Ascon
18.03.06,13:09
Viem mi niekto poradiť učtujem v jdnoduchom účtovníctve firmu ktorá sprostrdkuváva prácu do zahraničia. Chcem len vedieť či musia vystavovať faktúry ku každej zmluve o sprostredkovaní, alebo stačí zmluva o sprostredkovaní a príjmový doklad?

ďakujem
Marta
Zita5
18.03.06,12:23
Viem mi niekto poradiť učtujem v jdnoduchom účtovníctve firmu ktorá sprostrdkuváva prácu do zahraničia. Chcem len vedieť či musia vystavovať faktúry ku každej zmluve o sprostredkovaní, alebo stačí zmluva o sprostredkovaní a príjmový doklad?

ďakujem
Marta

Ak podnikajú na základe ŽL , tak fakturáciu musia robiť .Zmluvu o sprostredkovaní by som považovala za východiskový podklad oprávňujúci fakturovať .
Lenkami
19.03.06,08:47
AJ ja si myslím, že musí fakturovať a zmluvu doloží ako prílohu k faktúre.
STRELEC
19.03.06,08:53
Ono to "musí fakturovať" sa nedá brať až tak doslovne, resp. predpisovo. Forma sice môže byť aj iná (napr. podoba nejakého vyúčtovania poplatku s odvolávkou na zmluvu s potrebou nejakej evidencie), ale vznikali by z toho len zbytočné problémy so zaúčtovaním, dosledovaním pohľadávok a najmä by vznikali možné podozrenia zo "zahmlievania daňového základu". Nedá sa rozhodne odporúčať pre používanie.