jozefoslanec
27.09.13,10:51
V ded. konaní riešil notár len majetok ktorý bol na LV , ako donutiť sestru aby mi vyplatila za budovy -hosp. budova, dielna , pivnica ktoré sú pri dome ale bez evidencie na LV ,dom je uz vo vlastnictve sestry ,taktiež pozemky nie su na LV a vsetko je to v jednom dvore a uziva to sestra , dom ziskala po smrti matky pred 20 rokmi,po smrti otca ktory tam byval spolu s jej rodinou sa o vyplateni nechce vobec bavit, chybou je ze to otec nemal vysporiadane.
draik
27.09.13,09:20
Nie je jasné, na základe čoho by Vás mala vyplatiť. Ak vyplatenie nebolo súčasťou dedičskej dohody alebo majetok získala za života rodičov, tak vy ako súrodenec nemáte právny nárok na vyplatenie. Ak nejaký majetok poručiteľov nebol premetom dedičstva, je potrebné najprv uskutočniť dodatočné dedičské konanie.
AmmiS
27.09.13,10:52
Takže, pokiaľ ani otec nemal majetok vysporiadaný to znamená, že otcov majetok "neprešiel" ani na jedného potomka v dedičskom konaní, ani na sestru ani na vás - nie ste vlastníkmi tohto majetku. Je potrebne ako draik uviedol obnoviť dedičské konanie v mene poručiteľa teda vášho otca. Takto v dedičskom konaní majetok prejde na vás - žijúcich potomkov a to na oboch (sestru aj vás) podľa zákona. A ak budú na LV aj iní žijúci spoluvlastníci s nimi môžte riešiť vysporiadanie majetku - pozemkov.

Záleží však aj na tom, "ako otec nemal vysporiadaný majetok" a od množstva iných skutočností. Tieto záležitosti vedia byť aj dosť právne komplikované. Ja na vašom mieste by som to zverila odborníkom, ktorých to baví a rozumejú tomu, čo robia.
julysak
28.09.13,06:03
ide o to, či otcov predok mal vysporiadanýňak mal a niečo nededil otec, treba na 2x
najprv dodediť (cez podanie na súd) novoobjavený majetok na otca
a potom dodediť po otcovi

Mal som podobné
- po otcovej smrti nebolo podľa dedičského zapísané v katastri na mamu (pred nejakými 35 rokmi )
- takže dopísať po otcovi na mamu
- a cez súd dodatočné po mame