carolitos
26.09.13,09:50
zdedil som byt po nezvestnej,ktora bola po 10 rokoch vyhlasena za mrtvu,trvaly pobyt tam mala viac ako 5 rokov kedze ho dostala darovanim, po uz teraz nebohom manzelovy. podliaha aj takto nadobudnuty majetok dani s predaja? dik
Tweety
26.09.13,07:52
Nie ak splňaš toto:
§ 9
Príjmy oslobodené od dane
b) z predaja nehnuteľnosti nadobudnutej dedením (postupným dedením) v priamom rade alebo niektorým z manželov, ak uplynie aspoň päť rokov odo dňa nadobudnutia tejto nehnuteľnosti preukázateľne do vlastníctva alebo spoluvlastníctva poručiteľa (poručiteľov) alebo vyradenia z obchodného majetku, ak bola táto nehnuteľnosť zahrnutá do obchodného majetku, okrem príjmov, ktoré plynú daňovníkovi podľa zmluvy o budúcom predaji nehnuteľnosti uzavretej do piatich rokov od jej nadobudnutia alebo od jej vyradenia z obchodného majetku, aj keď kúpna zmluva bude uzatvorená až po piatich rokoch od jej nadobudnutia alebo vyradenia z obchodného majetku,
carolitos
26.09.13,08:02
prvy boli rodicia nebohej, potom moj otec , ale obaja sa zriekli lebo tam bol vysoky dlh, ktory som dokazal anulovat, takze som bol dedic v tretom rade? teda v tomto pripade to je ako?
marjankaj
26.09.13,08:05
prvy boli rodicia nebohej, potom moj otec , ale obaja sa zriekli lebo tam bol vysoky dlh, ktory som dokazal anulovat, takze som bol dedic v tretom rade? teda v tomto pripade to je ako?
Ak to nebola tvoja matka, babka alebo prababka, tak nie si dedič v priamom rade a teda to nie je oslobodené.

To nevieš priamo napísať v akom vzťahu si po poručiteľovi? Čo je to tu detektívka?:eek:
carolitos
26.09.13,08:06
bola to manzelka mojho stareho otca
Tweety
26.09.13,08:07
Čiže nie babka? AK tá, potom predaj nemáš oslobodený.
carolitos
26.09.13,08:07
ale nie moja pokrvna
marjankaj
26.09.13,08:08
bola to manzelka mojho stareho otca
Tak to teda pomohlo.:eek: Bola to tvoja stará matka?
Tweety
26.09.13,08:08
:)Veď napísal, že to nebolo po praslici.
marjankaj
26.09.13,08:09
ale nie moja pokrvna
Tak to nie je príbuzný v priemom rade.
Oslobodené by to bolo, keby bola TVOJA manželka.
carolitos
26.09.13,08:10
moj stary otec si po smrti mojej pokrvnej babky vzal za manzelku inu zenu s ktorou zil a darovacou zmluvou jej daroval byt, kedze ona bola 10 rokov nezvestna uznali ju za mrtvu a zacalo dedicske konanie, tak ako som uz hore pisal
marjankaj
26.09.13,08:10
:)Veď napísal, že to nebolo po praslici.
To som čítal až potom.:eek:
Čo už keď hovorí rečou iného kmeňa:eek:
marjankaj
26.09.13,08:14
A nerozhoduje, či je pokrvná alebo nie, ale ako je to zapísané v matrike a v rodnom liste. Aj adoptované dieťa sa považuje za vlastné.
Tweety
26.09.13,08:14
moj stary otec si po smrti mojej pokrvnej babky vzal za manzelku inu zenu s ktorou zil a darovacou zmluvou jej daroval byt, kedze ona bola 10 rokov nezvestna uznali ju za mrtvu a zacalo dedicske konanie, tak ako som uz hore pisal
Odpoveď si už dostal o 11,07 hod. , predaj nebude oslobodený.
carolitos
26.09.13,08:15
on sa ozenil na stare kolena aby ho osklabala o majetky a zmizla, nikto nebol adoptovany,len si dedko vzal za zenu mladu zlatokopku