tomasl
18.03.06,13:10
Zdravim Vas,

mam asi bezny, sablonovy problem, ale hladal som vo fore, no nenasiel som moj pripad.

Prve dva mesiace roku 2005 som pracoval na TPP, potom som zamestnanie regulerne ukoncil.
V juni 2005 som si zalozil zivnost, na ktoru pracujem stale.

Moja otazka teda znie: AKO podat danove priznanie v tomto pripade?
Z byvaleho zamestnania mi prisiel vykaz o zuctovanych a vyplatenych prijmoch.
Na zivnost si vediem JU, aj ked si planujem uplatnit pausalne vydavky (25% pre rok 2005, ak sa mylim opravte ma).

Zivnost by som zvladol bez problemov, otazne je, ako do toho zakomponovat TPP, neprekryvajuci sa so zivnostou.

Dakujem za odpoved.
Zuzka
18.03.06,12:21
Podávaš daň. priznanie typu B, kde v odd. V uvedieš zárobok z TPP a v odd. VI. r. 2 zo živnosti.
tomasl
18.03.06,12:36
Jasne, nasiel som.
Dakujem
Zita5
18.03.06,12:39
Zdravim Vas,

mam asi bezny, sablonovy problem, ale hladal som vo fore, no nenasiel som moj pripad.

Prve dva mesiace roku 2005 som pracoval na TPP, potom som zamestnanie regulerne ukoncil.
V juni 2005 som si zalozil zivnost, na ktoru pracujem stale.

Moja otazka teda znie: AKO podat danove priznanie v tomto pripade?
Z byvaleho zamestnania mi prisiel vykaz o zuctovanych a vyplatenych prijmoch.
Na zivnost si vediem JU, aj ked si planujem uplatnit pausalne vydavky (25% pre rok 2005, ak sa mylim opravte ma).

Zivnost by som zvladol bez problemov, otazne je, ako do toho zakomponovat TPP, neprekryvajuci sa so zivnostou.

Dakujem za odpoved.


Vypíšeš si DP tybu B , závislú činnosť na základe potvrdenia od bývalého zamestnávateľa uvedieš do ODDIEL V. a živnosť ODDIEL VI. riadok číslo 2 .