Lusssy
28.09.13,17:00
Peknú sobotu, chystám sa doma tlačiť vizitky lebo sa to vraj viac oplatí a tak ma zaujíma, po ktorej gramáži papiera sa mám poobzerať? Ponúkajú od 200g do 400g, predpokladám, že ten 200g bude nič moc. Mám atramentovú tlačiareň. Máte niekto skúsenosti s podomáckym tlačením vizitiek? Nepotrebujem veľa kusov, takže si vystačím aj týmto spôsobom. Na trhu sú už aj perforované vizitkové papiere, len neviem, či to nezanechá viditeľne vrúbkované okraje. Tiež predávajú vizitkové papiere so suchým lepidlom, ktoré sa po vytlačení odlepia od podkladu, sú ale výrazne drahšie. Obzerala som aj ručné rezačky papiera, ceny rôzne, od 30€ aj do 150€, keby som si objednala iba čisto papier a narezala to sama. Čo vy na to? Ďakujem
misoft
28.09.13,18:44
Pozor - väčšina atramentových tlačiarní pre domácnosti je určená na gramáž 80g - len niektoré, u ktorých je priechod papiera v rovine, zvládnu gramáž nad 120 (teda aj od 200 do 400g - tiež vedia tlačiť na CD/DVD povrchy). Normálna tlačiareň nebude schopná prehnať tvrdý papier okolo válca (prípadne odtlačí prítlačné vodiace valčeky) a kvalita bude stáť za h*****.

Záleží od tlačiarne! Ostatné je druhoradé - uvažovať ekonomicky.
ASMAT s.r.o
28.09.13,19:51
V dnesnej dobe sa vizitky vyrabaju za 13-15 centov. Ak si grafiku urobite sam. Takze vyroba 100ks vizitiek stoji 13-15 eur. Neviem ci je "ekonomickejsie" kupit papier, minat svoj atrament, "babrat" sa z rezackou...
Lusssy
29.09.13,18:52
ďakujem za radu, asi by ten papier moja tlačiareň nezožrala, radšej si to dám niekde urobiť