tigris11
28.09.13,22:09
Niekto dal nariadit,aby sa stromy nad chatkami vyrubali,aby ich v zime neohrozili.Moj problem spociva v tom,ze nam stromy vobec nevadili a mi mame teraz najhorsiu cestu,vecne zablatenu od mechanizmov,ktori si do hora spravili cestu.Nase parkovne miesta sa zmenili na sklad dlhych stromov a ja nemam kde parkovat.A dole ku chatke sa mi neda zist,lebo tam zapadnem a ked napadne sneh uz vobec sa neda ist.Mi sme si kupili chatku v lese a teraz je to jedno rubanisko.Na koho sa obratit,aby tie dlhe stromy zmizli s parkoviska a este by ma zaujimalo,ze preco sa nikoho nepytali a nam znemoznili vyhlad na krasny les.Vidime uz iba rubanisko a cestu mame zablatenu...
hubatá
29.09.13,07:12
Pozri na LV komu patrí les a napíš im nech si bordel po sebe upracú. Môj typ je že nejaký podnikavec les kúpil a ide robiť ...... golfové ihrisko. Vyženie nielen teba, ale aj jelene, srnky a líšky. Vtáci už zrejme odleteli do Zimbabwe.
Peggynka
29.09.13,07:20
Myslela som,že tvoj les vyrúbali...Kontaktuj úrad životného prostredia.
buchač
29.09.13,07:39
Tvoj " tYp " bude asi ten podnikavec ....to len tIpujem ... :D :D :D
arizona
29.09.13,08:03
A ci je ten pozemok? Ako mate vyriesenu pristupovu cestu? Mate ju nejak dohodnutu " na papieri",alebo chodite tadial len tak?
buchač
29.09.13,08:12
Tigris , Ty sa pozeráš na celú vec len z Tvojho ( vášho ) pohľadu .

Vezmi , že keď strom ( akože ten cudzí ) by padol na chatku a narobil škodu , nebodal niekoho privalil ? Kto by bol potom postihovaný za všeobecné ohrozenie ?
To je jedna stránka veci ...

Tou druhou je plánovaná ťažba a aj obnova lesa .
To prvé sa dá urobiť v priebehu pár dní , no obnova trvá aj pár rokov .
Les má určite svojho majiteľa , takže na neho by som sa ( aj ) obrátil ...
Ale ak už je vyrúbaný , tak smola ...
Len tak , na okraj ....
Ak majiteľ splnil všetky náležitosti ohľadom ťažby a nejedná sa o to rabovanie lesa ( čo sa aj zvykne robiť majiteľmi ) , tak vy ste v podstate na okraji záujmu a nemusí vám oznamovať nič ...

Len tak mimochodom ...tie parkovné miesta máte v osobnom vlastníctve ???
Ako je to s cestou ???
Lesná , poľná , štátna , osobné vlastníctvo .....nejaké vecné bremeno ?

...ajajáááj ....problém na problém ...jeden súvisí s druhým ...
tigris11
29.09.13,16:12
Lesy mam pocit ze celeho SK patria Banskej Bystrici je to sice zvlastne,ale je to tak.Vies,ako to je robotnici si svoje spravia o 15 su uz fuc a bordel a spaky mi tam nechavaju.Na okraj tych zvieratiek,ked sme chatku kupili postavili sme velky sennik,chodili mi tam z toho lesa srnky.Uz aj teraz mam pre ne pripravene seno aj gastany.Zial mas pravdu,zvieratiek sa tam uz asi nedozijem.Uz mozu byt spokojny...
tigris11
29.09.13,16:15
Pristupova cesta musi byt riadne k dispozicii ludom,ktori tam maju chaty.Ani ja nemozem zastat len tak pred chatkou,ale musi byt riadne prejazdna cesta.A oni nam ju zasypali drevom,ale poobede,ked som prisla tam uz nikto nebol.Tak som musela zastat daleko od chatky,lebo tie bremena by som nevladala dat prec.
tigris11
29.09.13,16:25
Vo februari tam bola kalamita.Vyvratilo stromy,ktore tam nechali vysiet cez cestu do septembra.Tie stromy,az teraz pomaly prataju.Pisala som panovi do BB,ktori je zato zodpovedny.Vraj po opakovanych staznostiach majitelov chat idu vyrubat tie stromy.Este by som chapala,keby vyrubali tie stromy,ktore realne mozu ohrozit chatky.Ale oni robia cestu do lesa,rubu jeden storocny strom za druhym.A mi,ktorim tie stromy nevadili,tak musime trpiet zablatenu cestu,miesto vyhladu na krasny les vidim nieco horsie ako 19.11.2004 v tatrach.Asi sa kunim nevedeli ako dostat,tak si spravili cestu.Aj pani hore sa rozculuje lebo vraj tam idu elektricke kable,ktore mozu poskodit.A obecny urad nas mohol informovat co sa chysta,nielen poslat kazdy rok sek co treba vyplatit.Lebo mi sme tam prisli a sme ostali zaskoceni,velke rubanisko ani kde parkovat.Tie parkovne miesta tam neboli.Ked sme kupili chatku sme ich s krompacom spravili pre dve osobne auta.Teraz by tam mali skaly dreva a ine.Cez vikend tam niesu,ale zajtra tam planujem ist a upozornit robotnikov.Tie dreva by mohli prelozit tomu pred chatu,ktori poziadal o vyrub stromov a nie nam! Nikto nevlastni parkovne miesta pred chatkou,ale kazdy tam parkuje.Ale to este neznamena,ze ked si niekto zmyslel ze treba vyrubat cely les,ze teraz budu pravidelne zvazat drevo na nas flek plus asi uz dozivotne budem pocuvat hluk mechanizmov budem mat zablatenu cestu,zvierat sa uz nedozijem a to este nehovorim,ze tam je uzka cesta ked sa stretnem niekedy s tatrovkou oproti tak neviem kde sa vyhnem,,,citim sa proste poskodena,najhorsie dopadla nasa chatka,pritom nas stromy nijako neohrozovali!
buchač
29.09.13,16:39
tigris11 (Dnes 19:25) Vo februari tam bola kalamita.......


