Jana103
27.09.13,08:25
Dobrý deň,
máme stavbu, kde polovica je už dokončená a druhá sa stále dokončuje, tú prvú používame ako kancelárie a dostali sme predčasné užívanie. Mám zaradiť do majetku iba kancelárie a odpisovať iba tú časť? a ako to bude potom s odpismi, keď dokončíme celú budovu a budem mať kolaudačné rozhodnutie pre celú stavbu? Budem osobitne odpisovať jednu a osobitne druhú časť? Veľmi pekne ďakujem za pomoc.
marjankaj
27.09.13,06:43
Aké zaradenie? To nebolo doteraz zaradené? Rekonštrukcia je technické zhodnotenie.
Jana103
27.09.13,07:49
upravila som otázku...všetko je zatiaľ v obstaraní, ale keďže už máme predčasné užívanie, mala by som ju zaradiť...zaradiť ale iba polovicu a iba polovicu odpisovať?
marjankaj
27.09.13,08:02
No neviem si to dobre predstaviť.:confused:
Ako chcete rozdeliť náklady? Prečo práve na polovicu?
To máte kancelárie na prízemí a ostatné na poschodí? Alebo dve samostatné stavby? Alebo ako?
Adiks
27.09.13,08:07
Tú dokončenú časť uvedieš do používania, pretože podľa poslednej vety § 33 ods.1 Postupov účtovania v podvojnom účtovníctve sa uvedením do užívania rozumie aj vydanie povolenia na predčasné užívanie stavby.
Jana103
27.09.13,08:47
to je jedna budova, kde polovica plochy je uplne dokoncena a druha este nie...ako keby si mala dve izby a jedna uplne pekna dokoncena vsetko a druha len steny a nic viac, ani elektrina nic
Jana103
27.09.13,08:55
a môžem to rozdeliť na základe m2 tých jednotlivých častí?či na základe čoho?