dobjan
28.09.13,17:37
Ahojte poraďáci, viete mi poradiť ohľadom videí? Po spustení videa s internetu, ako napr. youtube mi sekne video už pri načítavaní. kde mám hľadať chybu? Vopred vďaka Ján.
arizona
28.09.13,15:41
Ak pozeras cez Wifi, mozno mas slaby signal. Skus sa spojit kablom, ci sa to nezlepsi.
dobjan
28.09.13,16:31
Seká to aj tak a zakaždým ho musím tvrdo vypnúť.
misoft
28.09.13,18:29
Toto je dané nielen rýchlosťou pripojenia, ale aj rýchlosťou a veľkosťou pamäte. Aby bolo jasné - skončila sa doba keď YT posielal dáta vopred a prehrávalo sa, pričom po pauze sa načítal celý obsah do RAM pamäte, následne sa spustilo a šlo to hladko. Bolo to pre všeobecne pomalé pripojenia.
Pri dnešných rýchlostiach pripojenia sa dáta zo serveru YT posielajú akurát na takú dobu, aby sa zabezpečilo plynulé prehrávanie - teda vždy v "predstihu" cca 10 sekúnd do cache pamäte. V podstate ide prakticky o on-line posielanie a prehrávanie videa.

Pokiaľ nemá pripojenie od 2mbps vyššie (najlepšie 4-5mbps) - bude to trhať. Pokiaľ nemá dostatočnú cache - bude to trhať.

Nevieme aké má pripojenie, akú má strojovňu - sme v rovine úvah.

(cache pamäť = vyrovnávacia rýchla pamäť, je umiestnená v štruktúre CPU, ktorý to spracováva).
ewita888
28.09.13,20:36
Mala som presne taký istý problém. Vraj mi to robil firevall, po odinštalovaní to šlape.
dobjan
29.09.13,12:16
Dík za radu, firewall som vypol a to isté, žeby som ho mal odinštalovať? Ale ak to nerobí on ako ho nainštalujem.
dobjan
29.09.13,12:25
Začalo mi to robiť pred mesiacom a notebook nemám najhorší. Čo keby som skúsil RECOVVERY, Musím dať na klúč doležité súbory?
misoft
29.09.13,12:41
Recovery = do výrobných nastavení - teda ako keby nová inštalácia - v tom prípade zálohovať všetky dokumenty, nastavenia, heslá a pod. Ešte je dosť možné, že máš v strojovni "breberky" - najskôr prever PC na prítomnosť vírov, adware a malware - Malwarebytes - čo nájde, vyhoď, kontrola CCleanerom - prečistenie zbytočných súborov a registrov, defragmentácia.

BTW: nedal si, aké máš rýchle pripojenie. Je možné, že provider ti "priškrtil" kohútik (často to robia tí malí a potom tí najväčší)
misoft
29.09.13,13:15
Firewall sa odinštalovať neodporúča. Dá sa predsa deaktivovať.
dobjan
03.10.13,17:25
Dal som recovery, pri 74% mi vypol napisalo BOOTMGER ismissing a vypina ho samo.
dobjan
03.10.13,17:58
Dal som recovery a po 74% mi vyplo notebook.po opatovnom zapnuti mi napisalo bootmgr is mising..