CHD1
18.03.06,14:38
Ako SZČO mám predajňu kde sa objednáva a predáva tovar. Mám záujemcu SZČO, ktorý mi chche pomáhať. Akú zmluvu s ním spísať, keď sa pri predaji používa i reg. pokladňa a nechcem ho zamestnávať ? Vie niekto pomôcť? Ďakujem. CHD1
Manual
18.03.06,13:46
Ako SZČO mám predajňu kde sa objednáva a predáva tovar. Mám záujemcu SZČO, ktorý mi chche pomáhať. Akú zmluvu s ním spísať, keď sa pri predaji používa i reg. pokladňa a nechcem ho zamestnávať ? Vie niekto pomôcť? Ďakujem. CHD1
Ak je SZČO, tak na činnosti, čo on má v predmete podnikania, lebo on iné faktúrovať nemôže. Ak má v ŽL nákup a predaj, tak je to dokonca obor v ktorom bya mal byť doma.
Manual
18.03.06,13:47
Ak je SZČO, tak na činnosti, čo on má v predmete podnikania, lebo on iné faktúrovať nemôže. Ak má v ŽL nákup a predaj, tak je to dokonca obor v ktorom bya mal byť doma.
Doplním, zmluvu o dielo a predaj tovaru
Melnick
18.03.06,13:49
Doplním, zmluvu o dielo a predaj tovaru

Aj tak to zaváňa obchádzaním ZP.:)
Manual
18.03.06,13:51
Aj tak to zaváňa obchádzaním ZP.:)
Ano zaváňa ale ..... ak to chcú
Zita5
18.03.06,14:01
Neviem si veľmi dobre predstaviť fakturáciu za výpomoc SZČO .
Zita5
18.03.06,14:05
Ako SZČO mám predajňu kde sa objednáva a predáva tovar. Mám záujemcu SZČO, ktorý mi chche pomáhať. Akú zmluvu s ním spísať, keď sa pri predaji používa i reg. pokladňa a nechcem ho zamestnávať ? Vie niekto pomôcť? Ďakujem. CHD1

Vyzerá to na jasný pracovný pomer , ak príde kontrola a zistia , že druhý živnostník vypomáha v predajni a ešte aj blokuje do RP , prezradíte sa z čoho môžu vyplynúť aj sankcie .

Nechcem štrašiť ani odrádzať , ale treba dobre uvažovať , že niekde chcem ušetriť na zamestnancovi a na druhej strane to dám štátu v pokute ako výdavok neovplyvňujúci ZD - čiže nedaňový výdavok , čo ešt ebudem musieť aj zdaniť a v budúcnosti z toho aj odvádzať odvody do fondov .Vždy si treba uvedomiť aj za aj proti a potom konať .
Melnick
18.03.06,14:20
Raz im inšpekcia práce klepne po prstoch a bolieť prsty
budú aj moju horšiu 1/2:D
lenkak
18.03.06,14:53
Neviem si veľmi dobre predstaviť fakturáciu za výpomoc SZČO .

S týmto som sa už stretla, fakturácie medzi dvoma SZČO. Ani mne s to moc nepozdávalo, ale už je to vyše dovch rokov, a pokiaľ viem, aj dodnes takto fungujú. Len som zvedavá dokedy.
Melnick
18.03.06,15:12
Dokonca aj supermarkety údajne takto fungujú.
Ale mám to len z podania inej osoby.:rolleyes:
Melnick
18.03.06,18:10
S týmto som sa už stretla, fakturácie medzi dvoma SZČO. Ani mne s to moc nepozdávalo, ale už je to vyše dovch rokov, a pokiaľ viem, aj dodnes takto fungujú. Len som zvedavá dokedy.

Po prvú návštevu "priateľov" z inšpektorátu práce.:D
CHD1
19.03.06,18:27
Keďže som počul, že bežne takto funguje veľa prevádzok, chcel som získať nejaký vzor zmluvy. Napr. Sprostredkovanie a objednávok a získavanie nových klientov, sprostredkovanie výdaja tovaru a pod. Dúfam, že sa niečo nájde.