Vidíš , aký je to rozdiel ???
Prvý príspevok a následná reakcia .......upresnenie a aj tá špecifikácia ....

Veľký rozdiel je to .....veľký ....
Martin1310
29.09.13,21:05
Chápem že sa ti to nepáči ale pri tvojich riadkoch nevychadzam z úžasu takže ti odpoviem na tvoj koment.
Nepáči sa ti že vyvrátené stromy upratujú až teraz.
- Pokial tieto stromy nikoho neohrozujú tak ich nemusia hned popratať, ekologické organizácie sú dokonca proti tomu aby sa taketo stromy odpratávali. Dalej premiestniť ťažbu kôli pár stromom nieje také jednoduché a je ekonomicky nereálne aby sa to promtne uskutočnovalo v ramci celeho Slovenska.

Dalej sa stažuješ že robia cestu do lesa a vyrubujú stromy.
- Hm a ako by si sa ty tam chcela dostať inak ako si tam spraviť cestu myslíš že by to mali všetko spraviť vrtulníkom?

Pokazili ti výhlad - No a ? Niekomu postavia pred domom aj bytovku a čo má robiť.

Parkovisko ktoré ste si tam spravili je na vašom pozemku?
Robotníkov požiadať môžete a oni vám môžu a nemusia vyhovieť, záleží od toho či sa tam dá to drevo aj inde uložiť. Oni niesu tý čo rozhodujú o tom čo a kde bude.

Určite nevyrúbu celí les tak sa to nerobí a určite tam tie mechanizmy nebudete do smrti počúvať.

Ked sa stretneš s tatrovkou tak budeš musieť pred nou vycúvať,teda ak nechceš čakať hodinu kým on bude cúvať pred tebou.Je to jednoduché a je to tak skoro všade kde sa ťaží a sú tam nejaké chatky.
Tá cesta síce nieje ich ale nieje ani tvoja.Máte na nej rovnaké práva.

Ten les je nieči majetok a ani tebe by sa nepáčilo keby si nemohla so svojim majetkom nakladať ako chceš a ver tomu že to veru nieje len tak, musia splniť určité podmienky.

No a nakoniec največšia perla - že tam rúbu storočné stromy. A aké by si chcela aby rúbali? Päťročné? tenké ako ruka.

