoveď išla na iný email, existujú na to aj reálne dôvody. Napr. ak ide automatizovaný email z nejakej adresy a chceš zachytiť odpovede (lebo niektorí na to odpovedajú mysliac si že im to posiela konkrétna osoba).
Zita5
26.09.13,06:57
Skúsila som aj ja a vyhodilo mi " Invalid Date ( Delivered after ) "
kopretinka
26.09.13,07:11
životopis?
Dáša_
26.09.13,07:13
ano, aj ja som včera dostala životopis nejakej pani z košíc - a rovno píšem, že nie na mail, registrovaný tu
Zita5
26.09.13,07:19
Aj ja som dostala z Košíc .To sa jedná určite o jednu a tu istú pani .
bodliak
26.09.13,07:26
Mnohé SMTP servre sú ešte stále "otvorené". Fungujú ako poštová schránka na ulici.

Obálka s napísaným adresátom a odosielateľom je hodená do schránky.
Nikto nekontroluje, či to tam naozaj hádže ten, kto je napísaný ako odosielateľ, či odosielateľ vôbec existuje.
Cez hlavičky maximálne tak zistíte, do ktorej schránky bol list hodený, či z ktorého mesta odoslaný.
focalor
26.09.13,07:53
ja som dostal tiež životopis na mail, a pozerám, že čo s ním mám ako robiť, ale zatiaľ som na neho nereagoval, inak mne to zaradilo do spamu...
kopretinka
26.09.13,08:16
ten životopis je asi nejaká skúška,ak odpíšete,tak odosielateľ zistí,že adresa je funkčná a používa sa a zavalí vás spamom.Jednoducho označiť ako spam a vymazať.neotvárajte emaily,ak nepoznáte odosielateľa,prípadne ak od niekoho nečakáte niečo....
kozlíček
26.09.13,11:11
Neplatný dátum (Delivered po),toto mi napísalo a nenašiel som ani cestu ani IP
marion
27.09.13,08:32
V newsletterovych plugginoch je mozne nastavit inu adresu odosielatela a inu adresu prijem emailov. Dovod moze byt ten, ze z adresy napr. info@nieco sa robi rozosielanie, ale odpovede tam nikto necita a ak chcete naozaj komunikovat s clovekom, tak treba pisat na inu adresu, ktora je tam uvedena.
Charon
01.10.13,15:20
Ahoj, sú na to dokonca webové aplikácie. Napr. stránka http://www.spamcop.net
Do okienka nakopíruješ email aj s hlavičkou a stránka ho zanalyzuje a vypíše Ti čo vie o emaile zistiť - adresu skutočného odosielateľa (ak email rozosielal zo svojho PC bez nejakých úprav) resp. administrátora, komu patrí IP adresa.
spamcop.net - je to organizácia, ktoré vytvára antispamove filtre. Ja tam nahlasujem každučký spam, ktorý do emailu dostanem.

Ak na adresu príde viacero "hlásení" mailserver bude zaradený do spamlistu.
avalik
01.10.13,15:26
kopretinka, na sukromnom emaile to tak robim ... na firemnom si to nemozem dovolit