Clemenzo
29.09.13,21:29
Brý večer prajem, ako tak čítam túto rubriku len sa potvrdzuje čo som tušil...Ide o to že si chcem kúpiť byt ktorý stojí cca 60tis a chcel by som na to 90% z tejto sumy od banky, priemerný čistý príjem mám 1100e.Úvery ani záväzky žiadne.Samozrejme že v banke pri prepočte neni problém dokonca mi núkali 100%.Viem že v banke dávajú neúplné informácie.Ide o to že rezervačná záloha v realitke je cca 2000e. K podaniu žiadosti potrebujem predbežnú zmluvu ktorej podmienkou je táto záloha, skor mi znalca z banky nepošlú.Ja mám obavu že vtedy vyjde pravda na svetlo, že mi schvaľujú max 80%+ byt ohodnotia nižšie a záloha je v prdeli.Mám si zaplatiť svojho znalca aby som videl na čom som a z tejto sumy rovno odrátať 10% a modliť sa alebo došetriť ešte 10% a budem mať lepší úrok aj splátku?Môj bratranec robí v TB je to len prepážkár "osobný bankár" ide to cez neho, mi najprv tvrdil že dajú max 80% z ceny a o hodinu na to mi volal že ho systém pustil na 100% mne sa to celé nejako nezdá.Momentálna ponuka pre mňa je pri financovaní na 90% úrok 3,25 fix 3 roky
Martin1310
29.09.13,20:07
To ti tu nikto nemôže povedať že ano dá alebo nedá, pokial viem každý uver či hypoteka sa schvaluje individuálne a je vela vecí na ktoré sa berie ohlad. Ja zrovna som dostal 100% ale aj riaditel pobočky vravel že sa to moc často nestáva. Bola to hypoteka a zrejme zavážila vysoká odhadnutá cena a dom proste vyzeral velmi dobre na fotkách a ja som ho kúpil o dosť lacnejšie.

Tiež som mal zálohu u realitky ale mal som ešte jeden záložný plán, keby niečo, bez neho by som do toho nešiel.
Aby som nezabudol ono to vlastne ani nebolo 100% pretože malú časť myslím
4 000€ s toho bol uver, toto som považoval za nie celkom košér jednanie od banky takto mi nanúťit uver na malú sumu na 30 rokov ale v danej situácii človek moc
nemá na výber.
draik
30.09.13,06:47
Do rezervačnej zmluvy si dajte rozväzovaciu podmienku s vrátením zálohy, ak nedostanete úver.
Filip Glasa
30.09.13,06:53
Zacni si vybavovat uver vo viacej bankach naraz. ked uz budes mat pred podpisom zmluvy, tak si porovnas vsetky ponuky a tu najlepsiu vyberies.
Ono totiz to co ti povedia pred schvalenim moze byt dost rozdielne od toho co bude v zmluve ked to chvali uverovy analytik.
Ak budes vybavovat uver vo viacerych bankach naraz, tak im pred popdpisom povies len tolko, ze sorry mam lepsiu ponuku inde. A oni ti to bud dorovnaju, alebo jendoducho naozaj pojdes inde.
Durov
30.09.13,07:55
Odporúčam tento postup. Oproti pôvodnej ponuke som sa dostal o dosť nižšie.