Simona :)
26.09.13,14:43
pekný deň , predávala som tašku cez jeden bazár jednej pani taška nová , čistá nepopukaná proste bez chyby , pani som tašku poslala ona mne peniažky prebrala balík a zrazu mi po pár dňoch prišiel mail že taška bola špinavá na niektorých častiach chýbala koža alebo bola zničená , že žiada o vrátanie penazí že ona si kúpila druhú tašku ktorá ju vyšla 4 eurá aj s poštovným moja ju vyšla 9 aj s poštovným . vyhráža sa mi že podáva trestné oznámenie ? dá sa proti tomu nejako brániť som férová peniažky by som jej vrátila keby som jej tú tašku poslala v takom stave ale platiť zase 4 eurá poštovná keď si ona zohnala daľšiu . Poradte prosím
Tweety
26.09.13,12:46
A zaslala tašku späť?
Simona :)
26.09.13,12:55
nie chce poslať peniaze na účet a zašle tašku
Tweety
26.09.13,13:01
ak pošle tašku, vrátiš jej peniaze. veď poštovné platí odosielateľ
taiko
26.09.13,13:03
... a Ty si jej tu tasku posielala znicenu, zaspinenu s chybajucou kozou?
... co ked Ti posle spat nejaku svoju staru tasku a nie tu co si jej poslala Ty?
... moze sa vobec podavat trestne oznamenie pri tak malych sumach?
... da sa vobec reklamacia uplatnovat pri nakupe cez bazarovu stranku?
Simona :)
26.09.13,13:08
tašku som jej posielala čistú a nezaničenú .
bodliak
26.09.13,13:08
Peniaze nevracať !

Skúša bu-bu-bu.
Trestné oznámenie ? A za čo ? Tašku za 9 eur aj s poštovným dostala.
Žiadny trestný čin sa nekoná.

Ak by ste jej aj chceli vyhovieť, tak najskôr vrátiť tovar.
Nepoškodený, kompletný a v adekvátnom obale. Tak to funguje všade. A vrátim sumu bez poštovného.

Ani reklamácia sa nerobí štýlom "pošlite peniaze a ja potom vrátim tovar".
Navyše, bol to bazár, niet moc čo reklamovať.


http://www.porada.sk/t148212-v-akom-pripade-moze-byt-na-osobu-podane-trestne-oznamenie-za-tovar-predavany-na-nete.html
taiko
26.09.13,13:11
tak nie je co riesit. Peniaze nevracat, pokial sa ta ista taska nevrati k vam domov. A vratit iba iba sumu za tasku. A aj to je otazne, kedze sa jednalo o bazarovy predaj
misoft
26.09.13,14:43
Simona - kašli na ňu, nerieš, ignoruj. Pre 9€ si prokurátor ani ceruzku zo stola nezodvihne.
bubkoch
26.09.13,15:38
tu ani tak nejde o to od akej sumy by to prokurator riesil, ale o to ze tu vobecnema prokurator co riesit ! prokuratorom len straší, pokial predavajuci vo velkom neposiela desiatky prazdnych krabíc tak to ze kupujucemu sa tovar nepaci nie je dovod na stihanie... neexistuje tu ani ziadna reklamacia, kupujuci vzdy riskuje stav veci, aj keby mal kupujuci pravdu tak skratka ma smolu ... zadavatelka moze spokojne kupujucu ignorovat
tom_i
26.09.13,15:39
Nech podá trestné oznámenie, neviem i sa s ňou bude čo i len informátor baviť a nie to vyšetrovateľ
Lucy121
27.09.13,05:40
Na trestné oznámenie by to ani neprijali, max. by to mohol byt velmi slaby priestupok...o TČ ide az od sumy 266 €.