Markéta111
27.09.13,08:40
ahoj, chcem sa spýtať, či môžem byž konateľom v s.r.o. bez nároku na odmenu, keď som na úrade práce a poberám dávky v hmotnej nudzi?
priateľ ma sro odchadza na dlhsie obdobie do zahranicia, potrebujem z neho vybavovat co treba(DU,atd..)
tictac7
27.09.13,06:54
pokiaľ viem, ak sa staneš konateľom - z evidencie uchádzačov Ťa vyradia. Ako je to s dávkou v hmotnej núdzi - to Ti neporadím. Choďte k notárovi a nech Ti dá priateľ splnomocnenie, že môžeš v jeho mene konať pri....... (treba vymenovať čo všetko, prípadne aj dobu, na ktorú to splnomocnenie dáva). Na DÚ odporúčam ísť zvlášť so splnomocnením na register aj s priateľom to zaevidovať.
marjankaj
27.09.13,07:08
majonero
27.09.13,07:10
závisí to od toho ako dlho potrebuješ zastupovať. V každom prípade je asi vhodnejšie riešenie si len dať urobiť splnomocnenie a stým vieš prakticky všetko urobiť čo obsahuje spis. Ináč pokiaľ už máš uznanú dávku a pokiaľ nebudeš musieť znova žiadať niečo, a ty to nenahlásiš pravdepodobne ta nevyradia, ale splnomocnenie je lepšie riešenie a je aj lacnejšie oveľa.
Mariana B.
27.09.13,08:06
V žiadosti o zaradenie uchadzaca o zamestanie do evidencie sa cestne prehlasuje, ze nie si SZČO a dalej sa vymedzuje, kto sa na tieto ucely povazuje za SZCO:

Na účely zákona NR SR č. 5/2004 Z. z. o službách zamestnanosti a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov (ďalej len „zákon“) samostatne zárobkovo činnou osobou je fyzická osoba, ktorá:

- je spoločníkom verejnej obchodnej spoločnosti, komanditnej spoločnosti alebo spoločnosti s ručením obmedzeným, konateľom alebo členom dozornej rady spoločnosti s ručením obmedzeným alebo členom predstavenstva alebo dozornej rady akciovej spoločnosti podľa osobitného predpisu ak nie je zamestnanec,... (s tym , ze mzda alebo odmena za vykonávanie prace nepresiahne 75 % zo sumy životného minima pre jednu plnoletú fyzickú osobu...)

Takze ak si nezamestnana a bola by si len konatelom, tak by si podla mojho nazoru na Urade prace nemala byt evidovana...

S davkami v hmotnej nudzi Ti poradim neviem...
LukyKs
27.09.13,11:10
Aj konateľ ?
aj dávky?
Čakaj nadávky
a nie na dávky.
Moja SRO
27.09.13,12:34
ona poberá dávky v hmotnej núdzi, nie dávky v nezamestnanosti.....
tictac7
27.09.13,12:37
...a o čom píšem?