veroniq
18.03.06,14:49
Ahojte,

ked sa rozhodnem, ze vlozim do podnikania svoj vklad, je to prijem neovplyvnujuci zaklad dane. Musim v buducnosti tento vklad aj vybrat na osobnu spotrebu (t.j. vydaj neovplyv. zaklad dane).
Existuje nejake pravidlo do akeho casu musim tento vklad vybrat?


Vdaka
Manual
18.03.06,13:54
Ahojte,

ked sa rozhodnem, ze vlozim do podnikania svoj vklad, je to prijem neovplyvnujuci zaklad dane. Musim v buducnosti tento vklad aj vybrat na osobnu spotrebu (t.j. vydaj neovplyv. zaklad dane).
Existuje nejake pravidlo do akeho casu musim tento vklad vybrat?


Vdaka Pravidlo neexistuje, ani zákon, ale ak SZČO dá vklad do firmy /pokladne, BU/ tak prv ako si vyplatí niečo na osobnú potrebu, je rozumné najprv si vybrať vložený vklad. A je to aj logické. Ale pravidlo na to nie je.
Pekný deň...
Melnick
18.03.06,14:24
Ja sa iba uškŕňam,ako podnikatelia stále
vykazujú stratu ,ale podchvíľou majú desaťtisíce
na to ,aby dotovali pokladňu. Ufffffff.:)

Zitka,Janko,ale sa naháňame čo?
Manual
18.03.06,14:41
Ja sa iba uškŕňam,ako podnikatelia stále
vykazujú stratu ,ale podchvíľou majú desaťtisíce
na to ,aby dotovali pokladňu. Ufffffff.:)

Zitka,Janko,ale sa naháňame čo?
Majka, ale aspoň je ten život veselší, nie ?:D Každý si o tom myslí svoje, veď aj Ty dotuješ a SZČO o tom ani nevie, aspoň ja ho s tým nezaťažujem, max. raz za pol roka = čo vyviedol, že nakupuje a v pokladni nemá nič.
lenkak
18.03.06,14:47
Stará klasika...
Zita5
18.03.06,14:48
Nemôžem povedať , že je pravidlom dotovanie pokladne , lebo skutočne ak je aj podnikateľ v zlej finančnej situácii robí všetko preto , aby si tie peniaze zohnal a tým aj zadotuje pokladňu , nebrala by som to ako pravidlo , ale sú aj prípady , ktoré sú nabité financiami a dotujú stále .....a sú v mínuse , hlavne obchodná činnosť , hlavne tam kde preťekajú peniažky v hotovosti.
va1ke
18.03.06,14:48
Majka, ale aspoň je ten život veselší, nie ?:D Každý si o tom myslí svoje, veď aj Ty dotuješ a SZČO o tom ani nevie, aspoň ja ho s tým nezaťažujem, max. raz za pol roka = čo vyviedol, že nakupuje a v pokladni nemá nič.

a hlavne mne sa to stáva u podnikateľov platcov DPH.:D
Tweety
18.03.06,14:50
Majka, ale aspoň je ten život veselší, nie ?:D Každý si o tom myslí svoje, veď aj Ty dotuješ a SZČO o tom ani nevie, aspoň ja ho s tým nezaťažujem, max. raz za pol roka = čo vyviedol, že nakupuje a v pokladni nemá nič. Keby on vedel, čo podnikáte s jeho peniazmi, tak by Vám ich nezveril.:rolleyes::rolleyes:
Manual
18.03.06,14:57
Keby on vedel, čo podnikáte s jeho peniazmi, tak by Vám ich nezveril.:rolleyes::rolleyes:
A vari ty mu to robíš tak, že ideš s pokladňu do červených čísel...l:D
lenkak
18.03.06,14:57
No ešte Ti povedia, veď sprav s tým niečo, daj pokladňu do poriadku. Aj PPD podpíšu, len aby kasa nebola v mínuse.
Tweety
18.03.06,15:05
A vari ty mu to robíš tak, že ideš s pokladňu do červených čísel...l:D Nie, nie, jasné, že červená nie je v tomto prípade pekná. To ja len tak, na odľahčenie týchto hektických dní. :rolleyes:
Melnick
18.03.06,15:18
Keby on vedel, čo podnikáte s jeho peniazmi, tak by Vám ich nezveril.:rolleyes::rolleyes:

A tých nechápavých milujem. :eek: čo som dal?:eek: kedy som dal?:eek:
Takže Janko ako vravíš, dám im do pokladne zo "svojho" a ani
im to už nehovorím.
Keď mi ich raz vrátia :D :D :D pozvem všetkých poraďákov
na GOLD COAST.:p :p :p
Manual
18.03.06,15:22
A tých nechápavých milujem. :eek: čo som dal?:eek: kedy som dal?:eek:
Takže Janko ako vravíš, dám im do pokladne zo "svojho" a ani
im to už nehovorím.
Keď mi ich raz vrátia :D :D :D pozvem všetkých poraďákov
na GOLD COAST.:p :p :p
Majka, tak toto stojí aj za bod, už sa teším na panáka:D
marcik
24.11.06,05:44
Pravidlo neexistuje, ani zákon, ale ak SZČO dá vklad do firmy /pokladne, BU/ tak prv ako si vyplatí niečo na osobnú potrebu, je rozumné najprv si vybrať vložený vklad. A je to aj logické. Ale pravidlo na to nie je.
Pekný deň...
Chcem sa spýtať takú banálnu vec, lebo zisťujem že ju viacerí robia inak.Osobná dotácia pokladne vklad neovp.dane to mi je jasne,ale vyber osob.vkladu rieším cez znamienko mínus,teda príjmov.doklad s mínusom?Môže to tak byť?alebo musí byť klasický výdav.doklad?
Manual
24.11.06,05:49
Chcem sa spýtať takú banálnu vec, lebo zisťujem že ju viacerí robia inak.Osobná dotácia pokladne vklad neovp.dane to mi je jasne,ale vyber osob.vkladu rieším cez znamienko mínus,teda príjmov.doklad s mínusom?Môže to tak byť?alebo musí byť klasický výdav.doklad? Ak robíš vklad do pokladne, tak vypíšeš PPD a zaúčtuješ normálne príjem, ak robíš výber vkladu, tak zasa vypíšeš VPD a zaúčtuješ normálny výdaj. Tam znamienka nemeň, pretože to bude v PD zaúčtované v stlpci príjem a výdaj ako má byť.
Dúfam že som ťa pochopil správne
Pekný deň...:)
kvitko
24.11.06,06:01
Keď sa tak bavíte, ja mám pokladňu v jedného klienta stále v mínúse ani mu ju nemám ako dostať do plusu. A on osobne to má na "saláme". Stále sa s tým len hrám a skúšam čo by sa dalo a ako a je to stále tak isto. ZLE!!!
marcik
24.11.06,06:03
Vďaka! len som si myslela že by to bolo prehľadnejšie keďten vklad je hneď aj po výbere odpočítaný! No asi prejdem na VPD!VĎAKA!
marcik
24.11.06,06:04
Keď sa tak bavíte, ja mám pokladňu v jedného klienta stále v mínúse ani mu ju nemám ako dostať do plusu. A on osobne to má na "saláme". Stále sa s tým len hrám a skúšam čo by sa dalo a ako a je to stále tak isto. ZLE!!!
Prečítaj si túto poradu od začiatku tejto témy!! je to tu riešené!
kvitko
24.11.06,06:46
Prečítaj si túto poradu od začiatku tejto témy!! je to tu riešené!

Ja som to čítala, len som chcela dodať že aj ja mám takú skúsenosť.