adrianatn
30.09.13,12:09
dobry den, vcera som v praci pri vykone povinnosti spadla na mokrej podlahe a udrela som si koleno. koleno mi tak do pol hodky opuchlo. vecer po skonceni zmeny som isla na pohotovost kde mi urobili RTG. koleno mam nastastie ok, teda ani voda ani potrhane vazi nemam ale opuch je a nemozem poriadne zohnut nohu v kolene. mam aj zaznam z pohotovosti. chcem vediet ako mam postupovat dalej. v praci som chcela nahlasit prac. uraz ale zial nenasla som ziadnu knihu kde by sa prac. uraz evidoval. nadriadenemu som to ohlasila mam aj svedkov a sama som si spisala uraz s tym ze sa tam podpisali aj svedkovia. dakujem
AmmiS
30.09.13,20:14
Ak je práceneschopnosť dlhšia ako tri kalendárne dni, tak pracovný úraz sa označí ako registrovaný pracovný úraz. Rozhodné slovo pri jeho zatriedení však má zdravotnícke zariadenie, ktoré poškodenému zamestnancovi po pracovnom úraze poskytlo zdravotnú starostlivosť - teda u vás pohotovosť a následne váš lekár, ku ktorému by ste mali ísť a riešiť s ním váš momentálny stav kolena.

Zamestnávateľ je povinný do 3 dní oznámiť úraz (pokiaľ je zamestnanec PN) Sociálnej poisťovni a do 4 dní po oznámení vzniku registrovaného pracovného úrazu podľa výsledkov šetrenia príčin jeho vzniku spísať záznam o registrovanom pracovnom úraze. Vyplnený záznam zašle do 8 dní odo dňa, keď sa o tomto pracovnom úraze dozvedel, príslušnému inšpektorátu práce alebo inému orgánu dozoru nad BOZP, poškodenému zamestnancovi a Sociálnej poisťovni.

Poškodený zamestnanec si svoje nároky uplatňuje žiadosťou v príslušnej pobočke Sociálnej poisťovne.
MarcoM
22.05.14,13:44
Problém je podľa môjho názoru dávno vyriešený.
Kvaka
22.05.14,13:45
Je, to len blondy si robí reklamu.
MarcoM
22.05.14,13:46
Mne to je jasné, očividne málo klientov :)
misoft
22.05.14,15:24
@blondy33 - toto je Porada - od slova radiť, poradiť. Takže buď budeš radiť, alebo sa presuň medzi Odborníkov a firmy.
Tu sa totiž rady dávajú otvorene!
buchač
22.05.14,15:36
Pozrel som dve témy a je to jasné .......

Blonďatá " Právnička " sa realizuje ...;)

Až tak hlboko klesne jeden " právnik " ???
Smutné...

Za chvíľu to bude aj u nás , ako v Emerike ? Jeden občas vidí ten hyenyzmus vo filmoch Hollywoodu , kde sa takto právnici nabaľujú na našťastí a zdraví iných .

Du blejt velebnosti ...