ivkadena
26.09.13,10:58
a pokial bude žit na inej adrese ako ja , tak treba predkladat nejaké potvrdenie? Pretože akonáhle sa osamostatní , tak sa chce odstahovat . má ukončené stredoškolské vzdelanie a vyjadril sa , že doma ho nič nedrží a ja mám ešte dve maloleté dcéry
meha
26.09.13,09:30
Bude to záležať od príjmu spoločne posudzovaných osôb v rodine.Napísala si málo.Na druhej strane uvažovať o tom,či má ísť 18-ročný človek pracovať aby jeho rodina dostala dávku v hmotnej núdzi sa mi zdá v dnešnej dobe divné.Neviem kto si a či môžeš alebo nie pracovať,no nielen syn ale každý ,ak len trochu môže a nebráni mu v tom zdravie by mal mať snahu pracovať.Určite by to bolo výhodnejšie ako dávka v hmotnej núdzi.
marjankaj
26.09.13,09:41
Veď mu dolám nohy. A bude sedieť doma.:---
ajka432
26.09.13,10:43
ak zijete na rovnakej adrese, ste spolocne posudzovani a tiezt o zavisi od prijmu, kolko syn zarobi,ten budes musiet predkladatnaUPSVSAR
Xanti
26.09.13,11:14
To záleží od toho aký príjem bude mať tvoj syn ... viď..http://www.upsvar.sk/socialne-veci-a-rodina/hmotna-nudza/davka-a-prispevky-v-hmotnej-nudzi.html?page_id=226 čiže ak syn zarobí viac ako minimálnu mzdu už nebude posudzovaný s vami. Ak zarobí menej alebo len minimálnu mzdu tak bude posudzovaný s vami a prídete o časť dávky v hmotnej núdzi alebo o celú .

Spoločne posudzované osoby
Na účely posudzovania hmotnej núdze, zabezpečenia základných životných podmienok a pomoci v hmotnej núdzi sa spoločne posudzujú:
· rodičia a ich deti do 25 rokov veku, ktoré nemajú príjem alebo majú príjem najviac vo výške minimálnej mzdy, žijúce s nimi v domácnosti, okrem detí, ktorým v čase evidencie uchádzačov o zamestnanie vznikol nárok na dávku v nezamestnanosti a detí, ktorým sa vypláca invalidný dôchodok.