Tinusha
18.03.06,11:37
Dobrý deň, prosím mohol by mi dať niekto stručný návod ako vyplnit daňové priznanie FO B osobe, ktorá na prvé mesiace v roku 2005 pracovala na PZ, potom išla do predčasného starobného dôchodku, v rámci dôchodku pracovala na DoVP.
Má nárok na nezdaniteľnú časť základu dane na celé zdaňovacie obdobie?

Prosím, poraďte.
Vladimír Ozimý
18.03.06,10:41
na nezdanitelnu ciastku ma kazdy kto nebol dochodcom k prvemu dnu zdanovacieho obdobia to jest k 1.1. pocas roku sa na to neprihliada takze mate narok na plnu vysku
bendži
18.03.06,10:52
Dobrý deň, prosím mohol by mi dať niekto stručný návod ako vyplnit daňové priznanie FO B osobe, ktorá na prvé mesiace v roku 2005 pracovala na PZ, potom išla do predčasného starobného dôchodku, v rámci dôchodku pracovala na DoVP.
Má nárok na nezdaniteľnú časť základu dane na celé zdaňovacie obdobie?

Prosím, poraďte.

Ak mala osoba príjmy len zo zamestnania, či už na pracovnú zmluvu alebo dohodu o vykonaní práce, prečo jej vyplňuješ priznanie FO B?
ajobs
18.03.06,10:54
Urob daňové priznanie typu A / má nárok na celú nezdaniteľnú čiastku.
renča1
18.03.06,10:58
tak ja to dorazím, hovorí o tom § 11 ods.2 ZDP:
- základ dane daňovníka sa neznižuje, ak daňovník je na začiatku zdaňov.obdobia poberateľom starobného dôchodku alebo predčasného star.dôchodku zo SP...
evina
18.03.06,11:00
tak ja to dorazím, hovorí o tom § 11 ods.2 ZDP:
- základ dane daňovníka sa neznižuje, ak daňovník je na začiatku zdaňov.obdobia poberateľom starobného dôchodku alebo predčasného star.dôchodku zo SP...

Ale osoba uvedená v otázke na začiatku zdaňovacieho obdobia pracovala, t.j. má nárok na celú NČ.