kubkokubko
28.09.13,06:18
Ahojte poradaci, som SZČO a mám jedneho zamestnanca na TPP. Mohli by ste mi vy skúsenejší skontrolovať, či som nezabudla na nejaku povinnosť? Nahlásila som sa ako zamestnavatel na SP, zamestnanca som nahlasila pred nastupom do prace. Na príslušnej ZP zamestnanca som sa nahlasila ako zamestnavatel. Do 8 prac. dní po začatí PP som nahlasila zamestnanca na jeho ZP. Na daňovom úrade mi povedali, ze ziadna registrácia sa nerobí, len mam listom oznamiť, od kedy začinam zamestnávať. Po výpočte mzdy odvediem poisťovniam zdravotné, sociálne poistenie aj daň zo mzdy daňovému úradu. 3 dni po splatnosti preddavku ZP podám hlásenie na ZP - Výkaz preddavkov na poistné na verejné zdravotné poistenie s prílohou. Do SP podám Mesačný výkaz poistného a príspevkov s prílohou a na DU podám prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch na daň z príjmov zo závislej činnosti, o zamestnaneckej prémii a o daňovom bonuse. Ak robí skoro za minimálnu mzdu a splna podmienky zamestnaneckej premie, tak ju riešim až na konci roka každoročne, alebo na konci roka len prvy raz a potom mesačne? Je to všetko alebo som na niečo zabudla? Dakujem za odpoveď
Mila123
28.09.13,09:44
ZP sa rieši vždy iba raz ročne, pri RDZ, popr. DP typ A, nikde nie mesačne.....
kubkokubko
28.09.13,18:09
aha dakujem a na tom danovom sa teda nemusim registrovat ako zamestnavatel, riesi sa to len tym oznamenim a potom sa posielaju prehlady?
Mila123
28.09.13,18:22
áno, mesačne prehľady, najneskôr k poslednému dňu výplaty, a raz ročne sa zasiela hlásenie, tento rok to bolo k 30 04 2013....
kubkokubko
28.09.13,21:21
Dakujem velmi pekne za odpoved