Ako som písal, tvoju zlosť chápem ale tvoj pohlad je ako pohlad Petržalčana čo po celoživotnom bývaní v paneláku zdedil chalupu na kopaniciach.
Nič nevie a nič sa mu nepáči.To nemyslím nejak zle, iné prirovnanie ma nenapadlo.Prepáč.
tigris11
29.09.13,22:55
Tak Martinko nato ti odpoviem len tolko,ze asi z mesta budes ty a presne taky ako si ty tomu statu vyhovuje.Uz prve je zvlastnost,ze lesy su niecim majetkom.Vychadzas z reality,ale nikde sa nepozastavis nad tym co tu za tie roky spravili.Kapitalizmus spravil to,ze si niekto kupil les zachvilku si kupia vzduch a mi budeme cusat.Stromy unas vyrubuju aj v narodnych parkoch v neskutocnych nadmorskych vyskach co je do neba volajuce.A svoju mudrost si zavrsil,ze sa smejes tomu ze storocne stromy.Ved tie stromy su najvacsim klenotom,aj v narodnych parkoch.V inych statoch sa ludia viazu na tie stromy,ked ich chcu vyrubat! A rubali tam hocijake stromy.To,ze ludom niekto postavi panelak je ludska nemohucnost.Mohli spisat peticiu,lebo urcite otom vedeli.Ale nam nedal vediet nikto co sa chysta.Miesto porady na koho sa obratit si sa pustil do kazdej jednej vety.Este aj napis,ze ohorky a zapratana cesta su normalka.A o pozemkoch som sa jasne vyjadrila,ze ziaden chatar ich nevlastni len proste je pravidlo,ze kazdy si parkuje pred svojou chatkou.Pisala som,z kompetentnym a ten sa vyjadril,ze ked sa citim poskodena mam ist z listom vlastnictva a to riesit.Ale mna nemusi zaujimat co si oni zmysleli,ja mam riadne vyplatenu dan,tak mam narok sa dostat ku vlastnej chatke a nie odhadzovat ich dreva a pniky.Zajtra upozornim robotnikov a ked nebudu chciet necham tam zaparkovane auto a ma budu obchadzat.Ten komu stromy vadili,nech si teraz na nich pozera,nech mu robotnici presunu tie stromy tam...Ja som pisala fakty co ma tam teraz caka,netrebalo sa rypat v kazdej jednej vete,lebo miesto podpory a porady co robit mam pocit,ze aj ked mi daju drevo na vlastny pozemok mam byt ticho lebo inde pristup nemaju :D
marjankaj
30.09.13,07:18
A to biblické nepoznáš?:rolleyes:
Blahoslavení chudobní duchom, lebo ich bude kráľovstvo nebeské.
Martin1310
30.09.13,18:22
Nie, nie ja som z dediny a o ťažbe dreva viem dosť, mám to rovno za dedinou.
Reagoval som na tvoj komentár,pretože odpoved na pôvodnú otázku si už dostala, jednoducho s tým už neurobíš nič, nikto tam tie stromy naspäť neprilepí.
A áno môžeš sa sťažovať na to máš právo, nič proti tomu nemám ale načo ti budem robiť plané nádeje,ak ten pozemok nieje tvoj tak si proste nepomôžeš,U nás napríklad spravili tak že po dobu nevihnutne nutnú tú cestu jednoducho zavreli rampou, dostali na to povolenie a majitelov pozemkov na to dopredu upozornili.Ked totiž nebudú môcť používať tú cestu ktorá tam je tak si budú musieť spraviť inú a kôli tomu zasa vyrúbať kus lesa, takže ak ho máš tak rada tak by možno bolo lepšie chvýlu vydržať ako prísť o další kus lesa ktorý máš tak rada. Vieš ja neviem ako to tam u vás vyzerá ale tvoj pohlad je tvoj, len som ti chcel naznačiť že je aj iný pohlad, ono napríklad ked už sa niekde rúbu stromy tak to stojí nemalé peniaze a teda to za to musí stáť načo by niekto vyruboval nejaké male stromčeky ktoré nanič niesu. Oni sa totiž tý ludia, stroje musia z niečoho zaplatit. Ja viem že by bolo pekné keby to tak nebolo ale máme tu kapitalizmus a ten je proste neúprosný.Neboj nič za sto rokov tam tie stromy budú zas, pre teba je to síce hrozné ale pre les to nič nieje je tam možno tisíce rokov a tých 40 - 50 rokov než tam narastú znova je len kvapka v mori.
A neber to tak že sa zastávam vyrubovania lesov, tiež som v zásade proti tomu.
A o srnky sa neboj ked tam namiesto tej časti lesa (neverím že vyrubu celí les) vznikne nejaká lúka tak ich tam budeš vidieť ešte častejšie, srnky totiž v lese v podstate nemajú čo jesť takže sa pasú na lúkach

Inak pokial je o normálna cesta tak by si mohla skúsiť zavolať aj políciu s tým že tam vytvorili prekážku na ceste, možno motika vystrelí a spravia s tým niečo.
Les spravujú hospodári, treba ho nájsť a sním sa dohodnúť, s robotníkmi toho podla mna moc neporiešite ak ho nepoznáte treba sa spítať, hoci miestnych obyvatelov.
Tipujem že les bude najskôr cirkevný, aspon u nás je ich drvivá večšina ale to neznamená že ho tá cirkev priamo spravuje.Vy sa najskôr dostanete len po toho kto ho spravuje.Skutočný majitel obvikle aj tak priamo nerozhoduje o tom či sa tam bude môcť tažiť nemá na to oprávnenie len tak z vlastnej zvôle vyrubať les.
Môže sa ale o to snažiť a práve v cirkevných lesoch sa to docela darí, na nich si totiž nikto netrúfne.