stako
29.09.13,08:31
Dobry den, viete mi poradit ako naformulovat vystupenie z odborov v praci. Na internete som sa doccital o pisomnej odhlaske no neviem ju naformulovat. Dakujem.
Tweety
29.09.13,07:30
Jednoducho na základe žiadosti o zánik členstva.

Týmto žiadam o zánik členstva, vystúpením na základe odhlášky.
Členstvo v odborovom zväze zaniká:
a) smrťou člena,
b) vystúpením člena na základe písomnej odhlášky,
c) rozhodnutím členskej schôdze o vylúčení člena,
d) stratou členstva v dôsledku vylúčenia základnej organizácie z odborového zväzu,

Člen môže z odborového zväzu vystúpiť na základe písomnej odhlášky.
Písomná odhláška musí byť doručená závodnému výboru. Členstvo v odborovom
zväze zaniká posledný deň mesiaca, v ktorom člen doručil písomnú odhlášku
závodnému výboru
avalik
29.09.13,08:19
O vystúpenie z odborov sa nežiada, len sa oznamuje spôsobom uvedeným v stanovách. Ak to nazývajú odhláška, tak napr. takto:


Meno, priezvisko, adresa

Adresa odborov

Vec: Odhláška

V súlade s čl. x, ods. x, písm. x stanov (názov odborov) vystupujem z (názov odborov).

Miesto, dátum

podpis
avalik
29.09.13,08:33
z odborov sa vystupuje, nežiada sa
Tweety
29.09.13,08:35
nič sa predsa nestane, keď to slovíčko tam dá, podstata je, aby to doručil OZ a je odhlásený
Indeed
29.09.13,10:12
dam príklad ČO odbory vybavili pre zamestnanca čo sa týka výšky miezd.
A to sú mzdy zamestnancov, v niektorých a.s. prebieha rokovanie o navýšenie tarifných platov /zakladná mzda/ o 2-4% to znamená v absolútnom vyjadrení pridanie na plate v čistej mzde o cca 20 eur.
Ak sa zamestnanec ktorý zarába v čistom okolo 530 eur. za odpracovaných 168 hodín /mes ROZHODNE prejst "na živnosť" a bude fakturovať svoj pracovný výkon doterajšiemu zamestnávateľovi, ZÍSKA na výplate +200 eur,
konkretne
vyfakturuje výkon cca 900 eur z toho zaplatí odvody 200 eur, zostane mu 700 eur pre svoju potrebu.
oproti tomu ak by uvidel na svojej výplatnej páske sumu cca 500 eur v čistom ako zamestnanec.
bavíme sa o výkone za pracovný čas 168 hod/mesiac
ak odpracuje 240 hod. v mesiaci fakturuje cca 1400 eur z toho 200 eur odvody zostane mu 1200 eur
a tak sme sa dostali k tomu, že oproti zamestnancovi ma vyššiu výplatu cca o 120 %.
A to je argument, ktorý hovorí v jednoznačný prospech vykonávania zamestania "na živnosť "
avalik
29.09.13,10:32
Indeed, cital si vobec otazku? ak ano, mas problem s pochopenim textu? ... zadavatel sa nepyta ci ma vystupit alebo nie z odborov, a tak isto sa nepyta ci ostat v zamestnani alebo ist na zivnost ...
Indeed
29.09.13,10:42
ja rozšírujem jeho povedomie, a bojujem proti demagogii
avalik
29.09.13,11:30
ja len ze tvoj komentar je spam - predviedol si to nazorne :D
Indeed
29.09.13,11:31
je to spam, ale ostáva....
Indeed
29.09.13,11:35
navadí,že sa nikto nepýta, či ist "na živnosť" , JA zvýrazňujem túto jedinečnú možnosť !

Lajdák to nikdy nepochopí , ON prepočitáva, koľko energie musí vynaložiť,, nie to , čo z toho bude mať...
sito
30.09.13,17:35
Aká formulácia?!

Dôvodom sú asi tvoje peniaze, isto, že?

Ako zamestnanec máš zmluvu so zamestnávateľom. Jeho účtovníčka ti spracováva mzdu, čistú ti pošle na tvoj účet, prípadne na drevo vyplatí. Ale, je aj možnosť, že ju požiadaš, aby istú sumu, poplatok odborom posielala na ich účet, len s tvojím súhlasom.

Takže, zájdi za ňou a požiadaj ju, aby ti od tohoto dňa, posledný v mesiaci, alebo nasledujúceho mesiaca prestala stŕhať zo mzdy poplatok pre odbory.

Ak splní, musí, tvoj príkaz, odbory ti to už naformulujú prečo si už nie je ich členom.
kvjetecko
15.06.18,06:04
mozem sa spytat, v ktorom zakone je to napisane? o tom vystupovani a kedy zanika clenstvo?
kopretinka
15.06.18,06:36
žeby v stanovách odborov?
ivka70
15.06.18,07:10
ten nazov ROH je uzasny .... Revolucne odborove hnutie ... kto uz by len dnes chcel z neho vystupit :D
kvjetecko
15.06.18,07:46
hladala som , konkretne ozkovo, ale je tam len sposob ukoncenia, ale nic o tych dátumoch zaniku...