henrieta12
29.09.13,15:31
Prišiel mi list v ktorom bola žiadosť o predlženie lehoty na rozhodnutie v priestupkovej veci. V danej veci nebude možné rozhodnúť v zákonom stanovenej lehote 60 dní, preto ma žiadajú o predlženie lehoty o 1 mesiac. Neviem čo mám robiť, lebo mi neprišiel žiaden iný list, ako a dokedy sa mám vyjadriť . Čo mám robiť ak nesúhlasím? A čo robiť ak súhlasím? Ako sa mám vyjadriť??
Mária27
29.09.13,14:19
Myslím, že od teba nič nežiadajú, iba ťa o tom upovedomujú. Tak to býva vo všetkých zákonoch.
Ak sa v konaní rozhoduje podľa správneho poriadku, platí:

§ 49
Lehota pre rozhodnutie

(1) V jednoduchých veciach, najmä ak možno rozhodnúť na podklade dokladov predložených účastníkom konania, správny orgán rozhodne bezodkladne.

(2) V ostatných prípadoch, ak osobitný zákon neustanovuje inak, je správny orgán povinný rozhodnúť vo veci do 30 dní od začatia konania; vo zvlášť zložitých prípadoch rozhodne najneskôr do 60 dní; ak nemožno vzhľadom na povahu veci rozhodnúť ani v tejto lehote, môže ju primerane predĺžiť odvolací orgán (orgán príslušný rozhodnúť o rozklade). Ak správny orgán nemôže rozhodnúť do 30, prípadne do 60 dní, je povinný o tom účastníka konania s uvedením dôvodov upovedomiť.