Petronilla
26.09.13,14:54
Priateľ platí výživné exekútorovi, ale družka sa na tejto adrese nenachádza a nepreberá si ho, vracia sa naspäť exekútorovi. Počula som, že po roku tieto peniaze prepadajú štátu - takže priateľ vlastne živý štát. Dá sa v takomto prípade podať návrh na súd o zrušenie výživného, nakoľko priateľ zistil, že družka zobrala bez jeho vedomia dcéru a odišla do Španielska, a nechce sa vrátiť? vďaka!
lulazz
27.10.13,20:05
Keďže to je u exekútora,tak by som podala v tomto prípade návrh na zastavenie exekúcie (podľa §57 ods.1 písm.g) Exekučného poriadku)a nech sa s tým súd vysporiada,podajte si ho priamo u súdneho exekútora,príp.na príslušný súd a uveďte tam číslo EX,opíšte tam všetky fakty,aj to,že Vás priateľ platí,len vlastne nieje fyzicky ako keby komu,podrobne tam opíšte situáciu.
misoft
28.10.13,12:10
Priateľ platí výživné exekútorovi, ale družka sa na tejto adrese nenachádza a nepreberá si ho, vracia sa naspäť exekútorovi. Počula som, že po roku tieto peniaze prepadajú štátu - takže priateľ vlastne živý štát. Dá sa v takomto prípade podať návrh na súd o zrušenie výživného, nakoľko priateľ zistil, že družka zobrala bez jeho vedomia dcéru a odišla do Španielska, a nechce sa vrátiť? vďaka!
Holka - zle si počula! Výživné sú peniaze pre dieťa. Nepatria štátu! Platí ich povinný oprávnenému (teda priateľ platí družke) - sú to peniaze povinného (nie štátne!) - teda decka. Pokiaľ si ich ona nepreberá a vracajú sa späť - je to jej problém, nakoľko on už zaplatil (a teda plní si svoju vyživovaciu povinnosť určenú súdom) a už to nie sú jeho peniaze. Exekútor ich uschováva (nemôže nimi disponovať svojvoľne (šak priateľ platí istotne i trovy exekútora). Štát v žiadnom prípade tieto peniaze nemôže "zhabať" - tomu by sa mohlo vravieť i znárodnenie :D (po našom štátna zlodejina). Exekútor môže tie peniaze preposielať i do zahraničia (pokiaľ vie, kde) - a bude to robiť (lulazz naznačila) podľa nariadenia súdu, kde dá priateľ podnet.