scooby25
27.09.13,13:44
Ahojte, dnes som sa dozvedela, že mi z práce poslali poštou výpoveď. Poštou mi príde asi až 1.10.2013. Keďže nemám nájdenú novú prácu, budem mať výpovednú dobu 3 mesiace. Chcem sa spýtať, keď si v priebehu výpovednej doby nájdem prácu, môžem odísť hoci kedy, alebo im musím dať do 30.9.2013 nejaké tlačivo podpísať, že keď si nájdem prácu môžem okamžite odísť? Alebo je to zase o dohode so zamestnávateľom. Ďakujem
Tweety
27.09.13,11:51
Počas VD nemôžeš len tak odísť. Ale ak sa dohodnete na skončení PP dohodou, potom PP môžeš skončiť dátumom, na ktorom sa dohodnete.
scooby25
27.09.13,12:06
takže nie je žiadne také tlačivo, čo by som im mohla dať podpísať bez toho, aby tam bol uvedený konkrétny dátum? Všetko je to potom o dohode
Tweety
27.09.13,12:09
Neviem aké konkrétne myslíš, veď budeš ma výpoveď a VD, ak sa nedohodnete na zmene z výpovede na dohodu, odídeš až uplynutím VD.
marjankaj
27.09.13,12:15
Musíš iba zomrieť.
Ale ak porušíš podmienky v pracovnej zmluve, tak rátaj aj s príslušnými sankciami.
§ 62
(8) Ak zamestnanec nezotrvá počas plynutia výpovednej doby u zamestnávateľa, zamestnávateľ má právo na peňažnú náhradu v sume priemerného mesačného zárobku tohto zamestnanca za jeden mesiac, najviac v sume, ktorá je súčinom priemerného mesačného zárobku tohto zamestnanca a dĺžky výpovednej doby, ak sa na tejto peňažnej náhrade dohodli v pracovnej zmluve; dohoda o peňažnej náhrade musí byť písomná, inak je neplatná.
veronikasad
27.09.13,14:04
Janko, neplatí náhodou tento § v prípade, ak výpoveď dáva zamestnanec ? V tomto prípade ide o výpoveď zo strany zamestnávatela.
Tweety
27.09.13,14:08
Platí to v oboch prípadoch.
marjankaj
27.09.13,19:57
Veronika nevšimol som si, že by to zákon rozlišoval.
julysak
28.09.13,05:41
Musí to mať aj v PZ a myslím že nielen že nezotrvá, ale niečo také, že z-ľ ešte zaňho ešte nemá náhradu / mal by viacnáklady