Donda
18.03.06,09:08
Prosím Vás poraďte mi. V r.2004 som v závierkových operáciách dala v JÚ koncom roka tvorbu SF za celý rok. Neviem prečo (omylom-neznalosťou) som tam nahodila aj čerpanie SF, hoci sa nečerpala ani koruna a mne tam zostala 0... Došla som na to teraz, keď som koncom roka 2005, chcela k vytvorenej sume za rok 2004 pridať SF za rok 2005. Čo s tým? Odzrkadlilo-ovplyvnilo mi to aj DP za rok 2004?! Ako to mám teraz opraviť?
Manual
18.03.06,08:27
Prosím Vás poraďte mi. V r.2004 som v závierkových operáciách dala v JÚ koncom roka tvorbu SF za celý rok. Neviem prečo (omylom-neznalosťou) som tam nahodila aj čerpanie SF, hoci sa nečerpala ani koruna a mne tam zostala 0... Došla som na to teraz, keď som koncom roka 2005, chcela k vytvorenej sume za rok 2004 pridať SF za rok 2005. Čo s tým? Odzrkadlilo-ovplyvnilo mi to aj DP za rok 2004?! Ako to mám teraz opraviť?
Donda, asi to nebude až také hrozné aj keď je to domotané.
Tvorba SF je VOzD to ti išlo do výdavkov v r.2004 to je dobre. Čerpanie SF je VNzD, to znamená, že aj keď si ho omylom v r.2004 vyčerpala, DZ to neovplyvnilo. Len čerpanie nemáš v r. 2004 vydokladované. Takže teraz ja by som cez ID k 1.1.2005 tú sumu znova previedol na účet SF, pretože tam má byť a k 31.12.05 by som tam doplnil hodnotu SF aj za r. 2005. A to je všetko.
PS: a prečo netvoríš SF mesačne ?
Pekný deň...:)
lenkak
18.03.06,08:34
Interným dokladom a to dá zvládnuť aj v MRP. Len napíš aké kódy si presne použila.
Donda
18.03.06,08:53
Srdečná vďaka, že ste sa mi ozvali! SF netvorím mesačne, pretože zamestnávateľ má len jedného zamestnanca a je to málo peňazí, takže v zákone DzP som si prečítala,že stačí keď sa to jednou sumou zaúčtuje v záv.op.koncom roka.
Lenka, pekný víkend Ti prajem. No koncom roka.2004 som to v záv. op.nahodila takto:
SF 26 = 370,- (záv.op.)
SF tvorba 14 = 370,- .
lenkak
18.03.06,08:59
Toto som Ti písala v téme MRP.
"Keď máš príjem SF - výdaj SF tú istú sumu tak výsledok je 0. "
Preto som sa čudovala, že na základe týchto operácii chceš mať ešte nejaký zostatok.
Pozriem sa na to čo sa s tým dá urobiť, ozvem sa Ti v téme MRP, kde sme to preberali.
Ty si vôbec nečerpala SF?
Donda
18.03.06,10:46
V júni minulého roku si zamestnanec zakúpil masáže v hodnote 2800,- Sk.
Zamestnávateľ mu túto sumu preplatil v septembrovej výplate zo soc.fondu, pričom túto sumu zdanil 19% daňou. Ako toto všetko zaúčtovať v JÚ (neplatí DPH)?
Manual
18.03.06,16:37
V júni minulého roku si zamestnanec zakúpil masáže v hodnote 2800,- Sk.
Zamestnávateľ mu túto sumu preplatil v septembrovej výplate zo soc.fondu, pričom túto sumu zdanil 19% daňou. Ako toto všetko zaúčtovať v JÚ (neplatí DPH)?
Čerpanie zo SF tých 2800,- Sk zaúčtuješ ako VNzD. A túto sumu mu pripočítal do mzdy a zdanil a to už je klasické zaúčtovanie výplaty buď cez pokladňu alebo na BU a následný odvod dane zo mzdy na DU.
Ja ale si to cez mzdu nekomplikukem, čerpanie SF vysporiadavam cez VPD, je to aspoň pre mňa prehladnejšie.
lenkak
18.03.06,16:49
Dúfam, že všetko sa uviedlo aj v Prehľade.
Marína
18.03.06,21:22
Čerpanie zo SF tých 2800,- Sk zaúčtuješ ako VNzD. A túto sumu mu pripočítal do mzdy a zdanil a to už je klasické zaúčtovanie výplaty buď cez pokladňu alebo na BU a následný odvod dane zo mzdy na DU.
Ja ale si to cez mzdu nekomplikukem, čerpanie SF vysporiadavam cez VPD, je to aspoň pre mňa prehladnejšie.
Janko, teraz ja tomu nerozumiem. Ak to nejde cez mzdy, tak ako to zdaňuješ? Len vypočítaš daň, odvedieš ale v mzdách to nemáš podchytené? Potom stále na to musíš myslieť, aby si zrazenú daň(ako uvádza Lenka) nezabudol uviesť v Prehľade. Prečo sa Ti to cez mzdu zdá komplikované?
Donda
19.03.06,11:22
1 Čo s tým ak som v záv.op.r.2004 zaúčtovala tvorbu SF a omylom som tú istú sumu zaúčtovala aj čerpanie-daňový výdavok-takže na zač.roka 2005 mám v SF 0,-. Ako to opraviť?
2 Čo s tým, ak som u druhej FO zaúčtovala koncom r.2004 tvorbu SF sumu, ktorá bola vytvorená pred r.2004 (FO mala pred rokom pauš.daň a nespracovávala účtov.na počítači, a ja som nevedela, akým spôsobom ju do r.2004 do poč.stavov.dostať) a omylom som dala čerpanie SF-daňový výdavok tú sumu,ktorá bola vytvorená v r.2004? Dá sa to ešte nejak upraviť, opraviť?
Manual
19.03.06,11:59
Janko, teraz ja tomu nerozumiem. Ak to nejde cez mzdy, tak ako to zdaňuješ? Len vypočítaš daň, odvedieš ale v mzdách to nemáš podchytené? Potom stále na to musíš myslieť, aby si zrazenú daň(ako uvádza Lenka) nezabudol uviesť v Prehľade. Prečo sa Ti to cez mzdu zdá komplikované?
Takú veľkú sumu som mal pri likvidovaní firmy v r. 2004, kde sa neminutý SF vo výške 7850,- Sk musel minúť. Vtedy som to riešil takto. Samozrejme do prehladu som to dal. Inak v súčasnosti sa SF stíha míňať na príspevok na stravenky.:)
Marína
19.03.06,16:19
Teraz tomu rozumiem Janko.;)
Donda
19.03.06,17:02
Prosím Vás,:mee: neviete mi poradiť vyriešiť tento môj popletený problém. Ešte malá otázočka:ako sa v JÚ účtujú úroky na účte SF?
lenkak
19.03.06,17:12
kreditné úroky - ostatný príjem OZD