Kristina272
30.09.13,06:37
Mala by som otázku, vo firme mám hmotnú zodpovednosť...Havarovala som s firmeným autom, škodu som odstránila zaplatila som opravu 1000 eur....ale moja šefka chce aby som s autom robila čo chcem ale ona nechce havarovane auto, a podla nej má auto hodnotu 3300 eur, a tú sumu jej mám dať.......pričom som škodu už opravila.....jedná sa o 10 ročné auto , citroen C3, volala som aj do bazaru že aka je odkupna cena , povedali 2300 eur, a ledva by som ho vedela predať za 2500......Má právo nato aby si ododmna pýtala 3300 eur pričom som uhrdila škodu a auto ani nemá takú hodnotu?...Ďakujem pekne
misoft
30.09.13,06:19
Majiteľka nekoná správne - zabudla zarátať amortizáciu (opotrebovanie) auta. Každý výrobný prostriedok (teda i auto) má určitú dobu životnosti. A tým, že sa staré auto opravilo, práve naopak - zhodnotilo sa a má ako výrobný prostriedok väčšiu hodnotu (ako keby sa upgradovalo :D) - Ak by však trvala - nech to ohodnotí znalec, z uvedenej sumy si odpočítaš cenu opravy (zhodnotenie vozidla) a je to - zaplače majiteľka, ak dostane 1500€ a menej.